Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan jöttek létre lépésről...

Hogyan jöttek létre lépésről lépésre millió évek alatt az evolúciós fejlődés szerint a szervrendszerek, s létrejövésük folyamata alatt hogyan biztosították a túlélést?

Figyelt kérdés

A testünket alkotó különböző szervek EGYÜTTMŰKÖDÉSE tart minket életben.

Szervrendszer megnevezése:

SZERVEZŐ SZERVRENDSZER

Feladata: minden életműködés irányítása

Részei: - idegrendszer - belső elválasztású mirigyek (endokrin rendszer) - érzékszervek

ANYAGCSERE SZERVRENDSZERE

Feladata: - az anyag és energia forgalom irányítása

Részei: légzés és hangadás szervrendszere (pl.: tüdő) - vér és nyirok érrendszer (tápanyag szállítás ) - emésztőrendszer - kiválasztó rendszer - bőr

MOZGÁS SZERVRENDSZERE

Feladata: - hely és állapot változtatás -

Részei: csontrendszer (mozgás passzív része) -izomrendszer (mozgás aktív része)

SZAPORODÁS SZERVRENDSZERE

Feladata: - utódok létrehozása, fajfenntartás

Részei: - nemi szervek - nemi mirigyek


Talán kezdjük a genetikai vezérléssel, ami a teljes szervrendszerre, minden szervre és annak egymással összefüggő működésére kihat. Hogy került a genetikai kódba mindez, ha eredetileg az sem állt rendelkezésre. Utólag íródott bele, ki vagy mi által? Melyik szervrendszerrel indított az evolúció? Az állítólagos folyamatból vegyük ki a tervező intelligenciát, hagyjuk meg a véletlent és a nem irányított természeti erőket. Hogy rakta ki a KÜLÖNBÖZŐ SZERVEK EGYÜTTMŰKÖDÉSÉNEK puzzle-ját, amelyben millió és millió kis darabra apró részeit kell összeilleszteni, hogy megkapjuk a mai végeredményt. De közben minden egyes lépésnél garantálni kell a túlélést! A teremtés mérhetetlen tervező intelligenciáját hogyan ellensúlyozta a nem tudás, a nem ismerés és a nem birtoklás tehetetlensége és vaksága?



2019. febr. 25. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
93%

"Nem tudja, lehetetlennek tűnik, valószínűleg, lehet, spontán keletkezett. Ezt lenne az evolúció talpazata? Ez komika, ebből hogyan lesz Tomika?"


Már bocs, kishaver, de itt egyfolytában az evolúcióról rinyálsz, hogy hogy evolválódott ez meg az, miközben makacsul ragaszkodsz ahhoz az állásponthoz, hogy még semmi sincs, ami szaporodjon, semmi sincs, ami mutálódjon. Kicsit olyan, mintha az ottó-motor működését akarnád elmagyaráztatni valakivel, de kikötnéd, hogy még se kerék nincs, se benzin nincs...

Kéretik megtanulni, hogy az evolúció folyamatának működéséhez három dolog szükséges: reprodukció, mutáció, szelekció. Ha ez a három megvan, akkor ott biztosan működik az evolúció, ha ezek közül bármelyik is hiányzik, ott nincs evolúció.

Amiről te beszélsz, az az abiogenezis folyamata. Abiogenezis nem= evolúcióval. Az egyik az élet létrejöttét, a másik a már létrejött élet változásait írja le. Abszurd hülyeség az evolúció elméletén számonkérni az élet létrejöttét, az abiogenezist. Aki ennyi mindenféle szakkifejezést ismer a témában, az legalább ennyit mág igazán megtanulhatott volna az evolúció elméletéről.

2019. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 hollófernyiges ***** válasza:
91%

Művelődj kicsit:


[link]


Az élet keletkezése még lezáratlan, ha úgy tetszik nem elmélet, hanem hipotézis. Az evolúció viszont nem az, sokszorosan bizonyított, viszont ahogy már többen írták előttem, elindulásának vannak alapfeltételei.

2019. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 Pombe ***** válasza:
100%

#Kérdező!


Induljunk ki abból, hogy Isten teremtette az első olyan kezdetleges életformákat, DNS-eket, amiket képessé tett egyúttal az evolválásra is.


