Isten teremtett bennünket vagy az evolúció véletlen játéka? Miért üldözik még mindig tudományos szinten az intelligens tervezettség elméletét?
Nincs ésszerű darwinista magyarázat a zsiráf anatómiai felépítésére, és egyetlen faj keletkezésére sem találtak még mindent megdöntő bizonyítékot. Miért üldözik még mindig tudományos szinten az intelligens tervezettség elméletét? Parázs vita szkeptikusok és az isteni teremtés-elmélet hívei között.
#10
Itt most nem arról volt szó, hogy a természet ésszerűe vagy sem, hanem arról, hogy a tudománynak van-e ésszerű magyarázata a zsiráf anatómiai felépítésére, ismerve az evolúció folyamatát és a válasz igen.
Az evolúció egy természeti folyamat, és nincs benne semmi intelligenica, a tudósok már elég jól ismerik ezt a folyamatot, így tudnak ésszerű magyarázatot adni arra, hogy miért lett ilyen a zsiráf anatómiai felépítése.
Mi nem érthető ezen?
Másképp megfogalmazva:
Ha egy intelligencia nélküli rendszer működéséről adunk ésszerű magyarázatot, az 2 dolgot jelent:
1. Vagy nincs összhangban az elmélet és a gyakorlat, így a valóságban nem feltétlenül igaz az, amit mi állítunk a rendszerről.
2. Vagy mégis úgy gondoljuk, hogy a rendszer tartalmaz intelligenciát. Ez esetben az nem igaz, hogy nincs benne intelligencia.
"a hosszú nyakhoz nagy szív kell, a természet számára ez nem logikus! Akármilyen folyamatai vannak, ehhez előbb-utóbb két tök független mutációnak kell bekövetkeznie EGYETLEN egyedben!"
Nem, egyáltalán nem kellett egyetlen egyedben bekövetkeznie.
Nagyon sok generáció alatt alakult ki az általunk ismert zsiráf.
54%os,az írásaidból azt szűrtem le hogy szerinted a zsiráf egyetlen generáció alatt vált olyanná amilyen,ez valóban baromság,senki sem kételkedik benne
Az a zsiráf amit most látsz az több 100ezer,millió év fejlődésének az eredménye
Először mondjuk csak 1-2cm-el volt hosszabb a nyaka,de már ezis előnyt jelenthetett neki a többi egyed között mivel ő már elérte az 1-2cm-el magasabban lévő leveleket is amire a többi egyed képtelen volt
Aztán egy ilyen kicsivel hosszabb nyakú zsiráf párzott egy olyan egyeddel aminek ugyan úgy csak kicsivel volt erősebb szíve a többinél,így máris létrejön egy hosszabb nyakú és erősebb szívű utód!
És ez így ment több millió éven keresztül mire eljutunk a mostani zsiráfhoz
Ahogy az ember tenyészti az állatokat,az is ugyan ezen az elven működik
Kiemel egy számára előnyös tulajdonságot,és szándékosan ezt mindig továbbviszi,így ez a tulajdonság egyre erősebb lesz a generációk során
A természetben is ugyan így zajlik a folyamat,csak ott az ember szerepét a környezet tölti be
A körök egy populáció egyedeit jelképezik, bennük a színes pontok a pozitív hatasú mutációk, a fekete pontok a negatív hatású mutációk.
Balról jobbra a függőleges oszlopok az egymást követő generációk.
Mint látod az első generációban van egy piros és egy fekete mutació. A piros jobban szaporodik, a fekete nem szaporodik (erre utal a fekete blokk).
A második generacióban több piros pontos egyed lesz. Ezek közül egyben megjelenik a kék mutáció. Egy masikban a fekete. A Piros-kek jobban szaporodik, mint a többi, a harmadik generációban több piros-kék egyed lesz, és így tovabb, folyatathatod, jön a sárga, a zöld és más előnyös mutációk sora.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!