A fizika csupán helytelen következtetések összessége?
Köztudott, hogy a fizikában kb. hasraütésszerűen vonják le a következtetéseket a kísérletekből. Pl. a Rutherford kísérletnél néhány alfa részecske visszaverődéséről arra jutottak, hogy van egy kis térfogatú atommag. Miközben számtalan más módon is lehet magyarázni a visszapattanásokat.
Szerintem ha ezt helyre akarjuk tenni, érdemes lenne Arkhimédészig visszamenni. Azt mondja, hogy pl. a levegőbe rakott héliumra felhajtóerő hat. Úgy vezetik le a fizikusok, hogy a héliumkocka (az egyszerűség kedvéért tekintsük kockának) alsó lapjára nagyobb légnyomás hat, mint a felsőre. Azonban a fizika többi része megcáfolja ennek a gondolatmenetnek a helyességét. Ha felírjuk a hidrosztatikai nyomást az alsó lapra, akkor azt kapjuk, hogy az az alsó lap ott egyhelyben fog maradni, hisz alulról és felülről pontosan ugyanakkora erő hat rá. Ugyanez igaz a felső lapra is. És ugyanez igaz a kocka bármelyik vízszintes keresztmetszetére.
"Viszont ezek a modellek nem magyarázzák meg az atomok általános viselkedését."
Mivel ezek a modellek is az addig felfedezett fizikából indulnak ki. De ha Arkhimédesztől kezdve helyezzük új alapokra a fizikát, akkor már helyes következtetést tudnánk a Rutherford kísérletből levonni.
"Természetesen a héliumkockát úgy kell elképzelni, mint egy kocka alakú (merev) lufit, egy határfalakkal körbevett testet. Nem egy gáz, ami a gázban lebeg*, hanem egy héliummal töltött merev test. Annak pedig a belső nyomása teljesen független a külső nyomástól."
Te héliummal töltött lufit se igazán láttál életedben, merthogy egyáltalán nem független a belső nyomás a külsőtől.
Ha válaszoló szerint egy lufi merev test, akkor merev testet se látott életében (ergó egy szűz nőnemű egyedről van szó).
A kérdésre:
Nagyon jó kérdés. Ha minden egyes keresztmetszetre felírjuk a nyomást, akkor ugyanakkora értéket kapunk minden irányban. Vagyis a kocka nem fog elmozdulni. De ha a teljes térfogatot egynek kezeljük, akkor már el fog mozdulni. Pont az ehhez hasonló problémák kiküszöbölésére javasoltam egy más kérdésnél, hogy legyen egy legkisebbnek elnevezett szám, mondjuk jelöljük epszilonnal.
Ezzel már megoldható a probléma. Ekkor nem ugyanakkora nyomás fog felülről és alulról hatni az alsó lapra, hisz az alsó lap már nem végtelenül vékony, hanem epszilon vastagságú.
> Ha felírjuk a hidrosztatikai nyomást az alsó lapra, akkor azt kapjuk, hogy az az alsó lap ott egyhelyben fog maradni, hisz alulról és felülről pontosan ugyanakkora erő hat rá. Ugyanez igaz a felső lapra is. És ugyanez igaz a kocka bármelyik vízszintes keresztmetszetére.
0 vastagságú részekre 0 eredő erő hat (nem akarjuk hogy végtelen legyen a gyorsulása), nem 0 vastagságú metszetekre meg nem 0 eredő erő hat (víz alá nyomott, majd elengedett fakocka megindul felfelé). Ezt adja a tapasztalat, és a helyesen kivitelezett számítás.
Mi a problémád, még egyszer?
Alapvetően nincs igazad. De azért az érdekes jelenség, hogy a fizikában is változhatnak paradigmák, amelyek pl. addigi anomáliának tartott dolgokat is magyarázni tudnak... Esetleg olvasd el Kuhn: A tudományos forradalmak szerkezetét.
Meg van az a jelenség, hogy a kutatók is emberek (!), és fiatal, lelkes kutatók állítólag gyakran ütköznek abba a falba, hogy van egy jobb elméletük valamire, de az intézményrendszer, illetve az ott döntő pozícióban dolgozó öreg tudósok azért akadályozzák ennek elterjedését, mert már fáradtak, lusták az új látásmódra átállni, egész korábbi világképüket átalakítani. Van is ennek valami neve, de csak ilyen pletyka szinten hallottam, tehát valaki lehet kijavít. Ettől függetlenül ez nem téged igazol, hanem csak szabad asszociáció részemről.
Értelmetlen a kérdés.
Ne próbáld ki a szabadesés törvényét magadon.
Én azt nem értem, hogy az ilyen hülyéket miért nem rúgják ki rövid úton a tudományból?
Ha a fizika nem működik, akkor hogyan sikerült ide írnod?
Ja, és hogyan száll fel a lufi?
“ illetve az ott döntő pozícióban dolgozó öreg tudósok azért akadályozzák ennek elterjedését, mert már fáradtak, lusták az új látásmódra átállni, egész korábbi világképüket átalakítani”
Persze. Ugyanis akkor dűlne-borulna még életükben az egész életművük. Presztizs. Persze voltak, akiket, ha “bevettek a buliba”, akkor némi szabad utat adtak az ifjú titánoknak.
Aztán felfedezések, felismerések fiókba kerültek, s némi spékelés, kozmetikázást követően megjelentek valamelyik potentátnak a neve alatt . A kutató pedig szaladhatott fűhöz-fához, jogorvoslat nem volt. Örülhetett, ha nem ásták el valamelyik hivatal sarkába, hogy ott vegetáljon. Ezt akarták művelni Vörös Győzővel, de ma már ez nem megy. Nemzetközi szinten ismerték el és támasztották alá a kutatási eredményeit. Pedig az ellenérdekelt munkásőr őskövületek a 90-es,, 2000-es években szabályos sajtó és szakmai hadjáratot indítottak ellene, mint anno László Gyula régész ellen. De minden, tőlük független tudósnak az eredménye őket igazolta.
Így van ez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!