Remélem, innentől kezdve békén hagysz mindenkit azzal, hogy az evolúción kéred számon az élet keletkezését.


#20: "Hogy került a genetikai kódba mindez, ha eredetileg az sem állt rendelkezésre."


Miért? Ez eredetileg rendelkezésre állt???


[link]


Ki írta át ennek az eredetileg hatalmas farkasszerű lénynek a genomját úgy, hogy egy addig sosemlétezett aprócska jegesmedveszerű lény keletkezett, és lerövidültek pl. a lábai is? Már bocsika, de ez jobban átalakult egy-két ezer év alatt formailag, mint az ember a majomhoz képest.


Netán a kutya-tenyésztők genomfaragó bugylibicskával rádolgoztak a régi kódra, és kifaragtak belőle egy újat???


És miféle több millió évről beszélsz új szerv létrejöttéhez?


Néhány ezer év elég volt, pl. ahhoz, hogy azokon a kutyákon új szerv keletkezzen, ami azelőtt rajtuk sosem volt. Ez az úszóhártya.


A kutyák lábujjai között nem jellemző a bőrhíd, de mindig születnek véletlenszerűen olyan példányok hibásan, ahol az ujjak között a "csökevényes" szövetburjánzás ilyet teremt. Az ember elkezdett egy-két kutyafélét arra kényszeríteni, hogy a vízben többet tartózkodjon, mint amennyit átlagban a kutyák/farkasok szoktak, következésképp az ilyen hibásan sikeredett kutyáknál az ujjak közötti bőrhíd pont kapóra jött, mivel ebben a környezetben a bőrhíd elősegítette a kissé hatékonyabb úszást. Az ember csak annyit látott, hogy van egy-két példány, amelyik jobb úszó, mint a többi, és azokat kezdte egymás között szaporítani, vagyis a bőrhidasokat (bár eleinte semmit se tudott arról, hogy a kiválasztott kutya ezért tud jobban úszni).


A kis bőrhidakkal rendelkező kutyák között is idővel hibásan több olyan is született, amelyiknek még nagyobb volt a bőrhídja... stbstb... és mára kifejlődtek azok a kutyafélék, amelyeknek szép szabályos úszóhártyái vannak. Ezek némelyikének már a farka vidrafaroknak neveztetik, ugyanis ez a farok már kifejezetten vízre specializálódott, és kormánylapátként működve egy más izomháztartással rendelkezik, mint az átlagkutyáké. Továbbá az ilyen vízikutyák többénél már duplaszőrzet alakult ki, amelyből az egyik vízálló.


Ezek mind a semmiből alakultak ki???


A nyavalyákat! Mitől lesz az úszóhártya olyan, amilyen??? Hát a víztől! A víz tulajdonságaitól! A víz tulajdonságai választják ki a véletlenszerűen alakuló formákból azokat, amik a vízben jobban beválnak (az a forma tud jobban szaporodni, amelyik hatékonyabban használja ki a víz adottságait), vagyis a géneket és az egész genomot a környezet tulajdonságai alakítják ki, sőt, azok hozzák létre az újdonságot is.


Nézzük, hogy milyen mérnök alakítja ki a szárnyat pl.


Ugye tudod, hogy a békák lábai között is van úszóhártya, aminek a kialakulását így már simán el tudod képzelni.


Nézd csak ezt a békát!: [link]


Ez az úszóhártyáival siklórepül! Ki tervezte ezt rá? Hát a környezet tulajdonságainak építőereje.


A béka úszóhártyája jól jött a vízben, de ahhoz túl kicsi, hogy a levegőben is haszonnal működjön, de ha az a környezet olyan kivételes, hogy van víz is, de sok a magas ugróhely is a nem tisztán víztükörből álló helyeken, akkor az a kissé nagyobb úszóhártyával született béka messzebbre tud ugrani egy picit (kissé vitorlázva vele) magaslati pontról azzal a békával szemben, amelyiknek normális úszóhártyája van.


