Ha a kutatók szerint a túlzott húsfogyasztás környezetkárosító, akkor miért nem próbálnak szintetikus (mesterséges) húsokat előállítani, melyek legalább olyan jók lennének, mint az eredeti húsok?
Sok tudós arról beszél, hogy az állattartás mennyi üvegházhatású gáz kibocsájtásával jár.
Akkor miért nem próbálnak szintetikus húsokat előállítani, miért nem fejlesztik a technológiát, hogy erre képesek legyenek?
Ezzel kapcsolatban vannak-e kísérletek, kutatások, vagy még semmi hír erről? Van esély arra, hogy 5-10 éven belül meg lehessen kóstolni mesterségesen előállított húsokat?
Jelenleg vödörrel öntik a pénzt az ilyen projektekbe. Az egyik legaktívabban kutatott dolog.
Ami már most is van, az a különböző növénykeverékekből(szója, bab, borsó, gabonák,stb) előállított hússzerű hamburgerpogácsák, virslik stb. Ilyet még Magyarországi gyorséttermek némelyikében is kapni már vagy egy éve(burger king).
Amin még inkább csak dolgoznak és piaci szinten még nem elérhető, az a "petricsészében növesztett valódi hús", de ennek is csak idő kérdése, hogy mikor lesz kész. Az már ennél kérdésesebb, hogy mikor lesz, ha egyáltalán lesz olcsóbb és környezetbarátabb, mint a hús hagyományos előállítása. Akkor is valószínűleg csak a marhánál lesz olcsóbb és nem a csirkénél. De állatvédelmi szempontok miatt biztosan lesz piaca.
Az a petricsészés hús állatvédelmileg oké, legelőterületek megspórolása, inkább ehető növénytermelésre használata miatt lehet jobb, de mondjuk CO2 emisszió szempontjából nem tudom, mennyivel lenne jobb.
Adott mennyiségű hús sjtosztódásos, növekedéses fejlődéséhez kell tápanyag, oxigén és ugyanúgy lesz bomlásterméke, salakanyaga, széndioxidja, mint a legelésző marhának.
Éppenséggel nem fingogat meg böfög, éppenséggel 100%-ban hússzövet lesz, nem sok kukában landoló egyéb és éppenséggel gyári körülmények közt talán az emissziója jobban felfogható, megköthető. Fene tudja.
Egyelőre rohadt drága és lassú.
Előzőek hozzászólásain felül ne feledjük, hogy ugye van egy irány, ami a szöcskék és hasonló rovarok, bogarak illetve más bőséggel rendelkezésreálló állati fehérjeforrások bevonását kutatja.
Szerintem az arány a kulcs, de a túlnépesedés és túlfogyasztás még az arányok megtartása mellett is gond lehet.
Valószínűleg tényleg egyszerűbb út az egyéb származású (növényi, más állati pl. rovar és szintetikus) fehérjék tökéletes hús-utánzattá dolgozása, mint a hús labortenyésztése.
Biztos, hogy gyorsabb és olcsóbb.
Ettől függetlenül valószínűleg párhuzamosan mindegyik eljárás fejlődni fog, legfeljebb a laborhús mindig megmarad luxuscikknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!