A nemesek és királyok mind rokonok voltak?
Hát ez már Egyiptomban a fáraóknál is így volt.
Ahol férfi ágon örökletes a hatalom, ott beltenyésztés lesz.
Mert ugye a párok politikai alapon vannak leosztvs. Csak az a gyerek legitim, akit a feleséggel nemz, a feleség meg nem kefélhet félre, mert akkor a saját pozítciója is borul, a zabigyereké pláne.
Egészen addig amíg a genetika ismerete eljutott odáig, hogy rájöttek, hogy a Hapsburg állkapocs, a a brit-orosz uralkodó családban a hemofília, Tutenkamon lába miért volt.
A 19.századra már elég látványosak voltak a főnemeseken a belterjesség jelei. Nem véletlen, hogy ekkoriban kezdtek elszaporodni a degenerált grófokról, hercegekről szóló viccek és anekdoták.
A köznemességet viszont ez az ,,elkorcsosulás" nemigazán érintette. Ők időnként házasodtak nem-nemesekkel, meg alapból is sokkal népesebb közösség voltak mint az arisztokraták és uralkodók.
"Meg minden európai király és nemes aki az 500-1000-es években éltek, azoknak a leszármazottjai keveredtek egymással, ami tudja azt eredményezni, hogy az 1900-as évekre majdnem az összes nemesnek és királynak összefonódik a családfája az ősi felmenőiken keresztül?"
Ez nem is kérdés, ugyanis ezeréves távon Európán belül már szó szerint mindenki mindenkinek a leszármazottja. Aki 900-ban itt élt és nem halt ki a leszármazási ága, az mind egy szálig az őseid közt van valamilyen ágon. Az összes paraszt és nemes.
# 3
IDÉZLEK: "Igen, mind rokonok voltak, akár meglepően közelről."
Hát ez így nem igaz.
Magyarországon az összlakosság 5%-a volt nemes a 19. században.
A 19. század végén kb. 1 000 000 nemes élt Magyarországon.
Szerinted ez az 1 000 000 ember az uralkodó Habsburg-ház közeli tokozás volt?
Neked talàn van 1 millió, vagy akár csak 10 000 közeli rokonod?
NINCS.
Egy ember "közeli " rokonaink száma ugyanis reálisan pár tucat fő lehet.
Kedves kérdező!
Hibás az elméletet.
1.) Az európai uralkodóházak nem voltak túl népesek, ezért gyakran ki is haltak.
2.) Az uralkodóházak maximum főnemesekkel házasodtak, köznemesekkel (a nemesség 95-98%-a) nem, mert az rangon aluli, tiltott házasság lett volna. Például a magyar Árpád-ház magyar nemesekkel alapvetően szinta soha nem házasodott, mert nem voltak egyenrangúak, az Árpád-ház csak külföldi uralkodóházakkal házasodott, csak azok számítottak egyenrangúnak.
3.) Természetesen a nemességen belül is volt mozgás, társadalmi felemelkedés, vagy lesüllyedés.
4.) Egyébként valamilyen fokon minden ember rokona minden embernek.
Redditen valaki feltett egy teljes európai uralkodók családfát.
Szerintem bár nem voltak annyira sokan a népességhez képest, de egymás között házasodtak jellemzően. Nem néztem át a reddites családfákat, de kb valahol mindenki keresztezte egymást, ha mást nem többszörös távolságban.
Viszont szerintem kimarad az a tény, hogy az uralkodók részben sok gyereket is nemzettek és csak egy vagy kettő vitte tovább a királyi címet. És volt sok ágyasuk is, akikkel szintén nemzettek utódokat, és ezek a leágazások a királyi utódlás mellett azt is jelentik, hogy rokoni kapcsolatok a királyi házon túlra is kialakultak, a nemesek irányába, és még a nem nemesi házasságok is ugyanezt eredményezték. Így a királyok rokonságai mellett a többi ember is rokonságba került a nemesekkel és uralkodókkal is. Csak ez "nem hangzik olyan jól". :)
# 9
IDÉZLEK: "Viszont szerintem kimarad az a tény, hogy az uralkodók részben sok gyereket is nemzettek és csak egy vagy kettő vitte tovább a királyi címet. És volt sok ágyasuk is, akikkel szintén nemzettek utódokat, és ezek a leágazások a királyi utódlás mellett azt is jelentik, hogy rokoni kapcsolatok a királyi házon túlra is kialakultak, a nemesek irányába, és még a nem nemesi házasságok is ugyanezt eredményezték. Így a királyok rokonságai mellett a többi ember is rokonságba került a nemesekkel és uralkodókkal is. Csak ez "nem hangzik olyan jól". :)"
Bocs, de ez megint téves.
Nem gondolsz bele, hogy mekkora nagyságrendi különbségek vannak.
Az Osztrák-Magyar Monarchiának 1914-ben 51,3 millió lakosa volt, ebből vagy 2,5 millió nemes, még a Habsburg–Lotaringiai-ház alig pár tucat emberből állt.
A talán 40-50 fős Habsburg–Lotaringiai-ház nem állhatott rokonságban a Monarchia 51 300 000 lakosával.
Nem jön ki a matek, akkorák a nagyságrendi különbségek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!