Hogyan létezhetnek más világok?
Elképzelhető-e a mai tudományos közösség számára az, hogy az emberi érzékelési lehetőségek kibővítve a műszeres érzékelési lehetőségekkel csupán a hatások kis hányadát vagy még annyit se képesek lefedni?
Lehetséges-e a tudományos állásfoglalások szerint, hogy más világok másfajta hatásokkal és így másfajta érzékelési lehetőségekkel léteznek?
Mivel ezek az általunk tapasztalható érzékelési formáktól eltérnek, ezért még csak elképzelési lehetősége se lehet ezekre vonatkozóan az embernek - elgondolásom szerint. Mivel minden mindennel összefügg (közvetlenül vagy közvetve), ezért van kapcsolat a világok között, de valószínűleg csak speciális módon.
Nos, mint lehetőség, elfogadhatók-e a tudomány képviselői számára a fentiek?
Jaaa hogy ez a része a probléma.
Csak a saját síkjában lévő fénysugarakat képes érzékelni eleve, azt hittem egyértelmű.
Hiszen pont az a látás lényege.
Mi emberek se látjuk a 4D-s teret, pont emiatt hogy nem vagyunk képesek 3D-sként befogadni. Azért írtam a papírlapos példát.
De akkor próbálom harmadik módon elmagyarázni. Mi történik ha egy 3D-s embert beleerőltetünk egy 2D-s világba? 2 üveglap közé szorítsunk egy embert aki képes előre, hátra, fel és le nézni de balra és jobbra nem.
Te bal vagy jobb oldalról látod őt,de ő téged nem, mert nem tud feléd fordulni. Ahhoz hogy lásson, elé, mögé, alá vagy fölé kell állnod.
Ahogy mi se tudunk a 4D-ben megbúvó entitás felé fordulni mert számunkra az a tér rejtett.
"Csak a saját síkjában lévő fénysugarakat képes érzékelni eleve, azt hittem egyértelmű."
Már mitől lenne egyértelmű???
EZ csak a te elképzelésed. Nincsen semmiféle ismert törvény arra, hogy pl. egy síkban keletkezett fény nem mehet ki a síkból.
Régebben már leírtam egy olyan 4 dimenziós kamerát, amit mi is el tudunk készíteni.
"aki képes előre, hátra, fel és le nézni de balra és jobbra nem"
Szó nincs erről!
Neki is van egy szeme, amivel látja a bejutó sugarakat. Az, hogy melyikből tud képet alkotni, az más kérdés, de attól még látja az összeset.
Azért nagy különbség van, hogy a jel nem jut el az agyba (pedig eljuthatna), mert valami rosszul működik - vagy pedig elvileg se juthatna el.
Tehát még egyszer: VAN lehetőségünk érzékelni a 4 dimenzióból érkező fényt, anyagot, bármit. Ezért mondhatjuk, hogy nincsen nagy méretű 4. dimenzió, mert akkor már észleltük volna.
Amiről írtál (hogy csak a 4 dimenziós tárgy metszetét tudjuk érzékelni) akkor lenne igaz, ha maga a 4. dimenzió töksötét és abszolút nulla fokos lenne. A tárgy is.
Ugye nem megyünk bele ilyen "apróságok" miatt vitatkozásba?
A kérdés továbbra is az, hogy a tudományos közösség nyitott-e az ismeretlenre? Mennyire feltételezi a mai tudomány, hogy a megismeréseink a létező megismerhetőségek nagyon kis hányadát ismeri, ismerheti meg? Vagy használja az ismereteink szerinti szemellenzőt és nem feltételezi a végtelen lehetőségeket? Korlátok közé akarja szorítani a megismerést, vagy nyitott a tapasztalhatóság korlátozottságának elismerésére?
"Röntgenlátás is kéne"
Nem, a 4d-s lény se lát át a falon. Mellette lát.
"Korlátok közé akarja szorítani a megismerést"
Nem, egyáltalán. Azt a vallás teszi, a tudósnak a megismerés az élete.
Készültek már 4d-t érzékelő eszközök, onnan lehet tudni, hogy SEMMI nem jön át, ezért a 4d igen jó eséllyel nem létezik (nagy méretben).
"A kérdés továbbra is az, hogy a tudományos közösség nyitott-e az ismeretlenre? Mennyire feltételezi a mai tudomány, hogy a megismeréseink a létező megismerhetőségek nagyon kis hányadát ismeri, ismerheti meg?"
Maximálisan. Amit érzékelni képes a műszereivel, arra nagyon nyitott, hogy mi lehet az, nosza, mérjük meg. De aminek nincs semmilyen hatása a világukra, amit nem tud érzékelni semmiféle módon, arról nem kezd el mindenféle feltételezéseket gyártani.
"Vagy használja az ismereteink szerinti szemellenzőt és nem feltételezi a végtelen lehetőségeket?"
Ez nem szemellenző kérdése, hanem érzékelhetőség, mérhetőség kérdése. Amint képes lesz bármiféle módon mérni bármit is egy ilyen feltételezett világról, akkor mérni is fog. De ha nem tud semmit se mérni, attól még nem fog mindenféle világokat képzelni maga köré.
Tehát észlelés és mérés? Az észlelés elé nem kerül elképzelés, amiből születhet akár észlelés?
Nem csak játszok a szavakkal, komolyan érdeklődök.
"Az észlelés elé nem kerül elképzelés, amiből születhet akár észlelés?"
Milyen elképzelésre gondolsz? Megalapozott elképzelés kerülhet, szokott is. Légből kapott ad-hoc fantáziaelképzelések nem igazán.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!