Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a vírus hosszú távon...

Ha a vírus hosszú távon velünk marad, ahogy ez a cikk vélelmezi. Akkor nagyon-nagyon hosszú távon számít a vírus fejlődése szempontjából a vakcina?

Figyelt kérdés

[link]


Vagyis ha nem szűnik meg a virus, akkor nem csak lassítjuk tulajdonképpen? Vagy lassítva teljesen más lehet hosszú távon a genetikai változatossága?



2021. aug. 20. 00:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen számít, több szempontból.

Először is a betegség lefutása alatt rengeteg vírus, akár több milliárdnyi is létrejöhet a szervezetünkben, most attól függetlenül, hogy az emberi szervezet cirka 60 milliárd sejtből áll, hiszen közben az immunrendszer által termelt antitestek számos kórokozót elintéznek. Ezek között könnyen alakulhatnak ki mutációk, különösen, ha nem csak egyetlen emberről van szó.

Az oltottaknál viszont a vírus rövid életű, nem fut fel ennyire a szaporodása, tehát egyrészt sokkal kevésbé viseli meg a megfertőződött ember szervezetét, másrészt a vírus is stabilabb marad, kisebb a variációs lehetősége.

Az oltott emberek többnyire nem terhelik meg az egészségügyet, nem kerülnek kórházba, rövidebb ideig és kevésbé fertőznek másokat és a betegség sem könnyen tör ki rajtuk, mivel ők az oltások következtében már rendelkeznek antitestekkel, amelyek a fertőző vírusokat rövid úton elintézik. Ez még a legtöbb mutálódott variációra is érvényes.

Sajnos ez olyan fajta kórokozó, amelyre nem szerezhetünk egész életre védettséget, az oltásokat időnként meg kell ismételni.

Mivel globális járványról van szó, pandémiáról, a szegény országokból, ahol nincs kellő átoltottság, visszafertőzhet a kórokozó idő múltával a jól oltott helyekre is.

Nincs mit tenni, ki kell alakítani egy optimális stratégiát a járvány ellen, hogy a korlátozások ne viseljék meg a gazdaságot és az embereket, ne menjen tönkre az egészségügy és minél kevesebb legyen a súlyos beteg, vagy halálos áldozat.

Azt sem ártana figyelembe venni, hogy ez csak egy vírus a sok közül, mert rengeteg kórokozó található a környezetünkben, amelyekből könnyen alakulhat ki járványokat is okozó.

Szerintem az emberiség létszámának köze lehet ehhez, minél többen vagyunk, annál több járványos betegségre számíthatunk. A jelenlegi tendencia is ezt mutatja, egyre rövidül az idő az új járványt okozó vírusok megjelenése között, lehetséges, hogy ha elérjük a tíz milliárd lélekszámot, akkor akár évente lesznek új járványok és ha rövid idő alatt nem tudjuk felszámolni, akkor lehetséges, hogy egyszerre több pandémiával is kell számolnunk, ami az életmódunk, a szokásaink megváltoztatására kényszeríthet bennünket.

2021. aug. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
68%

4!

Én a saját szememmel láttam a hullákat az télen, mert a volt feleségem orvos és covid ügyeleten volt. Néhány holmit vittem be neki a lakásából, van hozzá kulcsom, bár nem szoktam odajárni egyébként és annyi volt a halott, hogy nem fértek be a proszektúrára szegények.

Mindemellett azt miképpen magyarázod, hogy az egész világ összes kormánya,médiája és gyógyszergyárai 'összeesküdtek'

2021. aug. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
72%

Bizony, nem mentem be az épületekbe, az udvarra lejött a volt nejem és odaadtam a holmiját, mert nem ment haza már több napja, bent aludt néha pár órát.

Hátul a kerítésnél a proszektúra mellett voltak a tepsik, meg a hullazsákok, oda lehetett látni és kérdeztem a volt nejem, hogy - azok ott azok?-

- Igen, sok a halott, nem férnek el és nem győzik elvinni őket.- mondta, de aztán másról beszélgettünk.

Tudom, hogy nem hiszed el, mert nem vagy normális, de ne zavarjon, sok őrült ember szaladgál a világban.

2021. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
78%

Nehezményezem, hogy a normális válaszom törölték.

Jó, közben töröltek egy csomó hülyeséget is.

De ha valamit én válaszolok néha rosszul, akkor csak az én válaszom törlik, nem minden mást is mellette.


