Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehet szeretni úgy "istenigazá...

Lehet szeretni úgy "istenigazából" a matematikát, a fizikát, vagy a kémiát?

Figyelt kérdés

Szóval vannak olyanok, akik ezekkel/ezek valamelyikével tényleg szeretnek foglalkozni? Vagy az ilyen jellegű szakokat egyetemeken tanulók és a tudósok kivétel nélkül csak azért foglalkoznak ezekkel, mert ezekhez van tehetségük?


Félreértés ne essék, kifejezetten nagyra becsülöm ezeket a tudományágakat, de valahogy nehezemre esik elhinni, hogy valaki az ezekkel való foglalkozásban valóban örömét tudja lelni. :)


Bár egy bonyolult összefüggés megértése kétségkívül jó érzést tud okozni.


2010. ápr. 17. 21:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%
Még mindig jobban szeretem ezt a három tantárgyat mint például a Magyar irodalmat azt se tudom mit veszünk annyira nem érdekel(ókori görög mítoszok hát mondhatom nagyon érdekel ) a másik nagy kedvenc még az ének az is hogy minek kornyikáljon az aki énekelni akar de ne mindenki...
2010. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
Én nem szeretem igazából egyiket sem, de inkább matek, mint töri.
2010. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Silber ***** válasza:
86%

22:07: Te melyik pizsomádban álmodtad ezt meg? Mert kémia órán 100%, hogy nem figyeltél :)


"Ami még nem biológia , de már nem kellenek hozzá a pontos fizikai számítások"

Amint a kolléga is írta, akkor ne vegyél be semmiféle gyógyszert. 1-2 mg tévedés (a gramm ezredrésze, a kilogramm milliomodrésze[!]) megölhet, vagy egy életre kivonhat a forgalomból. Mellesleg: a kémiában ugyanolyan pontos számítások léteznek (főként az elméleti kémiában), mint a fizikában, vagy gyakorilatilag a szabályosság alapjában, a matematikában.

Nem akarok én itt parciális deriváltakkal és differenciálegyenletekkel győzködni. Maradjunk a való életnél.

Vegyipar nélkül neked nem lenne még egy normális villád sem. Hogy állítanál elő tiszta alumíniumot? Persze, hogy sehogyan :) Pontosan kell belőni a vegyszerek arányát, az energiafelhasználást, milyen időközönként kell cserélgetni az elektródokat.

Kémia nélkül nem lennének a manapság elérhető kaják sem, mert megromlanának mire ideérnének csehországból, ugyanis le vannak kezelve. És nem hiszem, hogy jó íze lenne a túlzott vegyszerezésnek :)

A termés hatalmas része elpusztulna a rovarok miatt.

Ami a legszörnyűbb: még számítógéped sem lenne, hogy itt tudjunk vitázni, ugyanis a vegyészmérnökök állítják elő neked a szilíciumot :)

2010. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
61%
Igen, tudom mi az a trikarbonsav-ciklus, de az biológia. Azt is tudom, hogy a vegyipar a kémiára épül, egyetlen problémám az vele, hogy a fizikához képest nagyságrendekkel pontatlanabbul számol, ugyanakkor nem olyan átfogó mint a biológia, így nekem ez egy kicsit a "kilóg a lóláb" esete, hogy valahogy nem illik a komolyabb témák közé...
2010. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Silber ***** válasza:
100%
Mellesleg az eredeti kérdésre a válaszom: Én elfogult vagyok, hiszem kémiaorientált szakon is tevékenykedem. De azt kell mondjam, hogy igen, egy olyan ember is tudja szeretni a kémiát, akiből nem vegyész, vegyészmérnök, vagy ehhez hasonló válik. Nem egy emberrel találkoztam már akik később adminisztrátorok, informatikusok lettek. Úgy vélem, hogy az az ember aki intellektuális, a témák legnagyobb része iránt érdeklődik, mégha nem is a "kedvence". Én sem akartam zenész lenni, mégis tudok kottát olvasni, felismerni egy szinkópát, vagy elfújni furulyán a "Marmotte"-t.
2010. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Silber ***** válasza:

Látom, mégis kell egy kis számolást adnom neked, hogy meggyőzzelek :)


[link]


Hirtelen ezt találtam. Ezek igen pontos, szinte matematikai pontosságú számítások, ahogy látom, némi magyarázattal is. :) Jó olvasgatást. A kémia ugyanolyan pontos tevékenység, mint a fizika.

2010. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"tudom mi az a trikarbonsav-ciklus, de az biológia"


Látod a pontatlanságoddal elárultad hogy ne is volnál alkalmas vegyésznek mert a trikarbonsav az nem citromsav van annak pontos meghatározása. A másik hogy biológiának nevezel egy 98%-ban kémiai folyamatot azon nem is csodálkozom.

2010. ápr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Én mindhármat utálom! :)


Persze fontosak, de szerintem egy hétköznpai embernek elég pár alapfogalom a matek, fizika és kémia világából.

Például a műveletek, hatványozás, gyökvonás, átlagsebesség számítás és tudni a víz, oxigén, hidrogén, stb. vegyjelét fontosak. De mire fogom én azt használni, hogy pl. suliban bebizonyíttottam a minap, hogy sin 3a = 3*sin a - 4*sin^3 a? Soha semmire valószínűleg, mert nem őrült matematikus akarok lenni. Aki az lesz, az magától is érdeklődik az ilyesmi iránt, nem kell rátukmálni.


Szóval szerintem érdekes tudományok ezek, és fontosak is, de amit tanítanak a suliba, közel 80%-90%-át nem fogom használni, mert már most elfelejtettem...

2010. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Silber ***** válasza:
100%
Az lehet. Viszont az iskolák nem tudnak személyre szabott tantervet biztosítani, így mindent meg kell tanulnia mindenkinek. Vegyészmérnökin nem sok hasznát veszem annak, hogy tudom mikor született József Attila, vagy hogy ki volt Dzsószer fáraó. Mégis megtanultam :) Ha a leendő mérnökök az osztályodból nem tanulják meg a szögfüggvényeket, nem értik meg az egyetemi anyagot, és bekrepált a termelőágazat :)
2010. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
inkább a fizikusokra jellemző a pontatlanabb számolás. ez elhanyagolható, az elhanyagolható. ettől függetlenül fizika a kedvencem, de ha jobban belegondolsz, te minden feladatnál számolsz mondjuk a 2db 1kg-os tested között fellépő tömegvonzással, légellenállással...?
2010. ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!