Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A TITOK- a vonzás törvénye....

A TITOK- a vonzás törvénye. Működik? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 15:14
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
69%

"Ha önbizalom-hiányos lennék akkor nem döntögetném a te téveszméidet." - Ha teljes mértékben bíznál magadban, nem lenne szükséged rá, hogy mások véleményét megváltoztasd, hogy a hited a saját véleményedben el ne gyengüljön.

A magabiztos ember nem bizonygat => még én sem vagyok magabiztos ember, mert bizonygatok neked. Tulajdonképpen akkor nem is akadnék ki azon, hogy elzárod magadtól az információt, amit próbálok közölni veled, hanem itt hagynálak.

Ja, és a pesszimizmust nem tagadtad le. :P


"Te viszont csak kijelenteni tudod a téveszméidet, magyarázni, alátámasztani nem tanultál meg,

persze érvelni nem tanítanak meg a könyveid.

Valaki leír valami és azt te beszippantod gondolkodás nélkül?"


Nem szippantom be egyből, csak gyorsan tanulok, mert nyitottan állok az új ismeretekhez. Előbb beengedem, aztán hagyom érlelődni, hogy eldöntsem, egyet akarok-e érteni vele, vagy sem.

Az érveim és a titok megértésének gátja benned van, ugyanis egy jó szövegértő a rosszul megfogalmazott érveket is érti.

Én csak egy ember vagyok, de te nemcsak engem nem értettél meg a titokkal kapcsolatban (mivel nem én találtam ki, és először mástól hallottad valószínűleg). Más tehet róla, hogy nem vagy hajlandó kísérletezni az önszuggesztióval, és észrevenni a hatását? Erről hiába filozofálok neked, ha nem vagy hajlandó kipróbálni.


"Ez most egy dilis jóslat vagy sértegetni próbálsz hitványul, buta, tanulatlan ember módjára?"


Igen, provokálni akartalak úgy, ahogy mondod, mert te nagyra vagy a kiválóságoddal, az okosságoddal és a tanultságoddal, mégis 10 éve mondogatod magadnak, hogy jaj, nem tudok csajozni.

Tudod miért tartasz itt 10 éve?

Mert 9 évvel ezelőtt folyton így ítélted meg magad:

"jaaj, 1 éve nem találom meg a megfelelő társat"

5 éve így:

"jaaaj, 5 éve nem találom meg a megfelelő társat"

2 éve így:

"jaaj, 8 éve nem találom meg a megfelelő társat"


Az, hogy hogy érzed magad az adott lánnyal, nemcsak a lányon múlik. Mondhatni, hogy 95%-ban rajtad, mivel TE választottad ki őt, és TE irányítod az érzelmi rendszered...és ha szuggerálod magadnak, hogy "jaj, de rossz nekem, magányos vagyok", akkor nem is várhatsz mást.


"Elolvastam és írtam is hozzá érvelést, ellenben veled aki már érvelést sem tud írni csak sértegetni."


Elolvastad, mégsem tudod alkalmazni, az alkalmazáshoz meg még érteni is kell előbb. Figyelj, én is megvettem egy Claudia Schiffer aerobik DVD-t. Esküszöm, megnéztem háromszor is, de még egy dekát nem fogytam.

Érzed? Minden nap gondolj arra, amit nagyon szeretnél, pontosan írd le egy papírra, sokszor képzeld el, és tegyél érte. Ennyi az egész. Csinálni kell, nem kifogásokat keresni.


"Ha úgy gondolod, hogy egy lúzer vagy a csajoknál, tényleg az maradsz...igazad van, most az vagy.

Miért szívatod magad? Ki vagy te? "


Megint az önjelölt, bukott médium/gondolatolvasó szólt.


Nem...egyrészt ez a vonzás törvénye. Másrészt megint a szemellenződ szólt belőled. Okoska, nézz már körül...mennyire kell téged felhúzni, hogy rászánd magad a cselekvésre? Mellesleg ezt Jézus is, Henry Ford is és még sokan mások is megmondták, hogy "Whether you think you can, or you think you can't--you're right."

Azt kapod, amit adsz. Ki mint vet, úgy arat. Segíts magadon, és Isten is megsegít. Mondottam ember, küzdj, és bízva bízzál. Einstein: A logika eljuttat téged A-pontból B-pontba; a képzelet segítségével eljuthatsz bárhová!

A kívánatos dolgokat csak úgy lehet elérni, ha lemondasz valami kívánatos dologról. ...stb.


"Még fejlesztened kell a személyiségeden azt, hogy ne tedd magad felelőssé, pláne ha nem kért rá senki."


Ebben igazad van...de az ég szerelmére. Ne panaszkodj! Lehet, hogy holnap találsz rá az igazira!

Lehet, hogy miközben nekem írogatsz, épp összefuthattál volna egy csodálatos nővel az utcán!


"Ezek után majd pont te mondod meg hogy kit és kit ne tegyek felelőssé."


Vádaskodhatsz, az úgyis neked rossz, nem nekem. :)


""Ja, és legyél már jobb fej magadhoz!"


Most is az vagyok, nem tudom honnan vetted ezt a süketséget is..."


Még csak 10 éve szívatod magad, aminek csak egy komoly elhatározás fog véget vetni.


Összegezve:


"Tudtam hogy ez lesz, ha tanulatlan, gondolkodni nem tudó emberekkel állok szóba,"


~ Ó jajj, tudtam, hogy én vagyok a legokosabb, ezért a gyakorikérdésekre jöttem ezt bebizonyítani...MÁSOKNAK! :)


"de nem baj ez, mert itt ország-világ látja a szellemi eredményed."


Nem hát, 10 év múlva látni fogják, és azt is látni fogják, hogy mennyit fejlődtem.

Ha érdekelne, hogy melyik sorstársam néz hülyének, akkor nem merném leírni a gondolataim. És már most elértem, amit akartam, mert rengeteget változtattam a gondolkodásmódodon. Csomó tapasztalatot szereztél azáltal, hogy velem "kellett" vitatkoznod.


"A téveszméket legyőzi az értelem."


Sajnos nem mindig, mert az összes téveszmét az értelem működteti. :) De azért nyugodtan hihetsz abban, hogy tudod az igazságot, és hogy el tudod dönteni, hogy az ibolya színe a fejedben nem csak egy téveszme. A vonzás törvényében való hitem is egy téveszme...csak épp hasznos. :) A félelem is téveszme, csak haszontalan, vagy legalábbis nem érzem jól magam tőle.

Van egy ilyen szójáték: FEAR (félelem) = False Evidence Appearing Real (Téves Bizonyíték, ami Valóságnak Tűnik).

Jó, mi? :)


Bizonyítsd be magadnak, hogy jófej vagy magaddal, és találd meg végre azt a lányt, aki megfelel. Az egész rajtad áll. Nem lehet, hogy minden lány tökéletlen, mert senki sem tökéletes, és te döntöd el, hogy kit akarsz "a tökéletes"-nek látni.


