Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kvantumfizikában, miért...

A kvantumfizikában, miért csak egy ponton hat a mefigyelő jelenlét?

Figyelt kérdés
Amikor az interferenciaképet figyeljük meg, miért nem hat akkor is a megfigyelés?

ápr. 15. 13:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/133 A kérdező kommentje:

"Pont hogy ilyenkor sem lesz interferenciakép. Újra a levegős kísérlet. A levegőmolekulák nem “mérnek”, mégis összeomlik a hullámfüggvény."


Igen tehát bárminemű információszerzés lehetősége összeomlassza a függvényt, vagyis automatikusan megjelenik a semmi helyett a valami, ha felmerül a mibenlétének tudhatósága, sőt a semmi sem semmi. Tehát a (részecske)gerjesztés beindul, és megjelenik jelenségtapasztalás, éppen azzal egyidőben mikor eldől hogy most megjelenik valami vagy nem, és valóban mindig megjelenik valami a tapasztalatunkban.

ápr. 23. 11:21
 72/133 anonim ***** válasza:
100%

70# "1. Nem létezik olyan hogy kvantumfizikus."


Te hülye vagy? Minden tudós, aki a kvantumfizikával foglalkozik az kvantumfizikus. Szívesen😂


2. "Mutass egy hiteles fizikust aki ezt állítja."


Sok van. J.A.Wheeler nem hiszem, hogy nem elég hiteles. Aztán Gotswami, Kaku, Bohm, Wigner, Bohr hogy csak a legismertebbeket mondjam. AZ kísérletileg is igazolt, hogy nem a mérés, hanem a megfigyelés omlassza össze a hullámfüggvényt.


Einstein híres mondása "A Hold nincsen ott, ha nem nézel oda. Amint odanézel már ott lesz"

ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/133 anonim ***** válasza:
47%

66# "Ami kísérletet Takács Gábor is említ: elvégzed nagyobb molekulákkal, éppen fullerénekkel a kétrés kísérletet vákuumban. Azt tapasztalod ami a szokásos, nincs detektor -> van interferencia. Na ezután beengedsz levegőt a rendszerbe, és mivel az utazó fullerén molekulák kölcsönhatnak a levegővel, emiatt az interferencia halványabb lesz ahogy egyre több a levegő, majd pedig teljesen eltűnik. Na itt mármost mi volt a “detektor”, az hogy a levegőmolekulák picit máshogy mozogtak ha éppen arra ment a fullerén. Ebből neked lehetetlen bármi információt kiszedned, mégis történt “megfigyelés” a levegőmolekulák részéről, és osszeomlott a hullámfüggvény. Na itt hol van a tudat? Mert sehol."


Takács hazudik, csúsztat. Mivel egymással kölcsönhatnak és így már az új kölcsönhatásba lépett anyagokkal bővül a rendszer. Istenem ilyen tököket. A Holdon a részecskékkel is lejátszódnak a klasszikus folyamatok, de addig nem lesz anyagi míg meg nem figyeljük. Mondhatta volna kozmikus dolgokra értelmezve

ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/133 A kérdező kommentje:
Igen #65 azt értettem végülis.
ápr. 23. 11:49
 75/133 A kérdező kommentje:
Valóban paradigmaváltás előtt áll a világ, köszönhetően a tudomány azon belül a kvantumfizika rejtelmes önfeltáró, világfeltáró vizsgálatainknak.
ápr. 23. 11:52
 76/133 A kérdező kommentje:
#72 #73 Rendkívül tényfeltárónak tartom az írását. Köszönöm többek nevében. Ön sejt ellenállást a valóság elfogadását illetően, tudományos vagy egyéb közegekben?
ápr. 23. 11:57
 77/133 anonim ***** válasza:
100%

"Wheeler "bitből" koncepciója azt jelenti, hogy a fizika, Különösen a kvantumfizika nem igazán a valóságról szól, hanem csak arról hogy a megfigyeltek leírásáról. Nincs "kvantumvilág", Csak a legjobb leírásunk arról, hogyan fognak megjelenni a dolgok számunkra. "


"🔷Anton Zeilinger, az Institue igazgatója Quantum Optics and Quantum Information (Kvantumoptika és kvantuminformáció), elmagyarázza: értelmezése az, hogy a valóság meghatározásához figyelembe kell venni az információ szerepét: főként azt a tényt, hogy bármit is A Do in Science olyan információkon alapul, amelyeket bármi által kapunk azt jelenti."


