Ha a kutatók szerint a túlzott húsfogyasztás környezetkárosító, akkor miért nem próbálnak szintetikus (mesterséges) húsokat előállítani, melyek legalább olyan jók lennének, mint az eredeti húsok?
Sok tudós arról beszél, hogy az állattartás mennyi üvegházhatású gáz kibocsájtásával jár.
Akkor miért nem próbálnak szintetikus húsokat előállítani, miért nem fejlesztik a technológiát, hogy erre képesek legyenek?
Ezzel kapcsolatban vannak-e kísérletek, kutatások, vagy még semmi hír erről? Van esély arra, hogy 5-10 éven belül meg lehessen kóstolni mesterségesen előállított húsokat?
A probléma nem a káros húsokkal van kérdező, hanem a hozzáállással.
Te azt hiszed, a túlzott húsfogyasztás környezetkárosító. Nos nem. Ugyanis hosszú távon ez a mindenevő ember kiveszéséhez vezet, ami viszont kifejezetten környezetjavító. A túlzott húsfogyasztás ugyanis rövidtávon a konkrét emberre károsabb, mert egyoldalú, tehát egyensúlytalan az energiaháztartása, az anyagcseréje, tehát sérülékenyebb, hamarabb hal.
Azt kell felismerni, hogy a dolog pont fordítva van. Az ember saját érdekében maradjon mindenevő, ezáltal egyensúlyt teremt a környezetében, így a földön is. Ellenkező esetben a föld ugyan károsodik a hibás emberi kényszeről, de a konkrét ember sokkal gyorsabban károsodik.
#13
Az elején voltak értelmes gondolataid, de az utolsó mondattal már igencsak promónak tűnik az egész, plusz még valótlan is az állítás.
Szerintem kicsit mellékág a vega vs húsevő vita.
Kár belebonyolódni, mert elismert szakemberek is egymás torkának mennek azon, kell-e állati fehérje (és a vele járó egyéb tápanyagok stb.). Mindegyik oldal tud statisztikákat lengetni az igaza mellett, meccs döntetlenre áll, itt a GYK-n nem fog megoldódni.
A húsállat-tartással az a fő baj, hogy mocskos rossz hatásfokú. Amekkora legelőterület kell egy marhának mondjuk, azon sokkal több kalória ehető növényt lehetne termelni.
És a legelő CO2-elnyelése is kisebb, mint az egyéb termő növényé, plusz a tehén keményen gyártja a CO2-t és a metánt.
Nem is beszélve a közép-amerikai tarvágásokról a legelők miatt.
Tehát alapvetően nem a hússal van a baj, hanem azzal, ahogy most előállítjuk.
#18: Szerinted itt csak tárgyilagos szakemberek pontozhatnak? Még csak nem is a válaszolók teszik sokszor.
Hol élsz?
A pontok minimum fele csak randomra pontozó emberektől származik, tartalomtól függetlenül vagy pofára.
Ha pontozáson hisztirohamot kapsz, plusz egy komplett rovatot és a válaszolóit ez alapján minősítgeted, akkor a komplett GYK-t felejtsd el inkább.
Két dologra térnék ki.
A mesterséges húsok fejlesztésének célja nem kizárólag csak a nagyüzemi és földi körülmények miatt lehetnek indokoltak, hanem mondjuk logisztikai szempontból pl: A Marsra tehenet vinni nehezebb.. Másrészt nem feltétlen csak élelmezési szempontból érdekesek. Lehetnek hússzövet, mint izom stb pótlására, illetve betegségek hatásának tesztelésére.
Ami az állattartás mocskosságát illeti, itt is vannak azért előrelépések. Pl: a gázok újrahasznosítása hő/áram termelésre .
Igazából szerintem a lényeg az, hogy ha már valamit termelünk, akkor a melléktermékeket is használjuk fel és ilyen melléktermék lehet az is, amit most nem kívánatosnak tekintünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!