Te úgy érzed, hogy a rációd győzedelmeskedik az én téveszméim és logikátlanságom felett, miközben lehet, hogy többet tanulnál, ha tapasztalatgyűjtésre használnád fel a "hülyeségeim" és a naivitásom. Én sokat tanultam tőled, még akkor is, ha egyfolytában ellentmondok neked. :) Én nem hiszem azt, hogy mindent tudok, de amit tudok, amellett kitartok. Tesztnek vetem alá, hogy mennyire helytálló az aktuális tudásom, és ha új szempontok arra kényszerítenek, hogy csiszoljak rajta...hát jó.

Csak gondolj bele, hogy vajon miért jöttél ide ehhez a kérdéshez? Én azért jöttem, hogy megerősítsem a hitem a vonzás törvényében azáltal, hogy majd a tesztek során megállja a helyét. Bízom annyira az agyamban, hogy eldönthesse, mi a jó neki. Te meg bízz a tiédben, ha már az enyémben nem. Ne is hallgass rám. Szia!

2013. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

"Ha teljes mértékben bíznál magadban, nem lenne szükséged rá,

hogy mások véleményét megváltoztasd, hogy a hited a saját véleményedben el ne gyengüljön. "


Téveszme:


-Azért akarom megváltoztatni a véleményed, hogy ne gyengüljön meg a hitem a saját véleményemben.


Cáfolat:


Nem azért akarom megváltoztatni a véleményed, hogy az enyém ne gyengüljön ,hanem azért,

hogy lássák te is és mások is, akik ezt olvassák, hogy a téveszmék amikre felhívom a figyelmedet,

azok haszontalanok, és nem fogják mások javát szolgálni és az enyémet sem.


Téveszme:


"A magabiztos ember nem bizonygat"


Cáfolat:


A magabiztos ember is megvédhet másokat a téveszméktől, azzal hogy bebizonyítja azok hiteltelenségét.

Ettől hogyan veszítené el önbizalmát?



"elzárod magadtól az információt"


Csak a dezinformációt zárom el magam elől, amit nem tud a forrása bebizonyítani, alátámasztani.



"Ja, és a pesszimizmust nem tagadtad le"


Mi a pesszimizmus?

Ez olyan mint a hülye szó, rá lehet a legokosabb tanártól kezdve bárkire kenni különféle indokokkal.

Ha bármire rá tudod mondani, ami nem tetszik neked, akkor felőled mindenki az lehet.

Rád is lehet mondani hogy pesszimista vagy, pl. mert gyalázkodtál az előző irományodban, a baljóslataiddal.

Ilyen egyszerű rákenni valakire a közhelyeket.



"egy jó szövegértő a rosszul megfogalmazott érveket is érti."


Nagy tévedés:


Az érveid nem rosszul vannak megfogalmazva, hanem téveszmékre épülnek.


Pl. Az hogy te azt hitted mindent meg lehet könyvből tanulni.



"nem vagy hajlandó kísérletezni az önszuggesztióval"


Látod ez itt a baj, honnan veszed hogy nem kísérleteztem önszuggesztióval?


Neked az a rögeszméd, hogy te ismersz engem.


Már hogy ismerhetne egy ember egy másikat pár üzenet alapján?


Ezért vagyok itt, meg akarom mutatni ország-világnak hogy védjék meg magukat az ilyen megnyilvánulásoktól,

hogy egy idegen kitalál róluk téves dolgokat pár üzenet alápján.



"Igen, provokálni akartalak úgy, ahogy mondod, mert te nagyra vagy a kiválóságoddal, az okosságoddal és a tanultságoddal, "


Nem vagyok nagyra, de azoknál nagyobbra vagyok akik marhaságokat írnak,

és ha a másik nem eszi meg őket akkor elkezdenek gyalázkodni és trollkodni.

Ez a buta emberek hitvány módszere.

És még büszke is vagy rá? Nem szégyen ez?



Tudod miért tartasz itt 10 éve?

Mert 9 évvel ezelőtt folyton így ítélted meg magad:

"jaaj, 1 éve nem találom meg a megfelelő társat"

5 éve így:

"jaaaj, 5 éve nem találom meg a megfelelő társat"

2 éve így:

"jaaj, 8 éve nem találom meg a megfelelő társat"


Ez nevetséges...

Ezt aztán az iskolapéldája a másokról kitalált bődületes marhaságnak.

Te látnok vagy és a gondolataimban olvastál egész életemben.


De nem baj, mert ebből sokan tanulhatnak.

Lássa ezt ország-világ.



"TE irányítod az érzelmi rendszered...és ha szuggerálod magadnak, hogy "jaj, de rossz nekem, magányos vagyok",

akkor nem is várhatsz mást. "



Téveszme:


Mindenki irányítja a saját érzelmeit szugerációval.



Cáfolat:



Ha az érzelmek szugerációval irányíthatóak lennének akkor minek kellene nekem bármi is ételen meg alávason kívül?

Az emberek arra is szugerálhatnák magukat hogy ne kelljen még párkapcsolat se nekik és legyenek egyedül boldogak. Na miért ne?

Ennyi erővel abba leszünk szerelmesek akibe akarunk, csak szugerálni kell magunkat, mindegy hogy néz ki.

A zene is ugye? Bármilyen zene tetszhet nekünk csak szugerálni kell magunkat hogy szeressük és máris szeretni fogjuk.


Attól félek ez is valami népbutító elmélet.



"Minden nap gondolj arra, amit nagyon szeretnél, pontosan írd le egy papírra, sokszor képzeld el, és tegyél érte"


Megcsináltam ezeket is, már rég túl vagyok rajtuk, csak sajnos te megint azt álmodod a látnoki tehetségeddel hogy nem.

Na ilyenkor mi a baj, mit mondnak a mindentudó könyvek?



"Ha úgy gondolod, hogy egy lúzer vagy a csajoknál, tényleg az maradsz...igazad van, most az vagy.

Miért szívatod magad? Ki vagy te? "


"Megint az önjelölt, bukott médium/gondolatolvasó szólt. "


"Nem...egyrészt ez a vonzás törvénye. "


Ez a vonzás törvénye? A gyalázkodás? A hülyeség amit rólam írsz, hogy én azt gondolom hogy és lúzer vagyok?



"Okoska, nézz már körül...mennyire kell téged felhúzni, hogy rászánd magad a cselekvésre?"


Ezeket írtam neked 03-01 23:35-es írásomban, már akkor is másodszorra:


"Fentebb elmondtam hogy cselekedtem. Az univerzum meg nem mondott semmit. "


"Sokat tettem érte, jártam idegen/ismerős társaságokba. "


Ebből látszik hogy te ennyire, többszörös ismétlésre sem fogod fel amit írok.

De nem baj én a tanulság miatt csinálom ezt.

Ezek után reménytelen hogy bármit is megérts, felfogj?


Ez egyirányú kommunikáció. Én 3 szor is elmondhatom hogy cselekedtem már régen,

és te 4-ed szer is azt hajtogatod hogy én nem cselekedtem.


Ebből is tanulni fog a világ...