A túl nagy úszóhártya is okoz gondot, de ez csak a hétköznapi vizes helyeken jelentkezik, mert ami hátránya van a nagy úszóhártyának, az ebben a különleges helyen előnnyé válik. A hosszabb ugrás jobb menekülést, és több élelem beszerzését teszi lehetővé, tehát a nagyobb úszóhártya elkezd szaporodni, de csak ebben a környezetben.


Lesznek olyan változatok értelemszerűen, amik egyre többet ugrálnak, vagyis kezdenek elszakadni a vízi világtól, és egyre többet vitorláznak a levegőben.


Azt hihetnénk, hogy az ilyen növekvő ujjak közötti bőrlebernyeg csak káros lehet, mert nem lehet vele úszni! Hát nem igaz, amit a denevérek egyes fajai szépen megcáfolnak:


https://www.youtube.com/watch?v=62T-Ht_jWHE


A szárnyait pontosan ugyanazokkal a mozdulatokkal használja úszás közben, ahogy a levegőben is (csak lassabb ütemben).


Íme a szárny, vagyis egy új szerv kialakulásának lépésenkénti menete mindebből gyönyörűen levezethető, és megvannak a látható állomások is, ahogy egyébként ez gyönyörűen megvan ma is a szem kialakulása esetén, és még rengeteg és rengeteg szerv esetén ez az útvonal megvan, és bizonyított.


A szárny nem kis szárnyból alakult ki, hanem egy teljesen más célra szolgáló szervből (az átalakuláskor mindig kettős, vagy több célt szolgált ki - mint a hogy az ujjak közötti a bőrhíd eleinte az ujjak közötti fixációt is kiszolgálja, de nagyobbodva úszóhártyává válhat, és még jobban nagyobbodva szárnnyá változhat), és minden szervünk kialakulására igaz lesz az, hogy kezdetben nem arra a célra szolgáltak, mint amit ma látunk tőlük. Minden funkcióváltás nem maga-magától történik, hanem azért, mert az evolválás alanya átkerül egy olyan környezetbe, ahol a régi szerve használható valamennyire, de nem annyira hatékonyan, mint a régiben, és egyszerűen a környezetek mássága kényszeríti rá a változást, és a környezet milyensége pontosan meghatározza a DNS-nek, hogy a benne létrejövő véletlenszerű változások töménytelen mennyisége közül melyik lesz a hasznos és építő jellegű, mert csak az tud terjedni, szaporodni. És iszonyatosan sok véletlenszerű változásból lehetetlen, hogy ne legyen sok-sok különböző fokon hasznos is.


Itt van két példa is teljesen új tulajdonságok, új életforma megjelenésére akár egy rövidke kísérletnyi idő alatt is (nem millió évek alatt):


1. [link]


Idézve: "Sokat beszélünk arról, hogy az evolúció során meghatározó a környezet, amiben az adott élőlény éppen él, hiszen minden változás csak a környezet függvényében értelmezhető."


Ha ezt a mondatot sikerül teljesen megértened, akkor már tudod, hogy ki, és mi az, aki/ami áttervezi és új elemeket csinál bele a DNS-be.


2. példa: [link]

2019. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 Pombe ***** válasza:
100%

#Kérdező: "Az állítólagos folyamatból vegyük ki a tervező intelligenciát, hagyjuk meg a véletlent és a nem irányított természeti erőket."


Nem irányított??? Ki az a hülye, aki azt hiszi, hogy olyan bonyolult egységek, mint akár egy élő sejt, csak úgy irányítatlanul összeáll?


Kitől olvastál autentikus helyen ekkora butaságot???


Miért hirdetsz olyan zöldséget, amiről te magad is tudod, hogy nevetséges? A biológiai evolúció elve megközelítőleg se a véletlenszerű irányításról szól.


[link]

Richard Dawkins: „Azért hangsúlyozzuk, hogy a mutáció véletlenszerű is lehet, hogy felhívjuk a figyelmet arra a KULCSFONTOSSÁGÚ TÉNYRE, hogy ezzel szemben A SZELEKCIÓ tökéletesen és lényegét tekintve NEM VÉLETLENSZERŰ. Ironikus, hogy a mutáció, illetve a szelekció nem véletlenszerű volta közti különbség hangsúlyozása oda vezetett, hogy sokan azt hiszik: az egész elmélet a véletlenszerűségről szól.”


