Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kérhetnék érveket és bizonyíté...

Kérhetnék érveket és bizonyítékokat a lapos Föld "elmélet" híveitől?

Figyelt kérdés

Egyre többször hallani erről a tévtanról. Úgy vélem, itt az ideje, szedjük össze az érveket. Mik szólnak a lapos Föld mellett?


Abból indulok ki, hogy a tudomány jelenlegi állása szerinti modellt, aki hozzászól, mindenki elvárható szinten ismeri.


Azt várom, hogy a szabad szemmel látható vagy műszeresen kimutatható jelenségeket magyarázzák meg az ő modelljükkel.


Személyeskedést, valamint az égbolt kivetített voltára való hivatkozást, és a vallási megközelítéseket figyelmen kívül hagyom.



2017. dec. 30. 14:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/123 anonim ***** válasza:
46%

Nem kell lehazudni a csillagokat az égről, ott vannak, fényforrások, pontosan úgy viselkednek ahogy látod. Ha láttál már számítógépet, és hiszel a létezésében, akkor mit mondanál egy 3d-s földgömb-ről a monitoron? Lapos vagy gömbölyű?

Hazugságokat kapsz, napi több milliót születésed óta, én nem fárasztalak ilyennel, te nem lennél képes felfogni az igazságot!

2018. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/123 A kérdező kommentje:

21.


Készséggel elfogadom az igazságot, de ha megbocsátod, bemondásra nem hiszem el.


Ha csillagok csak vetítve vannak az égre (sok ezer évre) az egy állítás. Bizonyítás?


Amellett ha a csillagok vetítve vannak az égre, az még mindig szükséges - de messze nem elégséges - bizonyíték ahhoz, hogy a Föld laposságát kijelentsük.


Úgyhogy mondtál egy nagy semmit.

2018. jan. 31. 07:50
 23/123 anonim ***** válasza:
17%
Nem mondtam, hogy vetítve vannak. Teremtve vannak, ezt pedig nem én mondom, hanem a biblia. Hogy te mit hiszel el, a mai világuralom kinyilatkoztatásaiból az a te dolgod, rengeteg bizonyított tény kapott már végleges cáfolatot az emberiség során. Aztán lehet majd a cáfolat cáfolata is meg lesz cáfolva, mégis lesz aki kitart valamelyik verziónál!
2018. jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/123 anonim ***** válasza:

"Kérhetnék érveket és bizonyítékokat a lapos Föld "elmélet" híveitől?"

Kérni kérhetsz, de kicsit sem biztos, hogy kapsz is!

2018. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/123 anonim ***** válasza:
69%

"Bármit ide linkelsz, azt fogom mondani: hamisítvány, csalás."


Akkor van értelme a kérdésednek, ha nem vársz rá választ?

2018. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/123 A kérdező kommentje:

25.


Szándékosan teszek úgy, mint a Lapos Föld elmélet hívei általában: bármilyen videót vagy képet mutathatsz nekik, az hamisítvány, még a repülőgépek ablaki is úgy vannak csiszolva, hogy lásd a Föld görbületét - szerintük. Máskor meg azt állítják: a görbület nem látható.


Ezért én azt mondom: szorítkozzunk a józan észre és a maximum 1 db bárki által megvásárolható távcső használatára, valamint szabad szemes megfigyelésekre és azt állítom, ez már elég ahhoz, hogy meggyőződjünk arról:


1. A Föld forog, és a forgástengelye ferde.


2. A Föld gömbölyű.


3. A Föld kering a Nap körül.


Nem kell hozzá NASA felvétel, semmi. Szabad szem, logika, gondolkodás, türelem.


Teljesen közömbös, hogy a csillagok teremtve vannak - e, ott vannak, és egyértelműen segítenek bizonyítani a fenti állításaimat.


Rámutatnék: ha a csillagok vetítve vannak - vannak akik ezt állítják - akkor abból, a lapos Föld elmélet hívei is fals következtetéseket vonnak le, hiszen a látott objektumok nem valósak. Így, ez egy kontraproduktív érv.


A látható jelenségek egyértelműen a tudomány állításait igazolják. Ha az égbolt jelenségei valaki szerint nem valósak, vetítettek, szimuláltak stb., az az állítását bizonyítsa be.


Természettudományos kérdéseknél a Biblia nem forrás. Ott pl. már gyümölcsök értek, mielőtt kialakult volna a Nap, és ezt fájdalom, de nehéz a legalacsonyabb tudományos előképzettséggel is tolerálni.

2018. jan. 31. 13:08
 27/123 A kérdező kommentje:

"rengeteg bizonyított tény kapott már végleges cáfolatot az emberiség során."


Igen, ez igaz. Azt állították, hogy a Föld lapos, és a Nap körülötte kering.


Aztán kiderült, hogy nem, gömbölyű, sőt, geoid. És a Nap körül kering.

2018. jan. 31. 13:11
 28/123 anonim ***** válasza:
39%
Látom nagyon sokat foglalkoztat a dolog, hogy bizonygasd az igazad, amit valójában mások igazoltak és te még leírni sem tudod rendesen. Ezt a tananyagot mindenki, én is elsajátítottam, még az ovisok is ezt fújják. A valóság meglátásához több kell, sokkal több.
2018. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/123 A kérdező kommentje:

28.


Nosza, azért írtam ki a kérdést, hogy lássuk a valóságot - lehetőleg indoklással, bizonyítékokkal.


Írd most ide mondjuk 10 bővített mondatban a valóságot! De bemondásra semmit ne várj, hogy elfogadjak. Alaposan indokold meg!

2018. jan. 31. 17:16
 30/123 A kérdező kommentje:

"és te még leírni sem tudod rendesen."


Amennyiben?


"Ezt a tananyagot mindenki, én is elsajátítottam"


Ezek szerint mégsem elég jól.

2018. jan. 31. 17:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!