"Vádaskodhatsz, az úgyis neked rossz, nem nekem. :) "


Nem úgy nézel ki mint akinek jó. Indulataból kezdtél el gyalázni engem.

Mások gyalázásában találod meg az örömödet?


A világ nagy része buta és iskolázatlan és mégis van boldog közöttük, de van boldogtalan is, tehát nem ezen múlik.

Hogy micsodán?

Én azt látom hogy a véletlenen, a szerencsén.

Viszont hiszem hogy ezt meg lehet változtatni, de nem divat könyvekkel és marhaságokkal.



"Ó jajj, tudtam, hogy én vagyok a legokosabb, ezért a gyakorikérdésekre jöttem ezt bebizonyítani."


A te képzeleted szüleménye az hogy én vagyok a legokosabb és az is hogy én be akarom bizonyítani.


Én már elmondat mit akarok.

Megvédeni másokat a hülyeségektől a te példád alapján.



"Sajnos nem mindig, mert az összes téveszmét az értelem működteti."


Hát a te téveszméidet az értelmetlenség működteti, ezt vezettem le a fentiekben.

Ezeket máris legyőzte az értelem.



"A félelem is téveszme, "



Ez is egy marhaság.

A félelem egy érzés nem egy eszme.


"Jó, mi?"

Jó, csak te nem érted.



"te döntöd el, hogy kit akarsz "a tökéletes"-nek látni. "


Persze, kutyából már lehet szalonna, fából vaskarika is a titokkönyv segítségével, csak úgy kell látni.

Mindegy hogy néz ki egy lány csak úgy kell nézni hogy jól nézen ki.

- Persze ezt sosme fogod megérteni hogy ez mekkora marhaság.



Hogy miért irkálok ide?


Én azt hirdetem amiről meggyőződésem hogy a mások javát is szolgálja.

Az értelem pedig ilyen.

Nem elégséges de szükséges feltétel.



Ebben benne van az is, nem biztos hogy egy tucat könyv elolvasása fogja az életét jobbra fordítani valakinek.

Időt és pénzt spórolhat meg és fordíthat hasznosabb dologra.


Te saját kis életedben minden elméleted igazoltnak tűnik,

De én alá tudom támasztani azt hogy nem igazak.

Eleve ellentmondásosak az állításaid, amit el is magyaráztam.


Elgondolkodtató hogy az olyanok veszik és olvassák ezeket a könyveket mint akik ilyen zagyvaságokat írogatnak, meg gondolnak.

2013. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem már nagyon haszontalan ez az egész.

Én CSAK ezt akartam mondani: Mindenki valamilyen eszmék alapján él. Közülük nagyon sok lehet téveszme. Van olyan is, hogy valami téveszme, de az egyén számára valóság, és szerinte működik. Kit érdekel, hogy mi a valóság...ezt amúgy sem tudjuk igazán... Tehát, vegyünk egy téveszmét: "jaj, de jól érzem magam, mert nagyon szorgalmas vagyok, és elvégzem sikerrel és időben a teendőim". Az lehet, hogy még irtó lusta vagyok, de csak addig maradok lusta, amíg ezt hiszem magamról. Ha egyre szebbnek akarom magam gondolni, akkor megteszek mindent, hogy ÉN szépnek tudjam magamat látni. Ha az adottságaim legjobbját hozom, simán valósággá válhat, hogy szép vagyok, és hogy szorgalmas vagyok. De a Brian Tracy : Phoenix szeminárium ezt nálam sokkal jobban el tudja magyarázni. Én tőle tanultam először a vonzás törvényét.

2013. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
52%

Ja, és fizikusnak készülök, de az idegeimre tud menni, amikor valaki csak akkor fogadja el a dolgokat, ha szerinte racionális. Egyetlen művészi vagy tudományos alkotó sem volt földhözragadt, mindegyik erősen használta a képzelőerejét és feszegette a "racionalitás" határait.

Egy folyadék áramlásában látott már valaki valaha megjelenni egy vektort? Nem hinném...azt csak mi képzeljük oda. Igaz, hogy annak, aki érti az odaképzelés okát, már racionálisnak veszi, viszont amikor először hallja, csak elhinni tudja és elképzelni...és csak aztán érti meg, hogy mire is jó az a vektor az áramfonal érintőjeként.


A 4+3-at sem érti az ember elsőre, csak elhiszi, és bemagolja, hogy "négy meg három az egyenlő hét". Ha visszaemlékeztek, hangosan kellett mondania mindenkinek az osztályban, mint a verset: "egyszer egy az egy, egyszer kettő az kettő...stb." =) És csak később értjük meg, amit tudnunk kell.


Most akkor miért olyan nehéz elhinni a vonzás törvényét, mint új ismeretet?


A folyadék abba az irányba és akkora sebességgel áramlik, a 4+3=7, az alma leesik a fáról, a gömb alak egy eléggé gazdaságos forma, és ha hiszel abban, hogy nagyon jó dolog fog történni veled ma, akkor találni fogsz valamit, amiről észreveszed, hogy miért is nagyon jó neked. Miért olyan nehéz elhinni, hogy az agy egy ilyen finoman és jól működő szerkezet, hogy a képzelet erejével teremteni képes? Legalább próbáld ki! Én is kipróbáltam azt, ahogy te gondolkozol, kipróbáltam ezt is. Legalább nem mondhatod, hogy savanyú a szőlő. Tudod mit? Nekem a mostani jobban tetszik.

Szerintem már csak azért sem hiszi el a vonzás törvényét, aki velem vitatkozik a létezésében, mert én mondtam a saját megfogalmazásomban. Na meg, mert ígyse-úgyse akar hinni benne, mindene leérvelni a másikat, és még büszkének is lenni rá. De másoknak nem lehet megadni az esélyt a saját motivációjuk megteremtésére? Könnyű úgy mondani, hogy "áááá a futástól nem lehet igazán fogyni, csak terheli az izületeket", hogy egyszer se futott az illető 10 percnél tovább. Ezzel máris le lehet beszélni egy csomó embert a futásról, pláne, ha egy okostojás a maga meggyőző módján mondja. Itt annyi a különbség, hogy akkor is a vonzás törvénye alapján működsz, ha nem tudsz róla. Kérdezz meg pár embert, hogy: "Volt már veled olyan, hogy valamire nagyon sokat gondoltál, és bekövetkezett?". Meg fogsz lepődni, de mindenkinél lesz ilyen, és nem is egy. Ez AZ.