Hogy lehetne egy folyamatban szelekciónak nevezni valamit, ami véletlen? A szelekció az a válogatás. Érted te egyáltalán a "válogatás" magyar szó jelentését?


És nem állítólagos dolog az evolúció, hanem totálisan olyan bizonyított folyamat, amit már a gyakorlatban hasznosítunk, mind az állat-, növénytermesztésben (pl. az evolúció segítségével teljesen új tulajdonságú és új fajt képviselő haszonnövények előállítása), evolúciós medicinában (orvoslás), robotikában, informatikában (pl. az evolúció olyan matematikai feladványok megoldásait prezentálja, amit mi képtelenek vagyunk kivitelezni nélküle), akár zenét is tud az evolúciós algoritmus teljesen maga magától szerezni, a kórokozók diverzitásának vizsgálata és evolúciós változásainak prognosztizálása, ökológia... stbstb.


Ezekben és sok másban gyakorlati szinten működve az evolúciót hasznosítja az ipar, a mezőgazdaság és még egy halom más irányzat...


Mi az hogy állítólagos???


Már bocsika, de csak a vak, vagy hülye tagadja... nem folytatnám.

2019. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:

Kedves Pombe!


Te nem írtál véletlenül könyvet, akár evo, akár más témában? Annyira jól és érthetően írsz, olyan élvezettel olvasom mindig a bejegyzéseidet, ha lenne könyved, biztosan abba is belekezdenék :)

2019. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 Pombe ***** válasza:

@25


Írogattam, írogattam... :)


De ez itt nem lehet publikus... Ördögi csapda.


Ha itt jó néhány vallási fanatikus (akikben csak úgy buzog a nagy szeretet - kötelező gyakorlat) megtudja a... szóval a fene se akar újra meg újra üvegeztetni...


Nézd pl. a #14-est: "Bajok az evolúció elméletével vannak, mely nem egyéb, mint egy rakat farokság, tételes, elfogadható, érdemi bizonyíték nélkül. Zsákutca. Hülyeség, hipotézis a hatvankilencedik hatványon."


Persze érvei nincsenek (simán vannak olyan változások "manapság" is, ami miatt már más nevet kellett adnunk az új lénynek), csak a szája habzik. Szerinted az ilyenek, ha kezébe kerül a címem meg egy kő??? :)


Amellett látványosan ostoba is. Ezt szánja érvnek a #14-ben: "A nemesítés sem bizonyíték az evolúciós elméletetekre. Ha te ma még nem létező kutyákat tenyésztesz ki, azokból soha nem lesz ló, mindig kutyák maradnak."


Azt a kis luxpup kutyát, amit korábban bemutattam, az ókorban senki se hívta volna kutyának (fi*gjuk se lett volna arról, hogy milyen állat az), és mi is csak azért nevezzük kutyának, mert tudjuk, hogy a kutyából alakult ki.


Másrészt a kutya név használata már eleve azt jelenti, hogy volt egykor egy farkas/farkasszerű lény, amit még nem neveztek- és nem is nevezhettek kutyának, és amiből lett a kutya, tehát névváltoztatást kikényszerítő változást bizonyít maga a kutya is. Manapság már a közepesen idióta kreacos fanatikusok is nyögvenyelősen elismerik, hogy a "Teremtéskor" nem létezhetett a kutya.


Ahogy nem létezett a szarvasmarha se (csak őstulok, és...), a sertés se (csak vaddisznó)..és egy halom háziasított élőlény még nem létezhetett, ami ma igen.


Azután nem nevezzük kutyának az aranysakált se, holott olykor nemzőképes utódot eredményez a kutyával kötött násza. Akkor aranysakállá változhat a kutya? De akkor már aranysakál lesz, nemde? Vagy ott van a kojot/farkas/kutya hibrid... stbstb.


Melyik ebből az állandó? A kutya? a kojot? a...stb.


Újabb ráadásul ez az evolúció (alapvetően): variáció, replikáció, szelekció.


