Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan ember aki egyaltalan...

Van olyan ember aki egyaltalan nem tudja felfogni a matematikat?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon de nagyon nehezen fogja fel? Akinek nagyon sok ido kell amig megtanulja, es ha megis tanulja akkor se erti.....szoval aki akarna tudni de megse tud abszolut semmit, meg az alapokat sem? Ismertek e olyan embert? Vagy ti hogy vagytok evvel a tantargyal? Kivancsi vagyok azoknak a velemenyere aki inkabb human bealitottsaguak, hogyan tanulja meg es hogyan gyakorolja be a matematikat? Egyszeruen csak kivancsi vagyok.
2010. nov. 7. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen betegség. Olyan, mint az olvasásnál a diszlexia, csak számokkal, összefügésekkel, sajnos nem jut eszembe a neve. Felmentést lehet kérni matek alól emiatt (persze több orvos is kivizsgál). Amúgy jól meg kell gondolni ezt, a későbbi életed nagyon befolyásolhatja. Egyik ismerősöm azért nem lehet katona, mert anno a diszlexiája miatt felmentést kapott, és ez minden papírjában szerepel.
2010. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az ilyesmit hívják diszkalkuliának
2010. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyet hívják retardáltságnak. A matematika alapvető összefüggésekről szól (legalábbis közép és általános iskolában), aki ezeket képtelen megérteni annak az életben is komoly gondjai lesznek.
2010. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már elnézést de én diszkalkuliás vagyok! Ez nem jelenti azt hogy nem fogom fel a matekot, sőt, gyorsabban tudok fejben számolni mint ti, csak az egyenleteknél elveszítem a fonalat, mert ott papirra kell vetni mindent én pedig szinte csak az agyamba tudom összerakni a számokat teljesen más rendszerben mint egy normális ember ami viszont nem megfelő a hagyományos iskolarendszerben ahol nem tudtam teljesíteni így felmentést kaptam!

Ahoz hogy valaki egyáltalán ne bírja felfogni ahoz rendkívül alacsony IQ-val kell rendelkeznie, már pedig egy csimpánz is tud kissebb számokat összeadni!

2010. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2010. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van, például aki felnőttként elvesztette a bal agyféltekéjét. Ő még csak össze sem tudja hasonlítani a számokat.
2010. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak kevésbé súlyos agysérülések is, amik lehetetlenné teszik még az összehasonlítást is.
2010. nov. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!