Még egy helyeslő hajlamot sem véltem felfedezni az írásodban a vonzás törvénye iránt. Baj, ha mások képesek valamire, amit te meg se próbálsz?=Hinni

Én nem hátrahúzó erőként ügyködök itt az írásaimmal, mert épphogy azt próbálom hirdetni, hogy "higgyetek az álmaitokban, és merjetek cselekedni". Aki ezzel nem ért egyet, az meg a racionalitás nevében megpróbálja ellopni az emberek átlagon felüli álmait. Lehet, hogy nem ezt akarod, de ez a végeredmény. És mi lesz, ha szegény naiv valaki el meri hinni, hogy ahhoz, hogy milliárdos legyen, nem kell milliárdosnak születni, és hogy ő is képes lehet rá? Szegény...még a végén nagyobb esélye lesz rá, hogy összejön neki a dolog. De akkor milyen szegény, amikor te azt mondod neki, hogy járjon a földön, és megfosztod az álmaitól! Az embernek kellenek támogatók. Nem? Az embernek jó, ha önmaga a legnagyobb támogatója. Nem? Az embernek jó, ha hisz abban, amit véghez akar vinni. Nem? Az embernek nem sikerülnek a dolgok, ha nem hisz bennük. Nem? Az ember nem mozdul a céljaiért, ha nem hisz bennük. Nem? Akkor érdemes-e hinni vagy nem? Ennyi az egész. Ezt csak egy szemellenzős nem fogja fel.


Lehet, hogy metaforákban beszélek, mert én nekem természetes, hogy a képzelőerőm a mindennapjaim része, mert tudom, hogy hatalmas erő rejlik benne, és még szórakoztatom is vele magam. Én akkor is a szivárványon fogok járni, Istennel fogok beszélgetni, ha egy kutya szemeibe nézek, és meg fogja súgni, hogy mit kell tennem, hogy elérjem a lehetetlent. Én használom a képzeletem, használom a vonzás törvényét, mert: Kösz, de elég volt a középszerűségből, ami mindenhonnan folyik. Végre egy olyan tanítás, ami bátorítja az embert, erre jönnek a nagy racionalisták, és elhervasztják a fantázia színes virágait. Ezt is megcáfolhatod, és akkor már tényleg hivatásos "álomtolvaj" leszel. Iskolás korod előtt biztos nem ilyen voltál, csak aztán jött a rideg "valóság", és fel kellett nőni. Azért mert a te álmaidat ellopták, nem kell ezt tenni másokkal is. A felnőtt is egy nagyon felkapott szó, pedig ha a gyerekek tudnák, milyenek a felnőttek, nem akarnának olyan fafejűvé válni. Mindenféle érvvel bizonygatod az igazad, és abban a kontextusban IGAZAD is van. Csak azt nem látod, hogy ÉN MÁS KONTEXTUSBA helyeztem a mondandóm, mint amilyenből te vizsgálod. Ahol kicsit ki kellene lépned a jó kis komfortzónádból, máris bezárkózol. Voltam én is ott, ahol te...kb. 1 éve, és egyáltalán nem komfortosabb az a komfortzóna, mint ami újonnan alakult ki, és folyton változik. Tapasztalatból tudom, hogy aki folyton a "valóság" és a "racionális" szavakkal dobálózik, az fafejű. El lehet neki mondani bármit, egyik fülén be, másikon ki, és csak tagad, csak tagad, csak tagad, és mindig neki van igaza. Neked legyen akkor igazad, nekem meg lesznek álmaim. Baj? Az ilyen bebábozódott ember nem becsüli meg az agyát, mert korlátok közé szorítja, és robotmunkára kényszeríti. Kösz, de ebből nem kérek, és inkább megtanulok hinni a csodás dolgokban, és nem állok meg azért, mert valami "felnőtt" azt mondja, hogy ez lehetetlen. És ezt másoknak is javaslom, hogy ne álljon meg soha, álmodjon nagyot és cselekedjen. Senki sem álmodik kútba ugrásról, vagy hogy túléli a 200 m-es szabadesés végét, de te ez ellen hadakozol. Senki sem hülye, és senki sem álmodik baromságokról. Az agyunk nem hülye, és mindent megtesz a parancsaink teljesítésére. Ezt az egyet el tudod fogadni? A többi, amit hatszázmillió oldalban hatszázmillióféleképpen kényszerülök kódolni, már csak következmény. Remélem, azért ennyi írásból már csak eljut egy mondat az általam kívánt idegsejtekhez, ami normálisan dekódolja.


Erősködik itt, mert nem tudom elhinni, hogy egy ilyen okos ember, mint te, hogy lehet ennyire értetlen.

2013. márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

Tudjátok mit? Jól bevonzottam ezt a témakört, és a 66%-os urat. Ezen túl is majd ide járok vitatkozni. :D Vagy...megtanulok érthetőbben fogalmazni, és ha az se válik be, időben abbahagyni a dolgokat, mielőtt elkap a gépszíj.

Nem véletlen, hogy pont én ide kerültem, és a 66%-osis pont, és pont mi elszúrtunk itt az életünkből 10-12 órát. Nem más csinálta...mi csináltuk. Nem más gondolatai, a miénk. Ezt akartuk, megvalósítottuk.


Sziasztok!

2013. márc. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
69%

Na! :D :) Ma találtam egy nagyon jó verset Skip Ross : Dinamikus élet c. könyvében. Ez nálam sokkal szemléletesebben és velősebben utal arra, hogy mit adhat a vonzás törvényében való hit azoknak, akik elvesztették már minden reményüket (és másoknak is), és rámutat, hogy mennyire fontos a célunk elérésében, hogy mi van a fejünkben. Ha hagyjuk, hogy mások lerombolják az elképzeléseinket a fényes jövőt illetően, akkor az ő áldozatukká válunk:


_ _ _ _ _ _ _ _ _ Álomrablók _ _ _ _ _ _ _ _ _


Nem azok a veszélyes emberek,

Kik bottal feléd suhintanak,

Vagy fejedhez fegyvert szegeznek,

Hogy kiraboljanak.

A zsebtolvaj sem a fejedben kotorászik,

Hogy kifossza öntudatod tekervényes utcáit.

Az olyan baráttól azonban nem árt tartanod,

Aki örök vesztesnek vél és rombolja öntudatod,

Bár nem rabol ki, és fegyverrel sem fenyeget,

Csak kijelenti: - Ez nem fog menni, gyerekek.

Amikor pedig sikeres nagymenők jönnek szóba,

Mosolyogva jegyzi meg: - Nekünk ütött az óra!

Ez tudja, mit akar, ám felettünk eljárt az idő,

Hiába küzdünk, nem lehetünk olyanok, mint ő.

És hamisan csengő szavai elől nincs menekvés,

Mert legbelül már érzed, hiába minden remény,

A "nagyágyúknak" Te nyomába sem érsz,

S ahogy érik benned ez a romboló gondolat,

Úgy veszted el minden dédelgetett álmodat.

Nem volt nála fegyver, mégis kirabolt téged,

Elvette a hited, a lelked és minden reményed,

Elvette a szíved és a gondolatod,

Mert nem mondod többé, hogy: - Győzni fogok!

Eshet eső, fújhat szél, nekem egyremegy,

Menni fog ez, mint az egyszeregy.

Tehát nem a fegyveres rablóktól kell tartanod,

Hisz az értéktárgyaidat pótolhatod,

De ki adja neked vissza a sikerbe vetett hitedet,

Ha egy károgó kishitű barát kinevet?


/Kitty Chapell/

2013. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

"Kit érdekel, hogy mi a valóság."


