Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan jöttek létre lépésről...

Hogyan jöttek létre lépésről lépésre millió évek alatt az evolúciós fejlődés szerint a szervrendszerek, s létrejövésük folyamata alatt hogyan biztosították a túlélést?

Figyelt kérdés

A testünket alkotó különböző szervek EGYÜTTMŰKÖDÉSE tart minket életben.

Szervrendszer megnevezése:

SZERVEZŐ SZERVRENDSZER

Feladata: minden életműködés irányítása

Részei: - idegrendszer - belső elválasztású mirigyek (endokrin rendszer) - érzékszervek

ANYAGCSERE SZERVRENDSZERE

Feladata: - az anyag és energia forgalom irányítása

Részei: légzés és hangadás szervrendszere (pl.: tüdő) - vér és nyirok érrendszer (tápanyag szállítás ) - emésztőrendszer - kiválasztó rendszer - bőr

MOZGÁS SZERVRENDSZERE

Feladata: - hely és állapot változtatás -

Részei: csontrendszer (mozgás passzív része) -izomrendszer (mozgás aktív része)

SZAPORODÁS SZERVRENDSZERE

Feladata: - utódok létrehozása, fajfenntartás

Részei: - nemi szervek - nemi mirigyek


Talán kezdjük a genetikai vezérléssel, ami a teljes szervrendszerre, minden szervre és annak egymással összefüggő működésére kihat. Hogy került a genetikai kódba mindez, ha eredetileg az sem állt rendelkezésre. Utólag íródott bele, ki vagy mi által? Melyik szervrendszerrel indított az evolúció? Az állítólagos folyamatból vegyük ki a tervező intelligenciát, hagyjuk meg a véletlent és a nem irányított természeti erőket. Hogy rakta ki a KÜLÖNBÖZŐ SZERVEK EGYÜTTMŰKÖDÉSÉNEK puzzle-ját, amelyben millió és millió kis darabra apró részeit kell összeilleszteni, hogy megkapjuk a mai végeredményt. De közben minden egyes lépésnél garantálni kell a túlélést! A teremtés mérhetetlen tervező intelligenciáját hogyan ellensúlyozta a nem tudás, a nem ismerés és a nem birtoklás tehetetlensége és vaksága?



2019. febr. 25. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
8%

"Amikor a kritikákból egyértelmű, hogy a kritizálónak fingja nincs arról ,amit kritizál,"


Már megbocsáss, de nem tudom, mégis, mit nem lehet érteni azon, amit ti evolúciós elmélet címén hirdettek?


Az elmélet lényege, hogy a mutációk véletlenszerűen következnek be, a természet pedig szelektál a természeti törvények és az uralkodó helyi viszonyok alapján.


Ezt egy 10 éves is megérti. Csak ennek konkrét bizonyítékai nincsenek, ez ugyanis egy gyenge hipotézis, nem több.


Sok dologra viszont nem ad magyarázatot, pl. hogy egy-egy egyed szaporodási rátáját hogyan szabályozza ez az elmélet, miképpen alakultak ki bizonyos szervek, mi és hogyan szabályozza a biológiai nemek viszonyszámát, stb.

2019. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 hollófernyiges ***** válasza:
95%

Azt kell gondoljam, hogy minimálisan sem néztél utána annak, ami ellen most így vagdalkozol, a mutációk véletlenszerűségét nagyon részletesek kutatták, ennek alapján állították fel a klasszikus genetikában az első géntérképeket. Ugyanígy a szelekciót is számtalanszor letesztelték mesterségesen (nemesítés pl, de alapkutatásban is) és megfigyelték természetes körülmények között.


Nagyon jó a nemek arányát és szaporodási rátáját leíró evolúciós alapú elméletek vannak, lehet, hogy ez hozzád nem jutott el, és a szervek fejlődése is jól nyomon követhető az összehasonlító állatszervezettanon belül. Ne kreacionista honlapokról tájékozódj.

2019. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Már megbocsáss, de nem tudom, mégis, mit nem lehet érteni azon, amit ti evolúciós elmélet címén hirdettek?"

Isten bizony én sem értem, mit nem lehet ezen érteni, mégis tény, hogy a kritikái durván szólva korlátoltak.


"Az elmélet lényege, hogy a mutációk véletlenszerűen következnek be, a természet pedig szelektál a természeti törvények és az uralkodó helyi viszonyok alapján."

Sarkítva, végletesen leegyszerűsítve stimmel.


"Ezt egy 10 éves is megérti."

Illene.


"Csak ennek konkrét bizonyítékai nincsenek, ez ugyanis egy gyenge hipotézis, nem több."

