Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A TITOK- a vonzás törvénye....

A TITOK- a vonzás törvénye. Működik? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 15:14
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Szomorú, hogy akik a vonzás törvénye igét hirdetik, a másikat gyalázzák, lenézik, magukat szakértőnek kiáltják ki bármilyen eredmény nélkül...
2014. ápr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

Utolsó. Nem.

A vonzás törvényébe az is beletartozik, hogyha savanyú képpel mászkálsz az utcán, mondhatni meglátszanak rajtad az érzelmeid, akkor el kell hinned, hogy az arcod hatással van másokra. Az emberi agy jobban figyel azokra a külvilági ingerekre, amelyekre egyébként is éles figyelmet fordít. Pl. mostanában nem tudom, miért, de már kétszer is megtörtént, hogy elhatároztam, hogy én most sétálok egyet teljesen random útvonalakon, és egyszer találtam egy borsspray-t (teli volt), meg egyszer egy negyed doboz cigit (bár nem dohányzom). És mikor sokat gondolok arra, hogy új tanítványokat akarok, akkor kb. 1 hét után elözönlenek, nem vicc, pedig nem csinálok érte semmit fizikailag.


És ne általánosíts. A vonzás törvénye csak szubjektív megfigyelések összessége, de attól, hogy valaki észrevesz összefüggéseket a hozzáállása és a vele kapcsolatos dolgok között, még nem lesz olyan aljas ember, mint ahogy azt te beállítod.


22/N

2014. ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja, és ismétlem: A vonzás törvénye nem egy ige, hanem egy természettudományos sejtés, ami nincs bebizonyítva (tehát igazából még nem nevezhető törvénynek). Épp olyan, mint a telepátia...sőt, szerintem azzal működik. De majd ha meglesz a fizikus diplomám, ezt fogom kutatni, és meglátom, mit találok.
2014. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
Bár megértem a te helyzeted is, hogy miért mondod, hogy a vonzás törvényét hirdetők milyenek, de én komolyan mondom, hogy majdnem minden gyerek hisz a vonzás törvényében (én legalábbis hittem, mikor még azt se tudtam, hogy ennek van külön neve is). Persze a gyerekek még elég irracionálisan csinálják, pl. azt képzelik, hogy az érzelmeikkel irányíthatják az időjárást. :) De azért én sokszor hiszek a gyermeki meglátásoknak, mert ők még nem annyira skatulyákból látják a világot, mint mi, felnőttek. :)
2014. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

És nem te válaszolgattál itt nekem gyalázkodva?

A legutóbbiakat már a moderátorokkal kellett töröltetni!

2014. ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, hogy én voltam. De azért, mert nekem érzelmi problémáim voltak/vannak és emellett hiszek az efféle "törvényekben", nem jelenti azt, hogy a többiek, akik hisznek a vonzás törvényében, ők is olyanok, mint én. És attól, hogy valaki lelki betegségben szenved, az sem jelenti, hogy amit ő mond, az teljesen hiteltelen. Lehet, hogy mondhatta volna más hangnemben is, de ez nincs befolyással arra, hogy a törvény működik-e vagy sem. Ha működik, akkor nélkülem is működik. Ha nem működik, akkor mondhatok bármit bárhogy, nem fog működni.

De ugye ezt nem tudjuk tudományosan igazolni, hogy működik-e a vonzás törvénye, ezért kénytelenek vagyunk a tapasztalatainkra és világnézetünkre támaszkodni. Szóval ez amúgy is vitás terület. Majd a jövőben megpróbálom objektívebben vizsgálni ezt, de addig tényleg csak a hitemre tudok támaszkodni. Mást nem mondhatok. Esetleg még azt, hogy sajnálom, ha megbántottalak.

2014. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
A gyalázkodásról meg annyit, hogy mindketten csináltuk. Azt nem tudom, hogy ki kezdte, mert lényeg, hogy mindketten folytattuk újra és újra. Én viszont nem csináltam olyat, amit te, ezért is szóltam rád, hogy ha nem szeretem a társaságodat, akkor azért legalább ott húzzunk határokat, és ne keress. Mert azért, hogy valaki megbántott, nem egyenrangú azzal, hogy akarata ellenére írsz neki. Szóval bár én is megsértettem a jogaid, te eggyel több ponton az enyém, hiszen többször közöltem, hogy nem szeretném folytatni a kontaktust, és csak sokadjára hallgattál rám. De azért örülök, hogy végül sikerült lezárni, mert továbbra is fenntartom az álláspontom, hogy nem szeretnék barátkozni.
2014. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Azért még egyszer leírom, hogy: Bocsánatot kérek! Tényleg bunkó voltam veled. Sajnálom.

Remélem, azért jobban vagy azóta, hogy megbántottalak.

2014. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
De azt is még egyszer leírom, hogy nem szeretném tartani veled a személyes kapcsolatot. Remélem, így már minden oké lesz a kettőnk ügyében. Én többet szerintem nem írok a témában, de azért ha írsz valamit ide kommentbe, azt még elolvasom.
2014. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!