Két értelems ember azért beszélget értelmesen, mert meg akarnak oldani valami valóságos problémát.


Hogym iért akarják megoldani és miért nem csak képzelődni?


Mert a képzelődéstől nem leszek boldog.

Lehet hogy te igen, de én nem.

Hogy miért nem? Mert a képzelődés nem ad olyan érzéseket mint a valóság.



Ha nem akarsz vagy nem tudsz engem megcáfolni, azzal csak engem igazolsz.

Mégpedig azt, hogy a zagyvaságtól nem mindneki lesz boldog (pl. én nem, de lehet hogy te igen)

és azt, hogy könyvek olvasgatásával nem mindeki fogja tudni megoldani a problémáit.

Ezt el kell tudni dönteni, hogy ki igen és ki nem.


És ezetek jó ha más emberek is tudják, ezzel az ő javukat szolgálom.


Emiatt hasznos az a beszélgetés és nem csak időpocsékolás.


Te meg megtanulod azt, hogy ne hirdess olyasmit, amiről megad sem tudod hogy mi az.



"jaj, de jól érzem magam, mert nagyon szorgalmas vagyok, és elvégzem sikerrel és időben a teendőim"


Igen jó példa, pl. te most okosnak hiszed magad, mert mindne jól megy körülötted,

de jöhet olyan dolog, ami ezt megcáfolja és nem tudo majd megoldani a ezzel a "tudásoddal" ami most van.


Pl. nekem sem kellettek lányok 20 éves koromig és nagyon jól elvoltam egyedül, azt hittem mindent tudok.



"Ha az adottságaim legjobbját hozom, simán valósággá válhat, hogy szép vagyok"


Magad számára szép lehet, de más számára nem biztos.

És a párkapcsolat pont ilyen, hogy magunkkal meg lehetünk elégedve, de más embert számára nem biztos.



Elég hihetetlen hogy fizikusnak készülsz.

Tudnod kéne hogy hogyan működik a tudomány.


Aki ilyen tudománnyal foglakozik annak magyarázni kell tudnia, hogy mi miért van.

Itt igaz az, hogy aki valamit tud, az el is tudja mgyarázni és ha belekötnek meg tudja véddeni azt,

különben nem ért hozzá.



Úgy látom te nem nagoyn tusdz magyarázni.

A kommunikáció nem jól működik közöttünk, mert én kédrezek tőled, vagy a gondolataidra mondok valamit, magyarázatot várok és

te a következő irományodban egész másról kezdesz el írogatni.



"az idegeimre tud menni, amikor valaki csak akkor fogadja el a dolgokat, ha szerinte racionális"


Ha valaki azt állítja rólad hogy pl. koszos a ruhád, de látod hogy nem az, akkor nem megy véletlenül az idegeidre?

Épeszű embernek igen.

Racionális dolgot állított?

Nem.

Na miért nem fogadod el?

Mert hülyeség, haszontalan.


Semmi köze ahhoz hogy magasztalod a művészi képzelőerőt.



Te is ilyesmit csináltál velem.

Azt állítottad hogy nincs önbizalmam, meg hogy miket gondoltam 10 évvel ezelőtt.


Szóval ez a különbség a hasztalan és haszns képzelőerő között.


És ha a kettőt kevered, akkor messze állsz a fizikusi hivatástól és közel a mónika show-hoz.



"Most akkor miért olyan nehéz elhinni a vonzás törvényét, mint új ismeretet? "


Mert számomra haszontalan, és igazolhatatlan, meg homályos is hogy te mit értesz ezen.



"Miért olyan nehéz elhinni, hogy az agy egy ilyen finoman és jól működő szerkezet,

hogy a képzelet erejével teremteni képes? Legalább próbáld ki"


Úgy látszik a falnak beszéltem amikor azt írtam, hogy már kipróbáltam...



Már azt is elmagayaráztam mi a hit, olvasd el, keresd meg.

Nálad a hit az akarást jelent, amit furcsállok is, hogy saját magyar nyelvet használsz.

Attól félek így nagyon nehéz kommunikálni, hogy egyes szavaid mást jelentenek mint ami a magyar értelmezése.



"Könnyű úgy mondani, hogy "áááá a futástól nem lehet igazán fogyni, csak terheli az izületeket",

hogy egyszer se futott az illető 10 percnél tovább.

Ezzel máris le lehet beszélni egy csomó embert a futásról, pláne, ha egy okostojás a maga meggyőző módján mondja."


De csak akkor ha a csomó ember tanulatlan és nem keres bizonyítékot.


Én keresek, engem ezért nem lehet marhaságokkal etetni.



Kérdezz meg pár embert, hogy: "Volt már veled olyan, hogy valamire nagyon sokat gondoltál, és bekövetkezett?".

Meg fogsz lepődni, de mindenkinél lesz ilyen, és nem is egy. Ez AZ.


Ez olyan mint hogy volt már olyan hogy valaki esőtáncot járt és eső esett utána.

Akkor ez most tudomáynos bizonyíték az esőtáncra?

De olyan is volt hogy nem esett utána az eső. Ezt meg hallgassuk el és máris kész a tudományos igazolás.

Milyen fizikus az ilyen?



"Még egy helyeslő hajlamot sem véltem felfedezni az írásodban a vonzás törvénye iránt.

Baj, ha mások képesek valamire, amit te meg se próbálsz?=Hinni "


Ha el sem olvasod/nem figyelsz oda akkor tényleg nem fogsz.

Megint megmutassam hol mit írtam az előző írásaimban...



"Lehet, hogy nem ezt akarod, de ez a végeredmény."


Nem is vártam értelmes gondolatot tőled.



"De akkor milyen szegény, amikor te azt mondod neki, hogy járjon a földön, és megfosztod az álmaitól! "


Szóval koszos a ruhám, amit te nem is látsz, csak kitalálod a viág túlsó feléről.

Ráadásul nem olvasod amit írtam, vagy elfelejted...



Ezt is megcáfolhatod, és akkor már tényleg hivatásos "álomtolvaj" leszel.


Amit nem mondtam, csak rámkensz, azt nem megcáfolom, hanem a bizonyítom vele a gonoszságodat,

vagy nem tudom milyen célból teszed ezt.



"Csak azt nem látod, hogy ÉN MÁS KONTEXTUSBA helyeztem a mondandóm, mint amilyenből te vizsgálod. "


Igen az a kontextus "a koszos a ruhád" szerű gyalázkodó fantáziavilág ami haszontalan.



"valóság" és a "racionális" szavakkal dobálózik, az fafejű.


Az a fafejű aki nem kommunikál csak közöl, gyalázkodik hogy "koszos a ruhád".



"Neked legyen akkor igazad, nekem meg lesznek álmaim. Baj?


Nekem sosem volt baj az álmaiddal, de te mintha nem az én írásomat olvastad volna ezidáig.



"Senki sem hülye, és senki sem álmodik baromságokról. Az agyunk nem hülye, és mindent megtesz a parancsaink teljesítésére."


