Hogy lehetne egy űrhajót fénysebességnél nagyobb sebességre gyorsítani, hogy eljuthassunk az univerzum távolabbi pontjaira? Vagy a nagy távolságok miatt bele kell törődnünk, hogy soha nem hagyhatjuk el a naprendszert?
A legközelebbi földszerű bolygók fényévekre vannak. Ha fénysebességgel tudnánk utazni, akkor is évtizedekbe telne eljutni odáig. A jelenlegi technológiánkkal meg többszáz, de inkább többezer év.
Ki lehet ezt valahogy küszöbölni? Megoldás lehet az antigravitáció vagy a féregjáratok? Ezek létezése nem bizonyított és valószínűleg nem is léteznek.
Eléred a fénysebeséget, aztán tovább gyorsítasz. Mi a kérdés ?
Vagy egy rakéta kilövő állomást fénysebeségre gyorsitasz, és arról inditasz egy rakétát ami fénysebeségre gyorsul, és máris 2C-vel haladsz.
Furcsa , hogy erre más még nem jött rá. :)))
Einstein relatívitás elmélete kimondja, hogy a fény sebessége minden megfigyelő számára állandó.
Ha építenénk egy űrhajót, ami folyamazosan 1 G-vel gyorsulna, tehát másodpercenként 1 G gyorsulást érne el, kb fél év alatt elérnénk a fény sebességét, de mivel a fény sebessége minden megfigyelő számára ugyanaz, a fényt sosem tudnánk " utól érni ".
Elméleti fizika szintjén lehetséges egy ilyen űrhajó megépítése, de technikailag nagyon messze vagyunk tőle.
Ott van még az Univerzum tágulása.
Az univerzum a fény relatív sebességénél is gyorsabban tágul, így pl soha nem tudnánk annak a szélét elérni.
Figyelembe kell még venni a Loten faktort. A fény sebességének 87%-nál már 2es Loren faktor hatna az utazókra, azaz számukra sokkal lasabban telne az idő mint a földön maradottaknak.
A legközelebbi csillag, 4,4 fényévre van tőlünk, amit 6 évbe tellne elérni ezzel az űrhajóval. De ez alatt a földön mintegy 14 év telne el.
Mondhatni aki egy ilyen utazásra vállalkozna, soha nem térne vissza, mert ha ettől nagyobb távolságra menne, már nem lenne értelme visszatérni.
A mi nap rendszerünk egy galaktikus buborékban van, aminek része több csillag is. Ennek a határát elérni, kb 40 évbe telne, de ezidő alatt a föld kb 600 évet öregedne.
Aegközelebbi galaxis az androméda galaxis, amit kb 70 év att érnénk el, de a föld e jözben már 5 millió évet öregedne.
Tehát. Nem a fénysebesség szab batárokat, hanem az irdatlan távolság, valamint az idő.
Térhajtóművel.
Ha létezik ilyen.
De annyi energia kell hozzá, hogy bolygókat fogyasztana el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!