Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kérhetnék érveket és bizonyíté...

Kérhetnék érveket és bizonyítékokat a lapos Föld "elmélet" híveitől?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallani erről a tévtanról. Úgy vélem, itt az ideje, szedjük össze az érveket. Mik szólnak a lapos Föld mellett?


Abból indulok ki, hogy a tudomány jelenlegi állása szerinti modellt, aki hozzászól, mindenki elvárható szinten ismeri.


Azt várom, hogy a szabad szemmel látható vagy műszeresen kimutatható jelenségeket magyarázzák meg az ő modelljükkel.


Személyeskedést, valamint az égbolt kivetített voltára való hivatkozást, és a vallási megközelítéseket figyelmen kívül hagyom.



2017. dec. 30. 14:56
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/123 A kérdező kommentje:

"A fény hiánya nem egy égitest árnyéka, hanem a Hold azon részen nincs információ áramlás."


Egyébként bármely amatőrcsillagász megmutatja neked a holdfelszín árnyékait, krátereit stb. A Hold nem rendelkezik saját fénnyel.

2018. febr. 1. 15:42
 52/123 anonim ***** válasza:
25%
Ismétlem ne keverd a kettőt. Amit az amatőr csillagász lát, azt megnézheted egy planetáriumban is. Még zoommolhatsz is nagyokat, google earth-on sétálgathasz Marson vagy Holdon. Szerintem is szép a grafika. Gratulálok a tervezőnek.
2018. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/123 A kérdező kommentje:

52.


Már csak azt kellene megmondanod - és bizonyítanod - ki, miért, mikor, hogyan helyezte fel és működteti ezt a sokezernyi fényforrást.


Nem lesz könnyű.

2018. febr. 1. 18:12
 54/123 anonim ***** válasza:
25%
Miért lenne nehéz. Nézz körbe milyen csodálatos a világ, csodálatos a tervezés és az alkotás. Mi értelme tagadni a teremtő energia létezését, hisz minden belőle van az anyag és az is ami az élőt megkülönbözteti az élettelenttől. Vagy tudsz mondani más különgséget egy élő és egy halott élőlény elemi felépítésében? Sőt még a test halálával is marad benne energia az anyag által, ami idővel molekulákra bomolva, beépülhet újabb élőlényekbe vagy élettelen tárgyakba, hisz ő minden. Ő a mindenható teremtő.
2018. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/123 A kérdező kommentje:

54.


Én nem a teremtőről beszélek, én nem vitatom a létét.


De amit teremtett az a Föld gömbölyű.

2018. febr. 1. 18:31
 56/123 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd. A gravitáció ami gömbbé húzta csak egy hiányos elmélet. Hol a hordozója? Foton nélkül nincs elektromágnesesség, W és Z bozon nélkül nincs gyenge kölcsönhatás, gluonok nélkül nincsenek magerők. Csak a gömböt összehúzó rész hiányzik!
2018. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/123 A kérdező kommentje:

56.


Már be van bizonyítva. Itt én kérdezek, ott, felül, olvasd el. Ha valaki azt állítja lapos a Föld, mutassa meg.

2018. febr. 1. 18:41
 58/123 anonim ***** válasza:
27%
Értem, akkor a választ megkaptad amit vártál!
2018. febr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/123 A kérdező kommentje:
Még mindig nem. Nézz csak feljebb: érvek és bizonyítékok a Lapos Föld mellett.
2018. febr. 1. 18:57
 60/123 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy látom meg kaptad az infót és világosság gyúlt az elmédben.
2018. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!