Erre van bizonyítékod vagy megsértődsz ha ilyesmire vágyom?



"Remélem, azért ennyi írásból már csak eljut egy mondat az általam kívánt idegsejtekhez, ami normálisan dekódolja."


Kérhetnélek hogy ne kódold amit közölsz, hanem kommunikálj.



"Erősködik itt, mert nem tudom elhinni, hogy egy ilyen okos ember, mint te, hogy lehet ennyire értetlen."


Nem baj, az okos emberek majd megértik, hogy ki az értetlen közülünk.

Sajnos még elolvasni, vagy megjegyezni sem tudod amit írok, így hogyan várható el, hogy meégértsél bármit is

(akár a saját szövegedet, akár az enyémet)

+még gonoszság is van, hogy rám kensz mindent rosszat, mert neked nem sikerül neked valami.

2013. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
52%

"Mert a képzelődéstől nem leszek boldog.

Lehet hogy te igen, de én nem.

Hogy miért nem? Mert a képzelődés nem ad olyan érzéseket mint a valóság."


Ebben igazad van. Viszont én úgy szoktam elképzelni a jó dolgokat, hogy már látom magam előtt a megvalósulását, és átérzem az élményt...egyszerűen "tudom", hogy be fog következni, amire vágyom, és ez nagyon lelkesít. :) Látom magam abban a szép ruhában, vagy látom, ahogy sikereket érek el a munkámban, meg ilyenek. Boldog tényleg nem leszek ettől, majd csak amikor megvalósul egy várva-várt álom! :)


"Igen jó példa, pl. te most okosnak hiszed magad, mert mindne jól megy körülötted,

de jöhet olyan dolog, ami ezt megcáfolja és nem tudo majd megoldani a ezzel a "tudásoddal" ami most van."


Nem baj, akkor ott az alkalom, hogy fejlesszem a stratégiáim. :) Amit írsz, mármint az elakadás, az csak egy probléma lenne, de az én szememben a probléma jó. Nem akarom elkerülni a problémákat, mert inkább előbb akarom megoldani őket, mint amikor már hegy nagyságúra hatalmasodtak. És ha megoldom őket, csak erősebb és jobb leszek a korábbi önmagamnál (vagy az adott területen annál leszek jobb, aki nem oldotta meg).


"Magad számára szép lehet, de más számára nem biztos.

És a párkapcsolat pont ilyen, hogy magunkkal meg lehetünk elégedve, de más embert számára nem biztos."


De csak egy embert kell találni, akinek megfelelünk. Szerintem nem olyan sok az az egy, és még válogathatunk is, hogy ki legyen.

Igen. Más ember számára nem imádni való a szerelmem, de számomra ő a legszebb, legaranyosabb és legokosabb férfi a világon. :) És ezt én CSINÁLOM, hogy így érzek...én akarok így érezni (főleg azért is, mert ő is akarja), és mindent megteszek, hogy ezek után mások is hasonlóan érezzenek iránta. Persze olyan jól nem csinálom, hogy mindenki szerelmes legyen belé (hálistennek), de ha legalább az ismerősei egy kicsit is szebbnek, aranyosabbnak és okosabbnak találják őt, az máris jó nekem. :) De ha nem úgy találják, az se baj, mert az azt jelenti, hogy totál más az értékrendjük, mint a sajátom és a páromé, amit nagy gonddal építettünk fel.

Pl. ha valaki szerint jobb a gyümölcsöt enni, mint a gyorskaját, akkor egyet fogok érteni vele; de ha valaki leszólja a barátomat, amiért a gyorskaját egészségtelennek tartja, akkor az ő helytelenítő véleménye engem nem fog érdekelni, mert szerintem a barátom értékrendje a jobb e tekintetben. Hogy miért ez az értékrendem a gyorskaja és a gyümölcs összehasonlításáról, az egy hosszú tanulási folyamat eredménye lett, és eléggé megalapozott érzelmekhez társul.

Ezek után, hogy én szándékosan szuggerálom magam, hogy imádjam a barátom, már csak az kell a jó párkapcsolathoz, hogy ő is ezt tegye velem. Meg még az is kell, hogyha valami nagyon kibírhatatlan egymásban, hogy az önámítás sem segít, akkor vagy megváltozik az illető, vagy a másik kiszeret belőle. És szerintem itt se kell nagyon izgulni, mert ha valaki nem hajlandó változni a jó ügy és a párja érdekében (pl. nem rendetlennek lenni), akkor ők amúgy sem egymásnak valók. De ha rendetlen vagyok, akkor a jó ügy érdekében nekem is lépnem kell valamit, és a páromnak is: hogy pl. enyhítse magában a feszültséget azzal, hogy látja és értékeli, hogy igyekszem rendesnek lenni.


"Elég hihetetlen hogy fizikusnak készülsz.

Tudnod kéne hogy hogyan működik a tudomány."


Tanultam egy-két dolgot, hogy mit neveznek tudományosnak. A vonzás törvényében pont az a jó, hogy ha jól végzik a kísérletet, akkor megismételhető más emberi lényekkel is, és az eredmény is ugyanaz lesz. Megismételhető, csak jól kell csinálni. Én tudományosnak látom a vonzás törvényét, mert azt látom, hogy nemcsak azoknak sikerül, akik hirdetik, hanem nekem is, a barátomnak is, a szüleimnek is...és még egy csomó embernek körülöttem. És már Jézus is megmondta, hogy működik.


Pl. az is a vonzás törvényének eredménye, ha valaki notórius késő. Ezt nem cáfolhatod, mert személyesen is tudom, hogy mi játszódik le egy notórius késő fejében, amikor elköveti a bizonyos tetteket, hogy elkéshessen, és aztán idegeskedhessen magára (de mondjuk ezt anyámtól tanultam el). Előre szoktam érezni, hogy megint el fogok késni. Mert pl. valahogy az utolsó pillanatban kitalálom, hogy nem áll jól a hajam, vagy nem jó a ruhám, vagy mégis befejezem a szorgalmi házi feladatot, és paff, igazam lesz, elkések. :D Igazából nem akarok elkésni, mert utálom érte magam, és mégis mivel folyton attól félek, hogy elkések, akkor biztos, hogy elintézem, hogy elkéssek.


"Aki ilyen tudománnyal foglakozik annak magyarázni kell tudnia, hogy mi miért van."


Hát jó, akkor én nem magyarázok elég jól, de a film szerintem elég jól csinálja.


"Itt igaz az, hogy aki valamit tud, az el is tudja mgyarázni és ha belekötnek meg tudja véddeni azt,

különben nem ért hozzá."


Teljesen igaz.


"Úgy látom te nem nagoyn tusdz magyarázni."


