Ha minden új Covid variáns kétszer gyorsabban terjed mint az előző, akkor mikkora éri el a fénysebesség határát a vírus terjedése?
1
Nem találom sehol. De minden egyes variáns terjedési sebességének megkétszereződése végül a fénysebességhez vezet előbb utóbb nem?
Azt ugye tudod, hogy a vírus terjedési sebességének nem m/s (vagy km/h) a mértékegysége? Egyébként meg nyilván van fizikai/biológiai felső korlátja a vírus terjedési sebességének (és nem a fénysebesség.)
(És megjegyzem, a cikkben szó nincs arról, hogy az új variáns kétszer olyan gyorsan terjedne, mint az előző.)
3
Minden variáns gyorsabban terjed mint az előző mert a Covid már csak ilyen, nem gyengül hanem erősödik bizonyos szempontokból. Ez tehát tény.
Egyébként nem tudom miért ne lehetne m/s-ban mérni. Például egy Belgiumban felbukkant variáns milyen sebességgel jut el Pápua Új-Guineába. Mert ha ilyen ütemben növekszik a terjedési sebesség akkor előbb utóbb néhány másodperc alatt teszi majd meg ezt a távot.
"Minden variáns gyorsabban terjed mint az előző mert a Covid már csak ilyen, nem gyengül hanem erősödik bizonyos szempontokból. Ez tehát tény."
Mondjuk ez nem igaz. Csak annyi történi, hogyha olyan variáns alakulna ki, ami lassabban terjed, mint az előző, azt az előző nagyon gyorsan kiszorítja, nem tud terjedni. De a domináns variánsok (eddig) valóban egyre gyorsabban terjednek.
Csak te azt állítottad, hogy minden variáns kétszer olyan gyorsan terjed, mint az előző. Ami nem igaz. Amit az általad linkelt cikk is alátámaszt.
"Egyébként nem tudom miért ne lehetne m/s-ban mérni. Például egy Belgiumban felbukkant variáns milyen sebességgel jut el Pápua Új-Guineába. Mert ha ilyen ütemben növekszik a terjedési sebesség akkor előbb utóbb néhány másodperc alatt teszi majd meg ezt a távot."
🤣🤣🤣🤣🤣
Kedves Kérdező nyilvánvalóan csak provokál. Jelentve.
A vírus terjedési sebessége nem azért nő meg, mert a vírus fizikailag gyorsabban jut el egyik ponttól a másikig, hanem azért, mert könnyebben fertőzi meg az embereket. Mivel a vírust emberek terjesztik, ezért az nem tud gyorsabban terjedni a leggyorsabb közlekedési eszközeink sebességénél, ugyanakkor egy könnyebben fertőző variáns sokkal hatékonyabban szóródik szét az emberek között, következésképpen az utazók sokkal gyorsabban tudják széthurcolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!