Hát akkor mégsem érti a 10 éves, mert nem érti, mi a bizonyíték.

Négymilliárd éves folyamatra nem az a bizonyíték, hogy leülök két napig és nézem, ahogy változik. Így nincs bizonyíték. De ezer más módon van.


"Sok dologra viszont nem ad magyarázatot, pl. hogy egy-egy egyed szaporodási rátáját hogyan szabályozza ez az elmélet, miképpen alakultak ki bizonyos szervek, mi és hogyan szabályozza a biológiai nemek viszonyszámát, stb."

Az evolúció-elmélet egy vázlatos ökölszabály kupac, ami működik. Működési alapelveket fogalmaz meg, melyek láthatóan működnek. A többi statisztika, matek. És igen, vannak rá számítások. Rengeteg.


"mi és hogyan szabályozza a biológiai nemek viszonyszámát"


Az evolúcióelméleten számon kérni mondjuk az enzimgenetikát olyan, mint ez a kérdés: hányan haltak meg a II. világháborúban, majd a válaszra visszakérdezni: és név szerint?

2019. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
6%

"Ugyanígy a szelekciót is számtalanszor letesztelték mesterségesen (nemesítés pl, de alapkutatásban is) és megfigyelték természetes körülmények között."


A szelekció létezik, nem is kérdőjeleztem meg.

Bajok az evolúció elméletével vannak, mely nem egyéb, mint egy rakat farokság, tételes, elfogadható, érdemi bizonyíték nélkül. Zsákutca. Hülyeség, hipotézis a hatvankilencedik hatványon.


A nemesítés sem bizonyíték az evolúciós elméletetekre. Ha te ma még nem létező kutyákat tenyésztesz ki, azokból soha nem lesz ló, mindig kutyák maradnak.


Azt meg nem is véleményezem, hogy te azon fokmérő szerint rangsorolsz, hogy valaki hivő-e vagy sem. Ez ugyanis NEM érv.

2019. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 Wadmalac ***** válasza:
88%

"A szelekció létezik, nem is kérdőjeleztem meg."

Akkor mit nehéz megérteni?

A spontán genetikai vátozásokat is sikerült megérteni, elfogadni?


Akkor mi a szent xar a bajod?


"Bajok az evolúció elméletével vannak"

Mely állítólagos bajokból egy darabot sem tudsz felmutatni, tehát ez már megint csak a kreacionista papagáj-mondóka.


"tételes, elfogadható, érdemi bizonyíték nélkül."

Csak azon gondolkodom, melyik fajta papagáj.


"A nemesítés sem bizonyíték az evolúciós elméletetekre. Ha te ma még nem létező kutyákat tenyésztesz ki, azokból soha nem lesz ló, mindig kutyák maradnak."

Egyrészt lóxart maradnak mindig kutyák, amint olyan mértékű a génváltozás, hogy nem tudnak az alfajok egymással szaporodni, máris eltérő fajról beszélhetünk (ez tart sokkal tovább, mint amióta nemesítünk, de ezerszer el lett mondva, le lett írva, a cáfolatokat ignorálókkal meg kár vitázni. Vitázni? Szóba állni is.


A kutyából ló meg akkora ökörség, már ne haragudj, de erre nincs jobb szó, hogy innentől végképp nincs miről beszélni.


Legalább a szárazföldi négylábú emlősből bálna vagy hasonlót mondtál volna, hogy bármi releváns alapja legyen, de ennél már csak a keresztespókból kacsacsőrű emlős lenne sötétebb.


"Azt meg nem is véleményezem, hogy te azon fokmérő szerint rangsorolsz, hogy valaki hivő-e vagy sem. Ez ugyanis NEM érv."

Ezt a .... majdnem leírtam, meg nem tudom, honnan szeded.

Sehol, soha nem állítottam, hogy lenézem a hívőket. A dogmatikus fanatikus vallásosságnak vagyok ellenzője, ami a tudományt azon az alapon támadja, hogy a dogmáival ellenkezik.

A tudomány és ateizmus közé éppen ezek a dogmákba szorultak tesznek egyenlőségjelet.


A logikus objektív gondolkodáshoz le kéne venni a szemellenződet. Vagy kihúzni a fejed a homokból, mert eddig minden reakciód megegyezik a fülét "papapapap"-t kiabálva csapkodó gyerekével.

2019. márc. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:

„a mutációk véletlenszerűen következnek be, a természet pedig szelektál a természeti törvények és az uralkodó helyi viszonyok alapján. ,,, nem tudnak az alfajok egymással szaporodni, máris eltérő fajról beszélhetünk ...”