Akiket korrepetálok, nem ezt mondják...de talán azért, mert ők AKARNAK is tanulni tőlem, és tőlem megértik azt, amit a tanáruktól vagy maguktól nem. ;)

Én arra gondoltam, hogyha az ember az egyik forrásból nem érti a dolgokat, akkor egy másik forrásból hátha. Vannak könnyebben érthető források, és vannak kevésbé érthetőek. Matek magyarázás szempontjából pl. nagyon jó forrásnak tartom magam, mert amit tudok, azt jól tudom materiális dolgokhoz csatolni. A materiális dolgokat pedig kb. mindenki érti. De a vonzás törvénye az nem annyira materiális, és nehezebb is elmagyarázni. A matekot ha valaki nem érti, ha pizzaszelettel magyarázom, akkor megpróbálhatom érmékkel, falevelekkel, gyümölcsvásárlással, zenével, időjárással, biológiával...akármivel, amit meg tud fogni, képes látni, meg tudja szagolni, tudja hallani, meg tudja ízlelni..stb. De a vonzás törvénye nem az 5 érzékszervvel érzékelhető, hanem spirituálisan. Érzelmeket sokkal nehezebb magyarázni, mert azt milyen tapasztalatra építsem? A matekkal könnyű, mert tudom, hogy a törtek szerepét (pl. tortaszeletek, pénzelosztás...stb.) biztosan érzékelte már egy 10 éves, de ha az igazi szerelmet próbálnám elmagyarázni neki...hát nem biztos, hogy át tudná érezni. :)


"A kommunikáció nem jól működik közöttünk, mert én kédrezek tőled, vagy a gondolataidra mondok valamit, magyarázatot várok és

te a következő irományodban egész másról kezdesz el írogatni."


Én mindig arról írok a válaszban, amilyen korlát vagy meg nem értés a legjobban tükröződik a kérdésedben.

Szemléltetve így gondolom:

Kérdés: A lekvárt miért szokták kenyérre kenni, ha nem azért, hogy megegyék?

Válasz: A lekvárt nemcsak úgy tudják megenni, hogy kenyérre kenik...tehát a kenyérre kenésnek nem a megevési szándék a kiváltója, hanem az, hogy tapasztalatok során úgy praktikusabb elfogyasztani(hordozható szendvicsként), és kenyérrel nem is olyan ehetetlenül édes. És a lekváros kenyeret nem csak megevésre lehet felhasználni. :D (Na jó, ez már túlzás, de egyébként tényleg. :D)


"az idegeimre tud menni, amikor valaki csak akkor fogadja el a dolgokat, ha szerinte racionális"


"Ha valaki azt állítja rólad hogy pl. koszos a ruhád, de látod hogy nem az, akkor nem megy véletlenül az idegeidre?"


De, mert nem bírom az ilyen humort. :) Ha meg nem viccel, akkor kikérdezem, hogy mit észlel, amit én nem...aztán odamegyek máshoz, elmesélem neki a sztorit, és meg fogja mondani, hogy én vagyok vak, vagy a koszt látós hallucinál. :D

De most oké, hogy a nemracionalitás nem hasznos szerinted, de te honnan tudod, hogy mi az, ami igazán racionális? Szerintem totál racionális, amit mondok, és szerinted meg az racionális, amit te mondasz. Szerinted racionális, hogy vannak körülmények, amikkel nem lehet mit kezdeni, én meg azt mondom, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Én az agy kiemelkedő képességeiről beszélek, te meg az átlagos képességeiről.


"Te is ilyesmit csináltál velem.

Azt állítottad hogy nincs önbizalmam, meg hogy miket gondoltam 10 évvel ezelőtt."


Nahát...végre valami öröm számomra, hogy kezdesz ráérezni, hogy mit akarok mondani. :D Igazad van teljesen! Bocsánat, ha rosszul közöltem, nem akartam elvenni az önbizalmad, csak rá szerettem volna mutatni egy problémádra, amit látszólag még nem ismertél fel. De most már érzed, hogy mennyivel jobb érzés, ha az ember kudarcélményét nem próbálják elmélyíteni, és hogy igenis számít a dolog fölött érzett kudarcélmény vagy sikerélmény a jövőbeni teljesítményben.


"Szóval ez a különbség a hasztalan és haszns képzelőerő között."


Igen! :D Igen! Kezdek örülni neked! :) Többé nem mondom, hogy nincs önbizalmad, mert biztosan rengeteg van, és olyan tökélyre fejlesztheted, amilyenre csak akarod, miközben másoké is megmarad, vagy fejlődik. :) Olyan önbizalmad, és olyan párod lehet, amilyet csak el tudsz képzelni! Csak nem szabad elhinned, hogy hiába való volt a 10 évi erőfeszítésed. :) Biztosan meglesz a gyümölcse, ha tanulsz a 10 év tapasztalatából, és helyes következtetéseket vonsz le belőle.


"És ha a kettőt kevered, akkor messze állsz a fizikusi hivatástól és közel a mónika show-hoz."


Ez nem igaz rám. :)


"Mert számomra haszontalan, és igazolhatatlan, meg homályos is hogy te mit értesz ezen."


Értelek. Akkor várj egy kicsit, tanulmányozd, hogy "mi a franc lehet ebben olyan jó?", meg hasonlók. :D Végül is, szerintem már tisztult a képed róla, vagyis én úgy látom.


"Úgy látszik a falnak beszéltem amikor azt írtam, hogy már kipróbáltam..."


Hát jól van te, de ezt nem kipróbálni kell, hanem folyamatosan gyakorolni! :) Biciklizni sem elsőre tanultál meg, nem? Én legalábbis kb. 500-szor kellett segítséget kérjek, és ennyiszer kellett kipróbálnom, mire önállóan is el tudtam indulni. Járni is valahogy így tanultam meg...meg beszélni is. Meg írni is! Istenem, hányszor kellett leírni azt a nyamvadt zászló betűt! XD De végül csak sikerült, a fene vigye el! :D Csak elég sokszor kellett "kipróbálni".

Én tudom, hogy te kipróbáltad, ne izgulj, azért figyelek rád. És arra is figyeltem, hogy biztos, hogy nem elégszer próbáltad. :) Ne add fel! Gyerünk! :D Amikor bátorítják az emberek a másikat, hogy nehogy feladja, a mai generáció emberének könnyen kicsúszik a száján: "Fúúússss Forest, fúúúússs!" Én is csak ezt mondhatom neked. :D


"Nálad a hit az akarást jelent, amit furcsállok is, hogy saját magyar nyelvet használsz."


Dehogy is! Te! Én azt mondtam, hogy nálam az akarás az, hogy valamit TÉNYLEG igazán nagyon-nagyon, teljes szívemből akarok. És amit ennyire akarok, csak abban tudok hinni. Mindig valami belső motiváció indítja el az akarást, aztán bizonyos dolgok, amiket nem akarok eléggé, kihalnak. Pl. akartam ma futni a fittségért, de aztán mégsem csináltam, mert nem eléggé akartam ebben a hidegben küszködni. Tehát én azt mondom, hogy csak abban tudok hinni, amit valamiért nagyon akarok, mert valami nagyon erős vágy vezérli az akaratom. Pl. hiszek Istenben, mert erős vágyam mindazt elérni, amit az istenhitben látok elérhetővé válni. Tehát hiszek Istenben, mert nagyon akarok tudni hinni istenben. Hiszek abban, hogy kiemelkedővé válok bizonyos területeken, mert nagyon akarok azzá válni. Hiszek a szépségemben, mert jó érzés a szépség érzete (és elég sok dolgot megteszek, hogy visszajelzést is kapjak a szépségem visszaigazolására...tehát nemcsak magamnak vagyok szép, csak meg kell látnom és hallgatnom azokat az embereket, akiknek szintén).


