A kvantumfizikában, miért csak egy ponton hat a mefigyelő jelenlét?
"Pont hogy ilyenkor sem lesz interferenciakép. Újra a levegős kísérlet. A levegőmolekulák nem “mérnek”, mégis összeomlik a hullámfüggvény."
Igen tehát bárminemű információszerzés lehetősége összeomlassza a függvényt, vagyis automatikusan megjelenik a semmi helyett a valami, ha felmerül a mibenlétének tudhatósága, sőt a semmi sem semmi. Tehát a (részecske)gerjesztés beindul, és megjelenik jelenségtapasztalás, éppen azzal egyidőben mikor eldől hogy most megjelenik valami vagy nem, és valóban mindig megjelenik valami a tapasztalatunkban.
70# "1. Nem létezik olyan hogy kvantumfizikus."
Te hülye vagy? Minden tudós, aki a kvantumfizikával foglalkozik az kvantumfizikus. Szívesen😂
2. "Mutass egy hiteles fizikust aki ezt állítja."
Sok van. J.A.Wheeler nem hiszem, hogy nem elég hiteles. Aztán Gotswami, Kaku, Bohm, Wigner, Bohr hogy csak a legismertebbeket mondjam. AZ kísérletileg is igazolt, hogy nem a mérés, hanem a megfigyelés omlassza össze a hullámfüggvényt.
Einstein híres mondása "A Hold nincsen ott, ha nem nézel oda. Amint odanézel már ott lesz"
66# "Ami kísérletet Takács Gábor is említ: elvégzed nagyobb molekulákkal, éppen fullerénekkel a kétrés kísérletet vákuumban. Azt tapasztalod ami a szokásos, nincs detektor -> van interferencia. Na ezután beengedsz levegőt a rendszerbe, és mivel az utazó fullerén molekulák kölcsönhatnak a levegővel, emiatt az interferencia halványabb lesz ahogy egyre több a levegő, majd pedig teljesen eltűnik. Na itt mármost mi volt a “detektor”, az hogy a levegőmolekulák picit máshogy mozogtak ha éppen arra ment a fullerén. Ebből neked lehetetlen bármi információt kiszedned, mégis történt “megfigyelés” a levegőmolekulák részéről, és osszeomlott a hullámfüggvény. Na itt hol van a tudat? Mert sehol."
Takács hazudik, csúsztat. Mivel egymással kölcsönhatnak és így már az új kölcsönhatásba lépett anyagokkal bővül a rendszer. Istenem ilyen tököket. A Holdon a részecskékkel is lejátszódnak a klasszikus folyamatok, de addig nem lesz anyagi míg meg nem figyeljük. Mondhatta volna kozmikus dolgokra értelmezve
"Wheeler "bitből" koncepciója azt jelenti, hogy a fizika, Különösen a kvantumfizika nem igazán a valóságról szól, hanem csak arról hogy a megfigyeltek leírásáról. Nincs "kvantumvilág", Csak a legjobb leírásunk arról, hogyan fognak megjelenni a dolgok számunkra. "
"🔷Anton Zeilinger, az Institue igazgatója Quantum Optics and Quantum Information (Kvantumoptika és kvantuminformáció), elmagyarázza: értelmezése az, hogy a valóság meghatározásához figyelembe kell venni az információ szerepét: főként azt a tényt, hogy bármit is A Do in Science olyan információkon alapul, amelyeket bármi által kapunk azt jelenti."
"Egy szigeten élünk, amelyet a tudatlanság tengere vesz körül. Mint a mi szigetünk a tudás növekszik, így a tudatlanságunk partja is." - John Wheeler, a Scientific American (1992) 267. kötetéből [link]
J.A.Wheeler az, aki az egyetlen elektron létezik és minden elektron az az egyetlen elmélet megalkotója. Továbbá J.A-Wheeler alkotta meg a dinamikusgravitáció elméletet is
Egy "kis" olvasni való [link]
"Nem ismert a valóság, csupán azt tudjuk amit megfigyelünk " [link]
"John Archibald Wheeler úttörő fizikus az információról, a valóság természetéről és arról, hogy miért élünk egy részvevő univerzumbanban ➡Az univerzum résztvevő. Mi a megfigyelésünkkel alakítjuk a valóságot"
""A valóság az, amit igaznak veszünk" – jelentette ki 🔷David Bohm úttörő fizikus 1977-ben. "Amit igaznak veszünk, azt hisszük... Amit hiszünk, meghatározza, hogy mit tartunk igaznak. Amit igaznak veszünk, az a valóságunk."
*
"Azok, akik nem döbbennek meg, amikor először találkoznak a kvantumelmélettel, valószínűleg nem értették meg. " - Niels Bohr
"Más szóval, anélkül, hogy ott lennénk, hogy megfigyeljük a részecskét, nem létezhet sem hullámként, sem részecskeként.
Ez tovább vizsgálja azt a koncepciót, hogy nélkülünk az univerzum nem létezne, legalábbis az atomi és szubatomi részecskék kvantumszintjén." " [link]
Ennek nagy irodalma van és sok KVANTUMFIZIKUS kutatta és mind azon az állásponton volt, hogy a megfigyelés ami az emberi vagy nem emberi tudathoz köthető befolyással van a mikrovilágra (valóságra).
"🔷Carlo Rovelli fizikus egy 1996-os "Relational Quantum Mechanics" című tanulmányában azt állítja, hogy a kvantummechanika aláássa a "naiv realizmust", azt az elképzelést, hogy a tudomány felfedez egy olyan valóságot, amely a megfigyelésünktől függetlenül létezik"
" 🔷Douglas Hofstadtert korai írásaiban, ... Escher, 🔷Bach 1979-es sui generis művében Hofstadter az elme és az anyag legmélyebb titkaiba merül. Wheelerhez és 🔷Rovellihez hasonlóan Hofstadter, aki fizikát tanult, azt állítja, hogy a részecskék csak más részecskékkel való kölcsönhatás révén szereznek tulajdonságokat. " [link]
Ami "jó" hir és nem találom eme cikket az pedig az, hogy a fizikusok védekeznek a valóság ellen és nem is akarják megérteni a kvantumfizikát. Takács is elmondja egy előadása vágán, hogy az hogy numerikus értékeket nyer bizonyos mennyiségekre, habár NEM IS FELTÉTLEN TUDJA MIT IS JELENT az fizikailag, de (szerinte) ez a megismerés formája.
magyarul. az hogy 30. De nem tudjuk mi 30, akkor már ismerjük a kvantumfizikát.
Emlékszel a viccre? Megkérdezi a hajóskapitány a matrózt, hogy mennyi? Az: 30. Na, de mi 30? Na, de mi mennyi? 😂
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!