Tehát még egyszer: ez a vírus sajnos most már örökké velünk fog maradni, viszont egyre kevésbé lesz veszélyes.

Az első válasz teljesen jó volt - ÉS még létezenek gyógyszerek is, amelyek szintén sokat segítenek.

Ezen kívül mostantól pár évente jöhetnek hasonló, új betegségek is.

2021. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
12%
Egyszer ennek az egésznek vége lesz ,mert igenis vége lesz ,és akkor az ilyen kovidhívők nagyon meg fogják keserülni...
2021. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként a vakcina hosszú távú hatását kiválóan meg lehet becsülni az influenza alapján.

Az is ugyanígy koronás, és hasonlóan működik.

Azzal is ugyanez történik: most már annyi mutációja van, hogy képtelenség mindegyik ellen külön vakcinát kidolgozni, de bevetni is.

Tehát a szezon elején megpróbálják megbecsülni, hogy akkor éppen milyen változatok fognak terjedni, és így állítják össze az oltást.

Ez kb. 70% hatékonyságot eredményez.

Ettől még sajnos sokan elkapják.


A Covidnál talán ennél több erőforrást rászánnak majd, például a gyógyszer fejlesztésére. Influenza ellen is 40 éve lehetne gyógyszer, de az annyira nem volt fontos.

Ez meg most elég fontos.

2021. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
14%

2 igen. Aki nagyon beteg, általában kórházba kerül, néhányan meg is halnak. Hol legyenek a betegek, ha nem a kórházban? Kik legyenek a kórházban, ha nem betegek?


Én meg súlyos korona vírusos embert nem láttam az ismeretségi körömben, pedig az én barátaim nem otthon rettegők voltak... Akkor most mi a konkluzio?

2021. aug. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
69%

#2-3 be sem mehettél volna oda. Egyszer oda mentél (covid előtt nem is voltál ott) és azt láttad, ami teljesen természetes tud lenni egy magyar kórháznál. Cirka 2 év alatt 30ezer covid elhunyt ugyan sajnálatos, de bele sem gondolsz, hányan halnak meg egy nap, másban. VILÁGszinten mindössze 4 millió ember halála fogható a covidra, de ez is fals szám, ennél jóval kevesebb embert vitt el valóban a covid. Persze, sok ez a szám annak, aki először tudatosul a magyar eü eddig is így működő helyzetével, illetve a népesség arányaival. Ne ijesztegess másokat, szinte 100%-os a covid túlélési rátája! Csak idén (!) többen haltak meg rákban és 5 éves kor alatt, mint 2 évnyi covid tombolásban:


[link]


[link] coronavirus/

2021. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
68%

"szinte 100%-os"

95%

Azért ez messze van a 100%-tól.

Jó, nem pestis, de akkor is.

És 5 éven belül jön majd a következő hasonló, ki tudja, milyen %-kal.

Az egészségügyet kellene addig rendbe rakni, meg a gazdaságot. Úgy, hogy közben végig itt van a Covid.

Na, EZT nem fogják csinálni, amíg még egy forintot ki lehet préselni ebből a szerencsétlen országból.

2021. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 anonim ***** válasza:
16%

#8

Valóban úgy volt, hogy a portán leadom a volt nejem holmiját, de amikor a kapus felszólt telefonon, a volt nejem megkérte, hogy küldesse oda valakivel a cuccát, de nem volt kivel, így beengedett a portás, olyan két, háromszáz méterre volt az épület, így tudtunk pár szót beszélni is. Az orvosokkal azért másképp bánnak, mint a látogatókkal.

A rákosok többnyire otthon halnak meg, csak kevesen végzik be kórházakban, kivéve, ha közben covidos is, mert minden meglévő bajt súlyosbítani szokott a járvány, nélküle még sokan évekig húznák.

Nem igazán értem ezt a heves hazudtolást, szerinted mindenki hazudik és összejátszik, és csak azért tüsténkednek, hogy kitolhassanak a néppel, fura felfogás, azt sejtem, hogy valami elvakult politikai gyűlölet lehet a háttérben, ha Orbán mondja, akkor nincs is járvány, vagy valami ilyesmi, csak azt nem veszed figyelembe, hogy az orvosok mondják szerte a világon, de nem is érdekel engem ez a baromság tovább, idegesít ennyi infantilizmus, én kitörlöm ezt a kérdést, engem nem érdekelnek tovább az ilyen eszetlen emberek agymenései.

2021. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!