"Attól félek így nagyon nehéz kommunikálni, hogy egyes szavaid mást jelentenek mint ami a magyar értelmezése."


Így tényleg nehéz lenne, de szerencsére nem erről beszéltem. :)


"De csak akkor ha a csomó ember tanulatlan és nem keres bizonyítékot."


Ez igaz, pont ezt akartam kifejezni! Mindennek utána kell járni.


"Ez olyan mint hogy volt már olyan hogy valaki esőtáncot járt és eső esett utána."


Figyelj, ebben is benne van a vonzás törvénye. :) Igaz, hogy nem az esőtánctól esett az eső, de lényeg, hogy jókor ment ki táncolni, mert a célja az volt, hogy "miután táncoltam, essen az eső". És bevált. :D Ja, és az is bevált, hogy jó helyre ment táncolni...tudta, hol és mikor eshet az eső. :D (Az már más kérdés, hogy becsapja-e magát, hogy ő csinálta az esőt, de lényeg, hogy esett.)

A vonzás törvénye nem mondja ki, hogy milyen módon érjük el a célunkat, csak a célunkat kell nagyon akarni, és ösztönösen azokat a dolgokat fogjuk csinálni, aminek a végén be fog következni, amire vágytunk. Lehet, hogy az esőtánc vagy egyéb tettek csak azért kellenek, hogy jó helyen jó időben legyünk. De ha a vonzás törvénye oda tud minket vonzani a jó helyre a jó időben! Az mekkora már! :D


"De olyan is volt hogy nem esett utána az eső. Ezt meg hallgassuk el és máris kész a tudományos igazolás."


A vonzás törvényével még nem történt ilyen...itt a hiba. :) A vonzás törvénye nem tud nem működni, mert az agy túl jó receptora a világ dolgainak ahhoz, hogy tévedjen. Egy kémiai reakció sem tud tévedni, hacsak nem változnak meg a reakció körülményei. Például az egy nagyon hosszadalmasnak számító, kémiai reakciók sorozata, amikor az immunrendszer automatikusan kigyilkolja a betolakodókat. Működik is, amíg valami durván meg nem változik a rendszerben (a szervezet biokémiájában...pl. egy depresszió).


"Milyen fizikus az ilyen?"


Olyan fizikus, aki nem hisz azoknak az embereknek a bíráló megjegyzésében, akik rész- vagy téves információk alapján alkotnak véleményt arról, hogy milyen kell legyen egy jó fizikus, miközben jó ha egyet ismer személyesen, és a múltbeli nagy fizikusoknak sem járt utána. Mellesleg pont egy fizikus mondta ezt: "A logika eljuttat A pontból B pontba, a képzelet bárhová!"

Egy kiemelkedő alkotó attól kiemelkedő, hogy nem tesz magáról korlátozó feltevéseket, hogy milyennek kellene lennie, ha jó alkotó lenne. Egyszerűen azt teszi, amit jónak gondol, mert ő már előre látja a munkája végeredményét képzeletben. Előbb a lelki szemeivel megalkotja a nagy álmot, majd teszi a dolgát, és megvalósítja, amit mások lehetetlennek hittek.


"Szóval koszos a ruhám, amit te nem is látsz, csak kitalálod a viág túlsó feléről."


A ruhádról származó információtartalom (a ruhádról visszaverődő fény másmilyensége a kosztól) nem érkezik át az én monitoromba, viszont a szavaidnak információtartalma van, meg annak is, hogy milyen sorrendben, és hogy az enyéimmel együtt is milyen sorrendben rakod le őket.

2013. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
52%

" "Senki sem hülye, és senki sem álmodik baromságokról. Az agyunk nem hülye, és mindent megtesz a parancsaink teljesítésére."


Erre van bizonyítékod vagy megsértődsz ha ilyesmire vágyom?"


Nem baj, csak te magad is láthatod, nem kellek ehhez én. Nézd meg milyen csodálatosan működik a szervezeted, főleg, amikor jól érzed magad lelkileg. Nézz meg egy macskát, ahogy az agya a megfelelő időben küld üzenetet a megfelelő izmainak, miközben a szemgolyójából érkező információkat feldolgozta, és "kiszámolta", hogy a test milyen mozgás következtében fog olyan pályát leírni, ami pont a faágon végződik, és statikai szempontból is kivitelezhető és az azt követő mozdulatok biztonságos létrehozása, ha a háztető és a faág térbeli viszonyát, a gravitációt, a szelet, a faág teherbírását, és minden egyebet figyelembe veszünk.


"Kérhetnélek hogy ne kódold amit közölsz, hanem kommunikálj."


Bocs, nekem nyelvtanból tanították, hogy a kommunikáció jelek kódolása, átvitele és dekódolása egy csatornán keresztül. A jel lehet hang, vizuális (pl. testbeszéd) és még talán fizikai (pl. érintés) is.

Nem tudok kódolás nélkül infót átadni neked, mivel nem érezhetőek a gondolataim számodra. Csak akkor jut el hozzád, ha a fejemben beszédként hallom a hangom, aztán begépelem, amit hallottam belülről, átmegy mindenféle mesterséges kódolásokon egy csomó számítógép által, majd megint egy csomó dekódolódás során eljut a te idegsejtjeidhez az, ami az enyéimből indult ki.

Én erre gondoltam. :) Bocs, ha hülyén kommunikáltam le.


:)Igyekszem javítani a fogalmazásmódomon. Úgy érzem, egyre jobban megy mindkettőnknek. :D

2013. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim válasza:
55%
Sziasztok! Bocsi, hogy így beleszólok, de tényleg elég negatív a gondolkodásod. És teljes mértékben egyetértek a vonzás törvényét bizonyító emberkével. :) Hinned és akarnod kell abban amit szeretnél, mert ha valamihez úgy állsz hogy már xy ideje próbálkozok és még mindig semmi eredmény, meg hogy úgy se fog sikerülni, akkor nem is fog!!! De ha erősen hiszel benne, ha nagyon akarod, akkor bármi lehetséges. Te szabod meg egyedül a hited határait! Azért sikeres annyi ember, mert hittek benne , hogy sikerülni fog nekik. Minden csakis rajtunk múlik, és azon hogy állunk hozzá a világhoz! Biztos neked is már sikerült elérned dolgokat amiket akartál, csak észre sem vetted, mert természetesnek tűnt. Pedig nem szabad mindent magától értetődőnek vennünk, meg kell becsülnünk a dolgokat és így még többet kaphatunk a jóból! Ne feledd minden csak rajtad áll! Egy 17 éves lány gondolatai :)
2013. márc. 31. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!