Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi hátráltatja a gravitációval...

Nevd kérdése:

Mi hátráltatja a gravitációval és/vagy mágnesekkel teremtett mozgási energia felhasználását?

Figyelt kérdés
Számomra meglepetés volt az a felismerés, hogy megdöbbentöen egyszerü módon energiát állithatunk elö az állandó mágnesek közti vonzóeröt felhasználva. Idövel azonban megszületett bennem az a felismerés is, hogy a jelenség csaknem mindnekit hidegen hagy. Elvileg bárkinek jól jönne az új, könnyen megteremthetö energia, de mintha képtelenek lennének elfogadni azt, hogy egyáltalán lehetséges létrehozni, ha pedig igen, akkor képtelenek meglátni az alapelv müködési módját. Azt a lehetöséget, amire mindannyian nagyon várunk, elvileg, egyszerüen képtelenek vagyunk felismerni jelenlétét. Kerressük szorgalmasan, de mikor megtaláltuk, akkor elvetjük, mert nem ismertük fel azt, hogy megvan amit kerestünk. Egy külön szociológiai tanulmányt érdemelne azoknak az okoknak feltárása, ami miatt kialakult ez a tömeges közömbösség még a szakemberek között is. Szakfórumon tettem közzé a témát, ahol hihetetlen közöny, kételkedés és primitiv ellenvetések fogadtak. Mitha valamilyen láthatatlan fátyol lepné el gondolkodásukat a témával kapcsolatban. Nem vagyok egyedül aki megértette az alapelvet, igy gondolom azoknak akik úgyancsak képben vannak, hasonló élményeik lehetnek a felfedezés publikálásával kapcsolatban. Ez az értetlenség néha elkedvtelenit, néha pedig feldühit. Tudom, hogy nem délibábot látok, hiszen másról is tudok aki szintén felismerte az alapjelenséget. Igy kizárom annak a lehetöségét, hogy saját szakmai tévedésem áldozata lennék.

2015. aug. 10. 19:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
81%
No mi van? Csak lepontozni tudsz, érdemben reagálni nem?
2015. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
26%

> „mind a sztatikus mágneses tér konzervatív erőtér.”

Ez mondjuk nem igaz, a B-vonalak mindig magukba záródnak, tehát a mágneses tér örvényes. (Legalábbis még nem hallottam, hogy megtalálták volna a mágneses monopólust.)

2015. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:

"Vagyis rotációmentes, ergo periodikusan nem tudsz működtetni benne semmit, csak úgy, hogy a mindig meglévő mechanikai súrlódások miatt fellépő veszteségeket kompenzálod."


Elvileg ez miatt nem lehetséges felhasználni a szóban forgó eröket. Viszont gyakorlatban létezik gép amelyik megoldja a problémát úgy, hogy szakaszossá teszi az erö hatását. A fizikai ingánál fellépö két zéró gravitációs pontra gondolok. Milkovicnek sikerült kicsatolnia az inga elmozdulásából eredö keletkezett centrifugális eröként megnyilvánuló komponensének vertikális részét. A mágnesinga motoromnál is létezik két holtpont amin a befektetett energia segiti át az ingát. Esetemben az inga körben mozdul el, nem pedig periodikusan ide-oda. A töblet enerhia ugyanazon a tengelyen jelenik meg ahová a nullpontok átsegitésére hivatott eröimpulzust visszük be. A kettö összege nagyobb mint a csak klasszikus energiából eredeztethetö rész. Innen adódik az 1 töl nagyobb hatásfok.

2015. aug. 11. 15:02
 34/65 A kérdező kommentje:
Itt vannak már az alapelv szerint müködö gépek. Az a kérdés, hogyan irjuk le azt ami tény. Nem pedig az, hogy jó e az alapelv. Már meglevö jelenséget kell magyarázni, nem pedig bizonyitani egy feltételezés kivitelezhetöségét.
2015. aug. 11. 15:07
 35/65 A kérdező kommentje:

"Ugye nem azt akarod mondani, hogy a nagy felismerés abban áll, hogy egy tárgy (jelen esetben egy golyó) potenciális energiáját alakítjuk át mozgásivá, és ebből termelünk energiát? A legutolsó belinkelt videó a két golyóról általános iskolás tananyag. A lejtőn guruló golyót a gravitáció gyorsítja ugyan, de a súrlódás miatt több energiát is veszít, hiszen a görbült úton való haladás hosszbb utat jelent, az pedig nagyobb mozgásienergia-veszteséget. Ezért a golyó lassabban ér fel a lejtő tetejére a túloldalt. Ennyi a nagy magyarázat.


De mi ebben az érdekes?"


Az, hogy a lejön/emelkedön közlekedö golyó hamarabb tette meg ugyanazt a távolságot mint a vizszintes pályán elmozduló. A nagyobb gyorsulás a gravitációs vonzóeröböl keletkezett sebességnövekedésnek köszönhetjük. Tehát a gravitáció vonzóerejének pályairányú komponense gyorsitotta a golyót nemcsak az elején befektetett eröimpulzus. A golyó lelassúl ugyan az emelkedö végén, viszont akkor is hamarabb odaért mint az a golyó amire csak kizárólag a kezdeti lenditöimpulzus hat.

2015. aug. 11. 15:13
 36/65 A kérdező kommentje:

Figyeld meg, mennyivel erösebben kell meglenditeni a vizszintes pályán közlekedö golyót ahhoz, hogy nagyjából a másikkal egyidöben érjen célba:


https://www.youtube.com/watch?v=C7DwALDoZfM

2015. aug. 11. 15:16
 37/65 A kérdező kommentje:

Figyeld meg a golyók impulzusvektorainak skaláris értékeit menet közben. Az alsó sokkal nagyobb, mert menet közben a gravitáció hatására növekszik:


https://www.youtube.com/watch?v=CL2rSCtqidA

2015. aug. 11. 15:18
 38/65 anonim ***** válasza:
80%

És emelkedés közben pontosan ugyanannyival (+ veszteség) csökken is.


Azért vicces látni, mennyire nem játszottál gyerekként :D

2015. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:

Ugyanakkora lenditöimpulzus gravitáció nélkül:


https://www.youtube.com/watch?v=JPuFoRqECkk


Az alsó golyó nem gyorsabb a felsönél mivel a gravitáció hatására keletkezett pályairányú komponens nem összegzödik a lenditöimpulzussal. Ez a jelenség ellenpróbája.


https://www.youtube.com/watch?v=JPuFoRqECkk

2015. aug. 11. 15:26
 40/65 A kérdező kommentje:

"Azért vicces látni, mennyire nem játszottál gyerekként :D"


Nekem meg az a vicces, hogy nem fogod fel azt amit a gyerek is könnyedén.

2015. aug. 11. 15:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!