Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A nemesek és királyok mind...

József Kálmán kérdése:

A nemesek és királyok mind rokonok voltak?

Figyelt kérdés
Mert ha a hatalom és a pénz megtartása érdekében a nemesek és királyok, egymás családjaiba házasodtak be, akkor ez pár száz év után azt eredményezi, hogy mondjuk Európa országainak a nemeseinek és királyainak a túlnyomó többsége rokon egymással, hisz mindegyik nemes és király keveredett mindegyik nemessel és királlyal nem? Meg minden európai király és nemes aki az 500-1000-es években éltek, azoknak a leszármazottjai keveredtek egymással, ami tudja azt eredményezni, hogy az 1900-as évekre majdnem az összes nemesnek és királynak összefonódik a családfája az ősi felmenőiken keresztül? Úgy értem, hogy mondjuk IV. Károly az utolsó magyar király felmenői között vannak Habsburgok, de néhány Árpád-házi királynak a leszármazottjai, beházasodtak a Habsburgokhoz és rajtuk keresztül így az utolsó magyar királyban is Árpád-házi vér folyt, meg persze ezen kívűl is nagyon sok régi nemes és király vére. Meg ha II. Erzsébet családfáját visszavezetnénk ezer évvel, akkor láthatjuk, hogy nekik is voltak Árpád-házi elődeik. De az ilyenek akár régebbre is visszanyúlnak mint 1000-1500 év és a Krisztus körüli időkben élő nemesek és uralkodók sarjai ugyanúgy egymás között házasodtak a pénzük és hatalmuk megtartása érdekében, de aztán azoknak az utódjai meg a középkorban is folytatták ezt a tevékenységet, így akár az 1900-as években élő európai nemesek és uralkodók nagy része visszavezethetné a családfáját 2000 évvel ezelöttig is, ami miatt majdnem mindegyik uralkodó és nemes rokon. Ez az elmélet mennyire helyes?

márc. 8. 17:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon leegyszerűsítve igen, mindenki rokon mindenkivel. Kérdés hogy mennyire tartották számon a huszad rangú unokatestvért. Összességében azért az elmondható hogy az európai történelmet pár nagyobb dinasztia formálta, akik volt hogy egymással is keveredtek. Pl. Árpád-ház, Habsburgok, Valois ház, Trastamara ház, Bourbon ház, Lancaster, York, Jagelló.De nem muszáj Európát nézni, az arab világban ugyan úgy megvoltak ezek az uralkodóházak akik egymás között keresztbe-kasul házasodtak szövetségépítés miatt. Umayyad, Timur, Abbasid, Osman stb.
márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez már Egyiptomban a fáraóknál is így volt.


Ahol férfi ágon örökletes a hatalom, ott beltenyésztés lesz.

Mert ugye a párok politikai alapon vannak leosztvs. Csak az a gyerek legitim, akit a feleséggel nemz, a feleség meg nem kefélhet félre, mert akkor a saját pozítciója is borul, a zabigyereké pláne.



Egészen addig amíg a genetika ismerete eljutott odáig, hogy rájöttek, hogy a Hapsburg állkapocs, a a brit-orosz uralkodó családban a hemofília, Tutenkamon lába miért volt.

márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Igen, mind rokonok voltak, akár meglepően közelről.
márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

A 19.századra már elég látványosak voltak a főnemeseken a belterjesség jelei. Nem véletlen, hogy ekkoriban kezdtek elszaporodni a degenerált grófokról, hercegekről szóló viccek és anekdoták.


A köznemességet viszont ez az ,,elkorcsosulás" nemigazán érintette. Ők időnként házasodtak nem-nemesekkel, meg alapból is sokkal népesebb közösség voltak mint az arisztokraták és uralkodók.

márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Phoney ***** válasza:
89%

"Meg minden európai király és nemes aki az 500-1000-es években éltek, azoknak a leszármazottjai keveredtek egymással, ami tudja azt eredményezni, hogy az 1900-as évekre majdnem az összes nemesnek és királynak összefonódik a családfája az ősi felmenőiken keresztül?"