Miféle mutáció következik be véletlenül, amikor még a történet elején vagyunk, s nincs mi mutálódjon. Ami mutálódik az hogyan jött létre? Mit szelektál a természet, amikor még nem jött létre, amit lehet szelektálni? Miféle alfajok szaporodnak, amikor még nincs is ami szaporodjon, nem hogy lenne neki mivel szaporodnia. Még ott vagyunk, hogy a szervek nem fejlődtek ki. Meg amiből azok kifejlődtek azok sem.

Még semmi sincs, terv különösen nincs.


Mielőtt bármiféle szervezet fölépül, mi szabályozza a fölépülést az első pillanattól kezdve tudatos mérnöki projekt nélkül? Terv nélkül ez hogy megy?

Mondjuk a tüdő: A levegőből az oxigént egy borzasztóan bonyolult szervünk, a tüdő veszi fel. A tüdő, kicsit leegyszerűsítve úgy működik, hogy tele van léghólyagokkal, azokat apró hajszálerek hálózzák be sűrűn, és ezeknek az ereknek a nagyon vékony falán át kerül a véráramba a belélegzett levegőből az oxigén, amit a vörös vértestek felvesznek, aztán elszállítanak a test minden részébe. A léghólyagok összfelülete, amin az oxigénfelvétel történik, egy átlagembernél nagyjából 280 négyzetméter, akkora, mint egy teniszpálya. Ez az óriási, oxigénfelvételre optimalizált mechanizmus.


Szabályozás

léghólyagok

hajszálerek

vörös vértestek

felvevés-szállítás

mindezek optimalizálása

az összes többi szervvel történő kölcsönhatás

minden egyszerre harmonikusan

terv nélkül

tervező nélkül

minden lépésben garantálva a túlélést

a legrátermettebbséget

és ha még az életet is elvesszük

csak tehetetlen anyag van

az életeredet kutatása a fizika és a kémia igénybevételével olyan, mintha az irodalom eredetét keresnénk a tinta kémiájának területén

irodalom a kémiában?

terv és forma nélküli formálódás evolúciós paraméterekkel?

Az evolúció tárgyát keressük, nem a kifejezési módját

vagy nem vetted észre a kérdés lényegét?

2019. márc. 3. 16:56
 17/62 Ozmium42 ***** válasza:
88%
Döntsd el végre, hogy kérdezni akarsz valamit, vagy állítani akarsz valamit. Ha kérdezni akarsz, akkor a választ megkaptad. DNS kell, mutáció kell meg szelekció kell. Az evolúció az egysejtűektől indul, az élet keletkezését nem írja le, a bonyolultabb szerveződések pedig teljesen világosan érthetőek az evolúció alapján baktériumoktól felfelé. Az abiogenezis pedig egy másik téma, ha még te is ott tartasz agyilag, hogy képtelen vagy külön kezelni az evolúciótól, az azt jelenti, hogy még a legalapvetőbb fogalmakkal sem vagy tisztában, de már meg akarod a mondani a tutit mindenkinek. Ha pedig ez egy kérdésnek álcázott hittérítés, akkor fáradj át a vallás kategóriába.
2019. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 Wadmalac ***** válasza:
88%

A kávéfőző sem csalás csak azért, mert a kávécserjét nem tudja elültetni.

Az evolúció a már kialakult, szaporodni, önmagát másolni képes élettel foglakozik, nem azzal, hogyan jött létre az élet.

2019. márc. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A tüdőnél az az érdekes, hogy a kétéltűektől az emlősökig szépen le lehet követni a fejlődését. A békák tüdeje még csak egy egyszerű, gazdagon erezett hólyag (ezért a békák nagyon erősen függenek a bőrön át való légzéstől és elterjedésük limitált), a hüllőknél kisebb hólyagok nyílnak a falából, az emlősöknél pedig egy bonyolult dichotomikusan elágazó hólyagrendszer fejlődik ki. Különösen érdekes a madarak tüdeje, mert az egészen más szerkezetű, mint az emlősöké, nem hólyagokon hanem kis csatornácskákon történik a gázcsere. Egy teremtő esetén az ember azt várná, hogy teremtményeit a legjobb hatékonyságú szervekkel szereli fel, erre nemcsak azt látjuk, hogy vannak, akik félkész szerkezetet kaptak, de más-más modelleket is rakott beléjük.


Egybként a légzőrendszer fejlődése szépen levezethető minimális lépésekkel az erezett falú felsőbéltől a mai tüdőig, szólj ha találsz olyan ugrást, ami kis, kvantitatív lépéssel nem kivitelezhető.

