Hogy lehet, hogy a 19-il századik nem volt kérdés a hun-magyar rokonság,200 éve viszont irányt váltott a magyar a történetírás?

Figyelt kérdés

Wikipedia:

A magyar történetírás kezdetétől a 18–19. századig a magyarok és a hunok közös eredetének tanát – hazánkban és külföldön egyaránt – általában fenntartások nélkül elfogadták.[44] A nyelvészek azonban – a finnugor nyelvrokonság elméletére alapozva – kimunkáltak egy szinte kizárólagosan nyelvészeti érveken alapuló feltevést.


2019. jún. 29. 12:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
akkor tanulj egy kis történelmet, de ne a csodaszarvasos baromságot, hanem a valós, bizonyítékokkal alátámasztott történelmet.
2019. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

12


Oké, fel lehet iratkozni nálad?

2019. jún. 29. 19:55
 13/14 anonim ***** válasza:

A hun származás egy elmélet, ami nincs megfelelő érvekkel alátámasztva, DE! mégha alá is lenne, ne feledjük, hogy az egyetlen hely ahol megemlítik a hunokat az a Gesta, amiben a királyokhoz és a nemesekhez szólnak. A középkorban gyakori volt, hogy uralkodók valami nagy történelmi személyhez kötötték magukat. Amikor létre jöttek pár száz éve a nemzet államok és a nacionalizmus, akkor kezdődött, hogy az ország területén lakók egy közös eredetet kaptak. A középkori birodalmak több különböző törzsekből jöttek létre, akiknek egy közös vallást adtak, ez adta meg az identitásukat. A 19. században a népek egy közös eredetet kaptak. Például az Attila név is ekkor jött be.

Szóval nem, nem tartották a magyarokat hunoknak a 19. századik. Az első királyok származtatták magukat Attilától, de a pór nép, ami a genetikai kutatások alapján is kevert volt, azoknak az őseik bárhonnan jöhettek. Senkit sem érdekelt. Komolyan elhiszed, hogy egy középkori király egyenrangúnak tartaná magát a húgyban, sz*rban fürdő paraszttal?

A finn-ugorizmus pedig nyelvi alapokon nyugszik. Ahogy a nyelvészet fejlődött, csak megerősödött a tény, hogy a magyar nyelvnek is az volt az őse, ami az uráli népek nyelveinek.


"a finnugor nyelvrokonság elméletére alapozva – kimunkáltak egy szinte kizárólagosan nyelvészeti érveken alapuló feltevést."


Mégis min alapuljon egy nyelvi felvetés? Nyelvi felvetéseket nyelvi eszközökkel vizsgálnak. Származásit, genetikaiakkal. A világ minden népénél ezt használják.

Ne politikai elfogultsággal nézd ezeket a dolgokat. A politikai elfogultság ahhoz vezet, hogy érzelmekkel és nem értelemmel tekintesz tudományos témákra.


A magyar és a globális történelemírás az alapján változik, hogy a tudományok és azokhoz szükséges eszközök mennyire fejlődnek és vajon elő kerülnek e bizonyos eseményekre/származás elméletekre utaló bizonyítékok.

A mai álláspont szerint lehettek akiknek volt minimális köze a hunokhoz, elsősorban a török törzsszövetség miatt, de a magyarok jelentős részének előbb voltak szláv és germán felmenői, mint Hun.

2019. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

És arról se feledkezzünk meg, hogy a Gesta Hungarorum ugyanolyan tényként írja le a turul madarak meg csodaszarvas létezését mint a hun-magyar rokonságot. Meg arról sem hogy az ha elhisszük a keletkezésének időpontját, ami soha nem lett vizsgálva akkor is több száz évvel a feltételezett honfoglalás és a Hunok birodalom megszűnése után majd ezer évvel. És erre a két kétséges származású sok ellentmondást tartalmazó történelmi műre alapozzuk a komplett őstörténetünket és államalapításunkat. Csak hogy kicsit képben legyünk.

2019. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!