Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet az, hogy a magyarok...

Hogy lehet az, hogy a magyarok legközelebbi genetikai rokonai az osztrákok és a szlovákok? Hova lettek az uráli gének?

Figyelt kérdés

[link]


Ez alapján a genetikai térkép alapján Magyarország legközelebbi genetikai rokonai (tehát akikkel a génkészlet úgy nagyjából megegyezik) Ausztria és Szlovákia.

Viszont az Uralo-Finnic gén (ami sötét lilával van jelölve) Magyarországon szinte nincs is, max 1-2%-ot tesz ki, míg a finneknél ez több, mint 50%, az észteknél meg 30-40%.


Miért tűnt el az uráli (finn-ugor) gén a magyarokból? Az észtek is sok néppel keveredtek, ráadásul Észtország szinte folyamatos orosz uralom alatt volt.


Ausztria tényleg ekkora hatást gyakorolt a történelem folyamán Magyarországra, hogy a magyaroknak már az osztrákok a legközelebbi rokonaik?



2016. márc. 13. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha megnézed a térképet, akkor jól látható, hogy azon az országok génállománya, amelyek szoros gazdasági kapcsolatokat ápoltak egymással hosszú időn át, nagyjából megegyezik.


Az uráli genetikai eredet meg könnyen lehet, hogy egy nagy humbug.

2016. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt azért, mert már a honfoglalás előtt is sok néppel keveredtek a magyarok, másrészt viszont azért, mert a folyamatos háborúk (tatár, török) miatt a fél ország elnéptelenedett (akkoriban amúgy sem voltunk sokan, kb 3-4 millió), és ezt a hiányt az osztrák uralkodók (főleg Mária Terézia) svábokkal, azaz németországi német telepesekkel pótolták. Buda is német városka volt, csak elmagyarosodott, ugyanúgy, mint az idetelepített német lakosság jó része. A második világháború miatt rengeteg németet kitelepítetek Magyarországról, de a mai napig kb 130.000 német származású, magát németnek valló ember él Magyarországon.

A honfoglalók bejövetelekor a Kárpát-medencében leginkább szlávok éltek, őket meg beolvasztottuk.


Tulajdonképpen genetikailag lehetne azt állítani, hogy a magyar egy szláv-germán keveréknép. Elég megnézni mondjuk egy nagyobb tömblakás kaputelefonján a vezetékneveket:

- Müller, Bauer, Májer, stb. ezek német/osztrák felmenőkre utalnak

- Kondics, Kárnics, Stojcsics,tehát az -ics végű vezetéknevek délszláv (leginkább horvát) felmenőkre utalnak

- a -szki végű vezetéknevek pedig orosz felmenőkre (mert hát a 45 éves orosz megszállás nem múlt el közös gyerek nélkül)


Nekem például tipikus magyar átlagvezetéknevem van (Nagy), de az én felmenőim között is voltak például osztrákok.

2016. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha a felmenőket nézzük, akkor ha jól tudom a mai, tehát a 21. századi Magyarországra igaz az, hogy már nincs olyan ember, aki ne rendelkezne vagy germán, vagy szláv, vagy mindkét felmenővel.

A tatárjárás és a török dúlás után a fél ország elnéptelenedett, ezt az űrt pedig a beözönlő germán és szláv telepesek töltötték fel, majd olvadtak be a magyarságba.

Kis érdekesség: Az 1848-as forradalomban Budapesten többségében németek vettek részt, mármint Magyarországon élő de német származású/nyelvű emberek! Perszer voltak magyarok is szép számmal, de nagyon sok volt a német is.

Maga Buda például német város volt, úgy mint Sopron, csak elmagyarosodtak. Békés megyében jelentős szlovák kisebbség élt, ma már elég kevesen vannak a beolvadás (meg a Szlovákiába település) miatt.

Szentendrén jelentős szerb lakosság élt még nagyon régen.


Tehát a magyarok megőrizték a kultúrájukat, a nyelvüket, de a génállományukat nem tudták megőrizni. A finnek alig keveredtek más népekkel, az észtek is elszigetelődve éltek az oroszoktól, ezt az elszigetelődést viszont lehetetlen volt megcsinálni itt Európa közepén.

2016. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Megjegyzendő, hogy a mostanában nagyon felkapott hun származtatásnak épp ellentmond ez a térkép.

Még a végén kiderül, hogy tényleg akkora hülyeség, mint amit az agyilag ép emberek gondolnak? :O

2016. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Mert Szlovákia száz évvel ezelőttig Magyarország rész volt
2016. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Emlékeim szerint a korosztályomnak még azt tanították, hogy genetikailag eleve nem volt "rokonság" a finn-ugor népek között, de legalábbis a magyarok és a finnek között. Egymás mellett élő törzsekről volt szó, akik hasonló, közös nyelvet használtak, de nem egy nép voltak. Szóval a magyarokban valószínűleg alapból nem volt túl sok abból a génből.
2016. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 hollófernyiges ***** válasza:
72%
A finnek meg észtek nem eredeti uráli finnugorok, nekik is megvan a maguk történelme és ők sem teljesen üres területekre érkeztek. A magyar-finn elválás kb i.e. 2000 körül történt állítólag, valamivel korábban volt az indogermán szétrajzás és ma eléggé különbözik egymástól egy hindu meg egy norvég (sokkal jobban, mint egy magyar és egy finn), pedig rokon nyelvet beszélnek.
2016. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3%

A magyarok szlávok.


Privyet!

2016. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Mert mi köze a genetikai rokonságnak a nyelvrokonsághoz? Egy afroamerikai és olasz-amerikai és távol-keleti származású amerikai is germán angolul beszél, holott genetikailag semmi közük se egymáshoz, se az angolokhoz.
2016. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Na megjött a hülyegyerek aki multkor is nagyon bizonygatta,hogy a magyarok szlávok(utolsó előtt)
2016. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!