2019. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:

„a választ megkaptad.”


Mire? Erre?

Hogy került a genetikai kódba mindez, ha eredetileg az sem állt rendelkezésre. Utólag íródott bele, ki vagy mi által? Melyik szervrendszerrel indított az evolúció? … Hogy rakta ki a KÜLÖNBÖZŐ SZERVEK EGYÜTTMŰKÖDÉSÉNEK puzzle-ját, …?

Mi köze van ennek a kérdéshez? „... a mutációk véletlenszerűségét nagyon részletesen kutatták...” Milyen mutációról beszélsz, amikor még ott vagyunk, hogy nincs mi mutálódjon? Az elején vagyunk a sornak.

Aztán újabb válasz: „... a szelekciót is számtalanszor letesztelték...”. Milyen szelekcióról beszélsz, amikor még nincsen ami szelektálódjon. Az elején vagyunk a sornak.


Összefoglaló válasz: „"Az elmélet lényege, hogy a mutációk véletlenszerűen következnek be, a természet pedig szelektál a természeti törvények és az uralkodó helyi viszonyok alapján.". Még nincsen amit a természet szelektáljon, és mutáció sincsen, mert még a véletlen nem hozott létre semmit. Már az első lépés nem jött be neki, mert nem tudta, hogy mi az első lépés. Ha nem ismerte az első lépést, hogy tudta a második helyes lépést rátenni az elsőre? Megmaradt az elsőnél. Mi mutálódott? Csak az tud mutálódni, aminek mutálódásra képes felépítése van. De még semmi nem építődött fel. Nem a O-ról indul az evolúció?


„'A spontán genetikai vátozásokat is sikerült megérteni, elfogadni?” Milyen genetikai változásokról beszél, amikor még a véletlen folyamat eleje azt sem tudja, mi a genetika?


„A logikus objektív gondolkodáshoz le kéne venni a szemellenződet.”


Tehát hogy a kérdést megértsed egyáltalán, mert azt sem érted, hogy mi a kérdés.

DNS kell, mutáció kell meg szelekció kell. Az evolúció az egysejtűektől indul.


No, kezdjed: energiatermelés-táplálék felvétele/beépítése/szaporodás.

Melyikkel kezdte, amíg ez nem ment neki, hogyan élt túl?

Reagálás az életben maradási paraméterekhez. Hogy csinálta a O-ról indulva?

Hogyan jött létre a sejtszáj?


Az ősbaktériumnak már életmódja van. Azt honnan akasztotta le, mikor előtte nem volt életmódja? Az anyagcsere folyamatok a sejthártyán keresztül zajlanak. De még sejthártya sincs. Honnan lenne? Kiválasztott nyálkaréteg. Mivel választotta ki a nyálkaréteget, mikor még először az se volt neki.


Az őssejtek homogén masszából alakulnak ki? Kezd az első lépésnél, én figyelek!


Hogy alakultak ki az egysejtűek, a O sejtből?


Nem világos, hogy a sötét hogy lesz világos, a O-ból hogy lesz egy, és az hogyan tud specializálódni? A specializálódás meg a vak véletlen vartyogása az úgy aránylik egymáshoz, mint a vigyáz menet meg a falevél libegése. Veszed a lapot?


Boldogkői Zsolt maszlagja, ahogy előadja:


„Az első sejtek membránnal körülvett szerkezetek voltak, melyekben, az RNS Világ hipotézis szerint, az örökítőanyag és a fehérjék funkcióját egyaránt RNS-ek töltötték be (RNS sejtek). Az a folyamat, melynek révén az ősi progenota sejtekből kialakultak a prokarióta sejtek, nem ismert. Az eukarióta sejtek eredetével kapcsolatban viszont tudjuk azt, hogy azok több lépésben jöttek létre (lásd eukarióta sejtek eredete) „


Membránnal körülvett szerkezetek... ezek hogy jöttek létre? Az örökítőanyag és fehérjék funkciója... Honnan tudta a O, hogy létezik funkció? Az első lépés előtti lépés? A kialakulás folyamata nem ismert. Most akkor hülyének nézel, hogy fogadjam el a mesédet a mutációról meg a kiválasztásról?


Hogyan hánytad le magadat, amikor még gyomrod sincs, szájad sincs, perisztaltikus mozgás sincs csak materialista vonaglás a O körül?!


Asszongya, több lépésben jöttek létre. A vak is több lépésben jut el valameddig. És mi van ha elsőre szakadékba lép? Vagy másodjára? Lépések sorozata van, meg nagy ateista bruhenyákolás. Félre és mellébeszélés tudományos köntösbe. A köntös hogy jött létre, mikor még köntös sem volt?!


