Létezik még az a majom fáj amelyekből anno kialakult az ember? Ha igen, melyik az?
A történelem könyvedben (Száray) benne van:
"Az ember és a majom közös őse egy mókusszerű rágcsáló."
Tehát sok millió évvel ezelőttről induló folyamatot büntetlenül lehet így leírni:
1.az egyik ág - kétségtelenül a legboldogabb ág- úgy gondolta, hogy vígan él az ősredőben makogva fáról-fára ugrálva
2.a másik ága úgy gondolta, inkább azon az úton haled, hogy megírja majd a Brandenburgi versenyeket, a Lear királyt és a Duinói elégiákat
3.a harmadik ág útja az ősök útja, nem fejlődött, ő a mai boldog cickány.
4. és a negyedik az az ág, akik most dühödten lepontoznak (ők a mókusszerű rágcsálótól lefelé alakultak az évmilliók során:)
Nincs olyan faj, ami változatlan maradt volna ennyi ideig.
Legalábbis az emlősök szintjén tutira.
Az evolúciót ne úgy képzeld el, hogy volt egy faj, az élt x millió évig, aztán hirtelen kifejlődött belőle egy másik faj, és az élt tovább x millió évig. Ez így nagyon rossz, félrevezető megközelítés, ez így nem igaz.
Csak azért alakult ki ez így az emberek fejében, mert a sokezermilliárd egyed közül, amik az adott alfaj egyeit alkották, megtaláltuk 37-nek a csontvázát, ezeknek is többségét egy csoportban (temető). Ebből a 37-ből 11 az egyik, 6 a másik, 14 meg a harmadik alfajba sorolható, mert kábé ugyanabban az időben, ugyanoda temették el őket (ugye a temetők sem "élnek" örökké). A tudósok meg megállapították, hogy az egyik alfaj félmillió éve élt, a másik meg kétmillió éve. Ebből úgy látszik a laikus számára, hogy másfél millió évig ugyanaz az alfaj élt változatlanul, de ez nem igaz.
Ami igaz, hogy a változás folyamatos, és szinte soha nem ugrásszerű. E folyamatos változás során, amin az ember ősei átestek, másfél millió év kellett ahhoz, hogy a korábbi alfajból eljusson a későbbi alfajba. De ez egy folyamatos, lassú változás volt, nem volt sohasem olyan pont, amikor azt lehetett volna mondani, hogy na idáig volt ez az alfaj, és innentől már a másik alfaj. Mint amikor nézel egy olyan képet, aminek a bal felső sarka 100%-osan kék, a jobb alsó sarka meg 100%-osan piros, a kettő között pedig folyamatos színátmenet van. Na ez pont ilyen, mintha ezen a képen akarnád meghatározni, hogy honnan kezdődik a lila szín, és meddig tart.
Szóval nincs ilyen, hogy "a következő fejlődési szakaszba lépéshez", nincs "következő fejlődési szakasz". A fajok nem lepkebábok, hogy a fajból kikeljen a következő faj. Szép lassan, komótosan, evolúcióhoz illően változik az összes ma létező majomfaj, apránként, nemzedékek százain, ezrein át, és szép lassacskán, a változások során egyszer majd eléri egyik és/vagy másik faj azt a pontot, amikor majd azt fogjuk mondani rá, hogy "na ez most már tényleg nem olyan, mint amilyen anno 2019-ben volt, ez most már tényleg átlépte azt a határt, hogy innentől ez már egy új majomfajnak kell minősíteni". De nem akkor, hirtelen fog változni egy új fajjá, hanem már annyira feldúsulnak a megkülönböztető jegyek, hogy muszáj lesz új fajba sorolni, mert a régitől már annyira eltér, hogy külön címkét fog igényelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!