Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan jöttek létre lépésről...

Hogyan jöttek létre lépésről lépésre millió évek alatt az evolúciós fejlődés szerint a szervrendszerek, s létrejövésük folyamata alatt hogyan biztosították a túlélést?

Figyelt kérdés

A testünket alkotó különböző szervek EGYÜTTMŰKÖDÉSE tart minket életben.

Szervrendszer megnevezése:

SZERVEZŐ SZERVRENDSZER

Feladata: minden életműködés irányítása

Részei: - idegrendszer - belső elválasztású mirigyek (endokrin rendszer) - érzékszervek

ANYAGCSERE SZERVRENDSZERE

Feladata: - az anyag és energia forgalom irányítása

Részei: légzés és hangadás szervrendszere (pl.: tüdő) - vér és nyirok érrendszer (tápanyag szállítás ) - emésztőrendszer - kiválasztó rendszer - bőr

MOZGÁS SZERVRENDSZERE

Feladata: - hely és állapot változtatás -

Részei: csontrendszer (mozgás passzív része) -izomrendszer (mozgás aktív része)

SZAPORODÁS SZERVRENDSZERE

Feladata: - utódok létrehozása, fajfenntartás

Részei: - nemi szervek - nemi mirigyek


Talán kezdjük a genetikai vezérléssel, ami a teljes szervrendszerre, minden szervre és annak egymással összefüggő működésére kihat. Hogy került a genetikai kódba mindez, ha eredetileg az sem állt rendelkezésre. Utólag íródott bele, ki vagy mi által? Melyik szervrendszerrel indított az evolúció? Az állítólagos folyamatból vegyük ki a tervező intelligenciát, hagyjuk meg a véletlent és a nem irányított természeti erőket. Hogy rakta ki a KÜLÖNBÖZŐ SZERVEK EGYÜTTMŰKÖDÉSÉNEK puzzle-ját, amelyben millió és millió kis darabra apró részeit kell összeilleszteni, hogy megkapjuk a mai végeredményt. De közben minden egyes lépésnél garantálni kell a túlélést! A teremtés mérhetetlen tervező intelligenciáját hogyan ellensúlyozta a nem tudás, a nem ismerés és a nem birtoklás tehetetlensége és vaksága?



2019. febr. 25. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
96%

Rosszul nézed a dolgot!

Nem "lépesek" vannak, hanem "véletlenek"!

Rengeteg véletlen változás lesz idöben egyszerre, és a nagy része ezeknek elpusztul, mert életképtelen lett az egyed. Amelyik viszont túlélt, az vagy semleges, vagy pozitív tulajdonságokat hordoz.

A következö generációvan megint rengeteg véletlen következik be, és ezek közül is csak az marad meg, ami az akkor ott adott körülményeknek megfelel.


Ez kb olyan, mintha fogsz egy pl. 10000 betüt és összekevered, majd 5 betüs csoportokra osztod - lesz köztük értelmes szó is, de a többség nem.

Az értelmes szavak azok, amik megfelelnek a pozitív genetikai fejlödésnek, a többi meg az, ami kiválasztódik, elpusztul.

2019. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 hollófernyiges ***** válasza:
76%
2019. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem sok adat van a különböző szervrendszerek törzsfejlődéséről, úgyhogy csak elképzeléseink lehetnek arról, hogy pontosan hogy is volt.

Evolúciós algoritmussal létrehozhatunk szimulációt, de annak ti nem hinnétek, mivel az csak szimuláció, azért nem magyarázat arra, ami valójában történt.

2019. febr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 Wadmalac ***** válasza:
96%

" A teremtés mérhetetlen tervező intelligenciáját hogyan ellensúlyozta a nem tudás, a nem ismerés és a nem birtoklás tehetetlensége és vaksága?"

Úgy, hogy a peremfeltételek adottak és a folyamatos változás és szelekció csak a peremfeltételeknek megfelelő változást engedi tovább.


A szita sem gondolkodok azon, mit engedjen át, mit ne.

Itt a szita a természeti törvények rendje.

Inkább azon morfondírozz, hogy a szitát, a természeti törvényeket ki csinálta. A működésük tény.

2019. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
4%

Ez a duma a véletlenszerűségről, meg a kontraszelekcióról, egy hatalmas nagy baromság.

Véletlenszerúen nem jöhet létre olyan összetett páros szerv, mint a fül vagy a szem.

Nem beszélve az ujjak számáról, a szőrnövekedésről vagy az agy struktúrájáról.


Ezek a dolgok visszacsatolás nélkül soha nem fejlődnének ki spontán.

2019. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
57%
Meg is van a visszacsatolás: a környezet általi szelekció. Amit viszont maga az egyed is befolyásol, módosít élete során.
2019. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Ezek a dolgok visszacsatolás nélkül soha nem fejlődnének ki spontán."

Maga az evolúció nem más, mint egy visszacsatolásos szelekciós rendszer, amiben a változások spontán véletlenszerűek, de a funkcionalitás szelekciója megszabja az irányukat.


Eléggé megalapozatlan az evolúció támadása annak megértése nélkül.

2019. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

„Rengeteg véletlen változás lesz idöben egyszerre, és a nagy része ezeknek elpusztul, mert életképtelen lett az egyed. Amelyik viszont túlélt, az vagy semleges, vagy pozitív tulajdonságokat hordoz. „


Még el sem indultunk, akkor minek a nagy része pusztul el életképtelenség miatt, és mik éltek túl, amik semleges vagy pozitív tulajdonságokat hordoznak?


Csak nem abból indul ki az evolúciós elmélet, hogy eleve van valami, ami evolválódhat, és annak eredetét csak úgy magától értetődőnek tekinti?


A kérdés úgy szólt: „Hogyan jöttek létre lépésről lépésre millió évek alatt...” és nem az, hogy amik megvoltak, hogyan fejlődtek tovább?

2019. febr. 28. 10:50
 9/62 anonim ***** válasza:
8%

"Eléggé megalapozatlan az evolúció támadása annak megértése nélkül."


Jaj mama.. :)))


Az, hogy vki nem fogadja el azt az elméletet, amit te vallassz, az nem az evolúció meg nem értése, pusztán az általad favorizált elmélet kritikája.

2019. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 Wadmalac ***** válasza:

"Az, hogy vki nem fogadja el azt az elméletet, amit te vallassz, az nem az evolúció meg nem értése, pusztán az általad favorizált elmélet kritikája."


Amikor a kritikákból egyértelmű, hogy a kritizálónak fingja nincs arról ,amit kritizál, az nem az elmélet hibájának a jele, hanem a kritikust minősíti. Mint fentebb is, pont ezért írtam, amit írtam.

2019. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!