Az hogy lehet, hogy nincs genetikai rokonság a finnugor népek között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy csak nyelvrokonságról van szó, genetikairól nincs. De ezt nem igazán értem. ha van köztük nyelvrokonság, akkor valamikor éltek együtt vagy egymás mellett. Ebben az esetben nem is teremtettek egymással kapcsolatot? Nem alapítottak közösen családokat?
2017. jún. 23. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Azt senki sem állítja hogy semmiféle genetikai rokonság nincs mondjuk a magyar és a finn nép között, csak azt hogy a nyelvrokonság nem jelent genetikai rokonságot is. Szóval lehet valamennyi, de nem jelentős, mivel mindkét nép a szétválás után folyamatos kapcsolatban volt más népekkel, míg egymással szinte egyáltalán nem.
2017. jún. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
59%
A szétváláskor még nyilvánvalóan volt genetikai rokonság is, de azóta a becslések szerint kb háromezer év telt el, és mindketten más környezetben éltünk. Nem egyedi dolog, egy indiai meg egy norvég között még nagyobb a genetikai távolság, pedig rokon nyelvet beszélnek.
2017. jún. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Köszönöm.
2017. jún. 24. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Úgy, hogy eredetileg mindennemű, teljeskörű rokonságról volt szó. De amikor ezt a mesét kitalálták, még nem is tudtak a DNS-ről, nemhogy vizsgálni tudták volna. Időközben tehát a származási rokonság meséje tarthatatlanná vált, majd a régészet újabb eredményeinek köszönhetően a kulturális. A nyelvi rokonság az, amihez még foggal-körömmel ragaszkodnak, valóságtól teljesen elrugaszkodott módon (mert időközben a nyelvészet is fejlődik ám, a XIX. században még mit sem tudtak a nosztratikus gyökrendszerről).
2017. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, de én nem csatlakoznék ehhez a hiedelemhez.
2017. jún. 25. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Mi az a nosztratikus gyökrendszer?
2017. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nyelvrokonság elég jól kimutatható, de csak bizonyos egyfajta nyelvszerkezeti sajátosságokban, amik nem lehetnek véletlenszerűek, de végtére is az, hogy ez a rokonság mekkora, vagy milyen erős, az már viszonylagos.

Mindkét nyelv alapos változásokon esett keresztül.

Én úgy képzelem el a magyarság létrejöttét, hogy viszonylagosan hitelt adok a vérszerződés legendájának.

Ugye kik kötnek vérszerződést?

Hát olyan népek, akik addig nem voltak testvérek, de mégis összeszövetkeztek és a továbbiakban összekeveredtek.

A hét törzs legendája már korántsem biztos és ez a szövetségre lépés sem feltétlenül egy időben történt, sőt, szinte bizonyos, hogy különböző időpontokban, de azért ez jól szemlélteti a genetikai változások megtörténtét, továbbá a nyelv alakulását is, mert az is biztosan keveredett valamennyire, de kevésbé, mint a genetika, hiszen ha a szavak változnak, vagy módosulnak is, a nyelvszerkezet az kevésbé.

2017. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes,köszi.
2017. jún. 27. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!