Ez nem is kérdés, ugyanis ezeréves távon Európán belül már szó szerint mindenki mindenkinek a leszármazottja. Aki 900-ban itt élt és nem halt ki a leszármazási ága, az mind egy szálig az őseid közt van valamilyen ágon. Az összes paraszt és nemes.

márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 kürasszír ***** válasza:
88%

# 3


IDÉZLEK: "Igen, mind rokonok voltak, akár meglepően közelről."


Hát ez így nem igaz.


Magyarországon az összlakosság 5%-a volt nemes a 19. században.


A 19. század végén kb. 1 000 000 nemes élt Magyarországon.


Szerinted ez az 1 000 000 ember az uralkodó Habsburg-ház közeli tokozás volt?


Neked talàn van 1 millió, vagy akár csak 10 000 közeli rokonod?


NINCS.


Egy ember "közeli " rokonaink száma ugyanis reálisan pár tucat fő lehet.

márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 kürasszír ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!


Hibás az elméletet.


1.) Az európai uralkodóházak nem voltak túl népesek, ezért gyakran ki is haltak.


2.) Az uralkodóházak maximum főnemesekkel házasodtak, köznemesekkel (a nemesség 95-98%-a) nem, mert az rangon aluli, tiltott házasság lett volna. Például a magyar Árpád-ház magyar nemesekkel alapvetően szinta soha nem házasodott, mert nem voltak egyenrangúak, az Árpád-ház csak külföldi uralkodóházakkal házasodott, csak azok számítottak egyenrangúnak.


3.) Természetesen a nemességen belül is volt mozgás, társadalmi felemelkedés, vagy lesüllyedés.


4.) Egyébként valamilyen fokon minden ember rokona minden embernek.

márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 TappancsMancs ***** válasza:
86%

Redditen valaki feltett egy teljes európai uralkodók családfát.

[link]

márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 TappancsMancs ***** válasza:
89%

Szerintem bár nem voltak annyira sokan a népességhez képest, de egymás között házasodtak jellemzően. Nem néztem át a reddites családfákat, de kb valahol mindenki keresztezte egymást, ha mást nem többszörös távolságban.


Viszont szerintem kimarad az a tény, hogy az uralkodók részben sok gyereket is nemzettek és csak egy vagy kettő vitte tovább a királyi címet. És volt sok ágyasuk is, akikkel szintén nemzettek utódokat, és ezek a leágazások a királyi utódlás mellett azt is jelentik, hogy rokoni kapcsolatok a királyi házon túlra is kialakultak, a nemesek irányába, és még a nem nemesi házasságok is ugyanezt eredményezték. Így a királyok rokonságai mellett a többi ember is rokonságba került a nemesekkel és uralkodókkal is. Csak ez "nem hangzik olyan jól". :)

márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 kürasszír ***** válasza:
55%

# 9


IDÉZLEK: "Viszont szerintem kimarad az a tény, hogy az uralkodók részben sok gyereket is nemzettek és csak egy vagy kettő vitte tovább a királyi címet. És volt sok ágyasuk is, akikkel szintén nemzettek utódokat, és ezek a leágazások a királyi utódlás mellett azt is jelentik, hogy rokoni kapcsolatok a királyi házon túlra is kialakultak, a nemesek irányába, és még a nem nemesi házasságok is ugyanezt eredményezték. Így a királyok rokonságai mellett a többi ember is rokonságba került a nemesekkel és uralkodókkal is. Csak ez "nem hangzik olyan jól". :)"


Bocs, de ez megint téves.


Nem gondolsz bele, hogy mekkora nagyságrendi különbségek vannak.


Az Osztrák-Magyar Monarchiának 1914-ben 51,3 millió lakosa volt, ebből vagy 2,5 millió nemes, még a Habsburg–Lotaringiai-ház alig pár tucat emberből állt.


A talán 40-50 fős Habsburg–Lotaringiai-ház nem állhatott rokonságban a Monarchia 51 300 000 lakosával.


Nem jön ki a matek, akkorák a nagyságrendi különbségek.

márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!