Az evolúció során, az ember megjelenésével a majmoknak nem kellett volna eltűnniük?
Párdon!
Azt visszavonom hogy nincs semmilyen borredő a kutyák lábujjai között (a cikkembe beleolvasva...), bár én a kutyám ujjai között ilyet nem találtam, amikor régen szintén egy elvakult kreacossal erről vitatkoztam - mondjuk nagyon kínozni nem akartam a kutyám, mert a vizsgálódásomat nem valami nyugodtan viselte, de ez alapján úgy gondolom, ha van is ilyen bőrredő, az semmiképpen nem lehet olyan "fejlett", mint az emberé.
Ugyanakkor gyanakszom, hogy a cikk téved, amikor azt állítja, hogy a mindenféle kutyák lábujjai között ilyen kisebb bőrredő létezik (legalábbis meghatározó mértékben), mivel annak idején egy vízimajom vita során utána néztem alaposan, hogy miféle olyan lények léteznek, akik az emberhez hasonlóan az ujjaik között bőrredővel rendelkeznek, és egy helyen se említették meg a kutyákat.
Háááát.... Ez elég zavaros szerintem.
"...but actually, most dogs have webbing between their toes."
Csak a legtöbb??? Tehát mégis vannak bőrredőtlenek?
Na, de akkor kissé értelmét veszti ez: "And the webbing is there to provide stability for walking and extra help for swimming."
Vagyis kell a bőrredő az ujjak stabilitásához, de eszerint mégse feltétlenül, ha nem mindegyik kutyának van! Nemde?
Az pedig nem igazán hihető, hogy a túl kicsi bőrredő bármiben is segítené a jobb úszást, mint extra rásegítés, hiszen a széttárt mancs ujjai között így egyszerűen sokkal jobban "átszalad" a víz, mintha szorosan záródna kanálszerűen...
Mondjuk még azt el lehet képzelni, hogy ha túl sokat kell állandóan úsznia a kutyának, akkor idővel mindenképpen ki fog fáradni, és az ujjak egyre inkább kevésbé zárnak össze, és a zárásra irányuló koncentráció is csökken, és ha romlik is így az úszásteljesítmény, mégse annyira, mintha egyáltalán nem lenne bőrredő... Éppenséggel ez megmagyarázná a vízi-kutyák úszóhártyájának kialakulását is... az igaz. :)
Ráadásul amolyan igazi spéci úszóhártya még az úszó-kutyák között is csak kevés alakult ki, természetesen a legjobban vízhez alkalmazkodott kutyafélék esetén.
Jól szórakozok itt magamban... :D
Ja, még erre...
@Kérdező: "Az evolúció során, az ember megjelenésével a majmoknak nem kellett volna eltűnniük?"
De bizony! Hiszen amikor az evolúció során a halakból a halaknál okosabb és fejlettebb négylábú szárazföldi gerincesek kialakultak, akkor köztudottan az összes hal is eltűnt a világból.
Amikor ezt látta Isten, bosszankodva megvakarta a fejét, és gyorsan utólag még teremtett néhány halat, hogy a sok víz ne kongjon már az ürességtől...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!