Ezzel a módszerrel alakult ki a kutya??? Igen. Ezzel. Totálisan lényegtelen, hogy ha a kutya kutya marad, mert ha ezzel a módszerrel változik állandóan, akkor ezt a folyamatot biológiai evolúciónak nevezzük, és kész.


És mégis mi a bánatos tökért ne alakulhatna ki a kutyából egy lószerű élőlény???


Tud hosszabbodni a lába? Miért ne tudna. Tud változni a koponyaformája? Bármivé... mint ahogy a tenyésztők olyanra formálták a kutya koponyáját eddig is, amilyenre csak akarták. Tud változni a fogazata? Miért ne tudna. Sok sok kutyának drámaian különbözik a fogazata. A kutya tulajdonképpen mindenevő, így nem okozna gondot szép lassan tisztán növényi táplálékon élő lényeket kitenyészteni belőlük. Kiválogatjuk közülük, amelyik kissé jobban el van ezen a táplálékon, mint a többi, és ezeket egymással pároztatjuk, majd ezek utódjai között ismét lesz, amelyik még jobban elvan... stbstb. Csakhogy mindez elképesztő mennyiségű időbe és pénzbe kerülne, úgy, hogy nem hozna semmi hasznot.


Senki nem akar kutyából lovat csinálni, mert nekünk a kutya kell, így őrizzük is a kutyavoltát, de röhögve lehetne bármilyen lényt csinálni belőle, ha valaki ilyen őrültségre szánná magát. Még akár halszerű élőlényt is, ahogy a hátsó végtagjai lerövidülnének és elkezdenének uszonyosodni, mint pl. a fókának, aminek az ősei egykor még szép délceg lábakkal rendelkeztek:


[link]


Mi a bánatért ne történhetne ilyen a kutya lábaival is, ha amúgy is látjuk, hogy tud rövidülni, és azon kialakulnak úszóhártyák is?


Hozzáteszem, a fóka esete eléggé kuriózum, mert minden más lábakkal és farokkal rendelkező élőlénynél (legalábbis az ismereteim szerint), amelyik kezdett vízi életmódra áttérni, a hátsó lábak visszahúzódtak a testbe, és inkább a farok kezdett el izmosodni és uszonyosodni (pl. cetek - a hátsó lábak maradványai megtalálhatóak a testben, ill. olykor kis hátsó lábakkal születnek, akárcsak a delfinek is néha...stb).


A macskák pl. utálják a vizet, nem úgy a török Van-macska fajta, aminek szintén a farka már a vízben kormányzásra szolgál, mint ahogy ez van a vízi életmódra áttérő kutyáknál is. A folyamat többször lezajlott a múltban is.


Ez a már kihalt Kutchicetus: [link]


Ennek az őse még egy kutyaszerű lény volt, de a farka...stb.


Újabb ráadásul volt olyan őrült, aki megpróbált pl. rókából kutyát csinálni. Csak úgy... mert rájött a hoppáré, és bizonyítani akart.


[link]

Idézve: "Kisebb a koponyájuk és a szemfoguk, lelóg a fülük, és ugatnak."


És mindez hihetetlenül rövid idő alatt. Néhány évtized csak...


Szerinted a #14-esnek van annyi sütnivalója, hogy mindebből bármit is képes felfogni, és elfogadni? Ugyan, kérlek... :DDD

2019. márc. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
0%

Legalább azt vedd már észre, pombe nevű, buta parasztember, hogy saját magadnak mondasz ellent minden harmadik mondatodban.


Az meg külön vicc, ahogy a saját fakadat szopogatod.

2019. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 Pombe ***** válasza:
88%

Íme, a vallás képviselője, az evolúciótagadó...


:D


Barátunk minden téren hihetővé teszi számunkra azt a tézist, hogy a vallás erkölcsössé, megértővé, és szeretetteljessé tesz minket.

2019. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:

Az a baj, birge mókus, hogy én nem vagyok vallásos.

Ennyit a hozzáértésedről, dióhéjban.

2019. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 Wadmalac ***** válasza:
100%

#27, #29:


Akkor szoktak ilyen sötét kommentek jönni, amikor elfogy az érv.


Csak olyankor vége van a vitának, mert akinek nincs már érve, az elismerte ezzel a másik igazát.

2019. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!