Na még egy ködbevesző szöveg: „A vírus hipotézis szerint a vírusok találták fel a DNS-t „ Hipotézisre építetted a dumaszínházat. És jó sokan tapsolnak neki? Bocsi, nekem nem megy a tapsikolás a hülyeségekre!


Na Boldogkői még egyszer nekiruGASZKODIK:


„Nem tudjuk azt sem, hogy az első önállóan szaporodó életformák rendelkeztek-e membránnal vagy csupasz nukleinsavak voltak. Membrán nélkül lehetetlennek tűnik a nukleinsavak replikációjának biztosítása, ezért valószínűleg a legkorábbi élőlényeket is membrán borította, de ezeket lehet, hogy nem saját maguk állították elő az ősi lények, hanem például magukra öltötték a spontán (segítség nélkül) keletkezett membránokat. „


Nem tudja, lehetetlennek tűnik, valószínűleg, lehet, spontán keletkezett. Ezt lenne az evolúció talpazata? Ez komika, ebből hogyan lesz Tomika?


A teória szerint az eukarióták létezése egyetlen baktérium és egy ősbaktérium véletlen egyesülésével vette kezdetét. Ezek honnan voltak?


Ami azonban igazán meglepő a dologban, hogy 3 milliárd év alatt csak egyetlen egyszer történt meg, és mindannyian ehhez az eseményhez vezethetjük vissza létezésünket.

Ez komoly? Ez most hit vagy hiszékenység?


Az élet tele van komplex struktúrákkal, amelyek újra és újra kifejlődtek. No ne, és hol vannak a lépések amik egymásra következnek és mindig és szüntelenül fenntartják az életképességet! A kifejlődés előtt és alatt. Hogy utána mi van, az az evolúciós mese, az nem érdekel. Az nem tudomány, hanem zsigeri spekuláció, az nem érdekel!


A baktériumok sokféle módon próbáltak meg összetettebbekké válni.  Ne már! Miért próbáltak? Viszketett nekik az alaphelyzet? Honnan tudták, hogy van sokféle mód? A tanárbácsi megmondta nekik?


Az egysejtűek mind testszerveződésük, mind anyagcseréjük tekintetében nagy változatosságot mutatnak. Oké. De a kérdés nem az, hogy mit mutatnak, hanem hogyan épült fel a testszerveződésük és az anyagcseréjük a O-ról lépésről lépésre? Cél, terv, intelligencia bevetése nélkül? A mutációt meg a kiválasztódást viheted a sóhivatalba, az a O-nál maga is egy O!

Bizonyos, hogy a mitokondrium már jelen volt az utolsó eukarióta közös ősben, sőt, energetikai okokból elengedhetetlen volt ahhoz, hogy az eukarióta sejtre jellemző komplexitás megvalósuljon. Honnan volt jelen, az energetikai ok szükségességéről honnan volt tudomása, miféle komplexitási jellemzőre tett szert és honnan a O állapot?


A hipotéziseket meg a tudományos bizonyítékokat egy lapon említeni az kb. olyan, mint azt mondani, a lift úgy került a tizedik emeletre, hogy lentről kezdte. Hogy lent van, arra van bizonyíték, de hogy magától felment, az tudományos susorgás, mint ahogy a sás sutyorog a szélben.


És ebből a tudományos hablatyból vizsgáztatnak az egyetemeken, főiskolákon, érettségin, megáll az ész!!!


18-aska:

„Az evolúció a már kialakult, szaporodni, önmagát másolni képes élettel foglakozik, nem azzal, hogyan jött létre az élet. „ A már kialakult, az önmagát másolni képes...” Nem fogod föl hogy e kettő között fényévek vannak?


19-eske: „ A békák tüdeje még csak egy egyszerű, gazdagon erezett hólyag  „

Honnan vettet a békatüdőt, amikor még a sejt létrejötte előtti állapotnál tartunk?!


Nem értöd, hogy a mögértés nem ott kezdődik, ahol a közepe van a kuglinak, hanem ott, hogy honnan tudja a kugli, melyik az ajja, melyik a teteje? Meg hogy miért nem a bábuk gömbölyűek és a golyó nem ovális?! Meg miért nem a bábuval gurítunk a sok golyóra, amik az állásban vannak?! Ehhez képest az őssejt többet produkált ész nélkül. Ezt hiszöd? Ez most evolúciós hiszőke vagy tudománytalan piszőke? A választ tényleg megkaptam – a piszőkére, csak nem ez volt a kérdés.

2019. márc. 5. 21:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!