"Egy szigeten élünk, amelyet a tudatlanság tengere vesz körül. Mint a mi szigetünk a tudás növekszik, így a tudatlanságunk partja is." - John Wheeler, a Scientific American (1992) 267. kötetéből [link]


J.A.Wheeler az, aki az egyetlen elektron létezik és minden elektron az az egyetlen elmélet megalkotója. Továbbá J.A-Wheeler alkotta meg a dinamikusgravitáció elméletet is


Egy "kis" olvasni való [link]


"Nem ismert a valóság, csupán azt tudjuk amit megfigyelünk " [link]


"John Archibald Wheeler úttörő fizikus az információról, a valóság természetéről és arról, hogy miért élünk egy részvevő univerzumbanban ➡Az univerzum résztvevő. Mi a megfigyelésünkkel alakítjuk a valóságot"


""A valóság az, amit igaznak veszünk" – jelentette ki 🔷David Bohm úttörő fizikus 1977-ben. "Amit igaznak veszünk, azt hisszük... Amit hiszünk, meghatározza, hogy mit tartunk igaznak. Amit igaznak veszünk, az a valóságunk."


[link]


*


"Azok, akik nem döbbennek meg, amikor először találkoznak a kvantumelmélettel, valószínűleg nem értették meg. " - Niels Bohr


"Más szóval, anélkül, hogy ott lennénk, hogy megfigyeljük a részecskét, nem létezhet sem hullámként, sem részecskeként.


Ez tovább vizsgálja azt a koncepciót, hogy nélkülünk az univerzum nem létezne, legalábbis az atomi és szubatomi részecskék kvantumszintjén." " [link]


[link]


[link]

ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/133 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagy irodalma van és sok KVANTUMFIZIKUS kutatta és mind azon az állásponton volt, hogy a megfigyelés ami az emberi vagy nem emberi tudathoz köthető befolyással van a mikrovilágra (valóságra).


"🔷Carlo Rovelli fizikus egy 1996-os "Relational Quantum Mechanics" című tanulmányában azt állítja, hogy a kvantummechanika aláássa a "naiv realizmust", azt az elképzelést, hogy a tudomány felfedez egy olyan valóságot, amely a megfigyelésünktől függetlenül létezik"


" 🔷Douglas Hofstadtert korai írásaiban, ... Escher, 🔷Bach 1979-es sui generis művében Hofstadter az elme és az anyag legmélyebb titkaiba merül. Wheelerhez és 🔷Rovellihez hasonlóan Hofstadter, aki fizikát tanult, azt állítja, hogy a részecskék csak más részecskékkel való kölcsönhatás révén szereznek tulajdonságokat. " [link]


Ami "jó" hir és nem találom eme cikket az pedig az, hogy a fizikusok védekeznek a valóság ellen és nem is akarják megérteni a kvantumfizikát. Takács is elmondja egy előadása vágán, hogy az hogy numerikus értékeket nyer bizonyos mennyiségekre, habár NEM IS FELTÉTLEN TUDJA MIT IS JELENT az fizikailag, de (szerinte) ez a megismerés formája.


magyarul. az hogy 30. De nem tudjuk mi 30, akkor már ismerjük a kvantumfizikát.


Emlékszel a viccre? Megkérdezi a hajóskapitány a matrózt, hogy mennyi? Az: 30. Na, de mi 30? Na, de mi mennyi? 😂

ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/133 A kérdező kommentje:
#77 Köszönjük a felvilágosítást és a linkeket is.
ápr. 23. 12:47
 80/133 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Takács úr nem hiteles. De miért csúsztat vagy ferdít, esetleg megtéveszt? Nem élek szívesen ezen szavakkal, és lehet hogy nem szándékosan teszi. Lehet hogy visszaismétel valami tévesen tanultat, és azt mantrázza öntudattalanul, lehet hogy a képességei nem elég kiterjedtek.
ápr. 23. 12:59
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!