Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tényleg voltak az ősmagyarok...

Tényleg voltak az ősmagyarok és a velük érkező kisebb létszámú ázsiai népek között manicheusok és buddhisták a keleti pogány vallás követőin kívül?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy nem csak és kizárólag a keleti pogány vallásukat követték, hanem voltak köztük a keleti vallásokat, főleg a buddhizmust, illetve a keleti kereszténységet, valamint ezen kívül a manicheizmust is gyakorlók köztük?

2021. dec. 1. 17:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem volt általános, de nem zárható ki teljességgel sem. Révén hogy az Eurázsiai sztyeppe egy köztes folyosó nyugat és kelet között.
2021. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetett ilyen de nehezen tamaszthato ala. Kb olyan mint hogy elnek mon krisna tudatu hivok
2021. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A felsorolt vallások eléggé erőteljesen hatottak a magyar pogányságra is, ezért olvastam, hogy feltehetően lehettek, csak a nyugati kereszténység győzelmével áttértek. Akkor lehet valóságalapja?
2021. dec. 1. 18:13
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, de kivételek lehetnek. Jelkemzően a sámánizmust gyakorolták, de a legújabb kutatások szerint biztosan ismerték eggyes rétegeik az iszlámot illetve a kereszténységet is.
2021. dec. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha nincs valóságalapja, akkor hogy lehettek kivételek? Egyébként a táltosok, azok amolyan pap és sámán között voltak, pont a zoroasztriánus, manicheus és keleti keresztény hatások miatt. De a sámánizmus nem vallás. Az egy jellemvonás, ami több vallásban is megjelent és van is jelen. Arról vannak is feljegyzések, hogy voltak muszlim és keresztény hitet gyakorlók köztük. Sőt voltak olyanok is, akik párhuzamosan gyakorolták az ősi pogány hitet és valamelyik másik felvett hitet. Voltak olyan harcosok is, akik például lelki vezetésért a paphoz/imámhoz mentek, tanácsadásért, szellemi tanításokért pedig a táltoshoz.
2021. dec. 1. 18:27
 6/16 A kérdező kommentje:
A tatárok/mongolok is hasonlóan éltek, náluk is megjelent egy csomó hit, különösen a buddhizmus és a manicheizmus.
2021. dec. 1. 18:28
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vedd figyelembe hogy a buddhizmus jellemzően tibeten túl volt india, és indo-kína területén. Nem zárható ki hogy eggyesek ismerték a buddhizmust de biztosan nem volt annyira releváns mint a keresztény illetve iszlám.
2021. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7.

A tatárok is a buddhizmust gyakorolták az ősi pogány vallásuk mellett, ekkor már Tibetbe is betört (tibeti buddhista szerzetesek írtak Ménrót királyról is, mint egy tőlük valamivel északkeleten uralkodó királyról), valamint Kínában és a keleti hunok világában is eléggé népszerű lett a konfucianizmus és taoizmus mellett. Indiában ekkor már nem volt jellemző szinte semennyire, maximum északi régiókban, mivel a gazdag, hindu vallású rétegek üldözni kezdték, mivel a buddhisták a kasztrendszer ellen voltak és a szegény, elesett embereknek is támogatást, szeretetet nyújtottak.

2021. dec. 1. 19:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki Kínába került az az ottani vallásokkal került kapcsolatba és Kínában elég keményen tolták az áttérést is. Nem a tatárok voltak buddhisták, hanem a mongolok. A tatárok alapvetően muszlimok voltak.


A kabarok pl zsidók voltak.

2021. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9.

Wtf? A tatár meg a mongol ugyanazt a nemzetet takarja. A tatárok a mongol nép egyik része. Buddhisták és pogányok voltak már a tatárjárás alatt is. A mai napig szinte mindenki buddhista a tatárok közül a tatárok által lakott régiókban (pl. Burjátföld).

2021. dec. 1. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!