Az mRNS vakcina miért nem tud beépülni a genomba?
#60
"Hiszen, ha nem okoz nekik egy náthánál nagyobb gondot, akkor minek?"
Azért, mert de, okozhat nagyobb gondot is.
#63
Mi lenne, ha ex has becslések helyett megnéznénk az adatokat?
Az USA-ban az 50 év alattiak között összesen 38 237-en haltak meg COVID-ban szeptember 22-ig, azaz kb. másfél év alatt. Azaz egy évre vetítve olyan 25-26 ezren.
Ehhez képest influenzában ÖSSZESEN halnak meg évente kb. 12-61 ezren. Úgy, hogy az influenza is messze a legidősebbekre a legveszélyesebb.
Szóval marhra nem igaz, hogy a COVID ugyanolyan veszélyes a fiatalabbakra, mint az influenza. Sokkal veszélyesebb!
Honnan van ez az 1 a 200ból adatod? Mert ez nem igaz!
71: ja csakhogy az a kb. 30 ezer 50 év alatti ember már valamilyen alapbetegséggel halt meg, nem a covidtól, hanem az csak katalizátora volt legfeljebb. Egészséges fiatalok közül 1:10 000 az elhalálozás.
A review published late last year shows the steep rise of the infection fatality rate (the chance of dying from COVID-19 if you contract it) with increasing age:
age 10 — 2 in 100,000
age 25 — 1 in 10,000
age 55 — 4 in 1,000
age 65 — 14 in 1,000
age 75 — 5 in 100
age 85 — 15 in 100.
#72/#73
1. Az idézet vagy hivatkozott adat forrását illik feltűntetni...
2. A cikket átfutva látszik, hogy egy tavaly decemberi cikk az adat forrása. Akkoriban kezdett felfutni az alfa variáns, tehát az adatok az eredeti variánsra vonatkoznak. Annál a delta egy kicsit agresszívebb...
3. "ja csakhogy az a kb. 30 ezer 50 év alatti ember már valamilyen alapbetegséggel halt meg, nem a covidtól"
Ezt pontosan mi alapján is állítod? Hol a forrásod? (Enélkül amúgy különösen bátor kijelentés, hogy mindegyiknek volt alapbetegsége...)
4. A 63. válaszodban egy szót nem írtál arról, hogy alapbeteség nélküli fiatalokról beszélsz.
5. A 63. válaszodban az volt az állításod, hogy ugyanannyian halnak meg influenzában, mint COVID-ban. A fentebb idézett adat nagyon érdekes, csak önmagában egyáltalán nem bizonyítja ezt az állítást. Ahhoz minimum az influenza korsecifikus hatásával kéne összehasonlítnai.
6. Az, hogy mennyien halnak meg egy betegségben, nem csak a halálozási rátáján (IFR) múlik, hanem azon is mennyien kapják el. A COVID jóval fertőzőbb, mint a szezonális influenza...
Most hirtelen csak ennyi problémát találtam a válaszoddal kapcsolatban.
Nagyon ügyesen megpróbálod túlbeszélni a semmit:
"In the latest round of research, experts studied the impact of the Covid Delta variant on children. They said that there was no strong evidence to claim that the variant is more dangerous than its original version. Experts have said that most infected kids from Delta have mild infections or no symptoms and do not need to be hospitalized.
THE PORTION OF KIDS HOSPITALISED WITH THE SEVERE DISEASE HASN'T CHANGED SIGNIFICANTLY"
#75
És ki beszélt eddig gyerekekről? :D
12 év alatt még oltatni sem lehet, szóval a kérdés szempontjából elég tárgytalan.
A fiatal felnőttek esetében nagyon úgy tűnik az orvosok tapasztalatai alapján, hogy súlyosabb tüneteket okoz a delta variáns, igaz, még nincs (legalábbis a cikk írásakor nem volt) erről tudományos elemzés.
De többek között a 6. állításomat is sikerült ügyesen figyelmen kívül hagyni: lehet, hogy tényleg nem rosszabb a hospitalizásiós/halálozási ráta a fiatalok esetében, mint az ereti variánsnál, de mivel fertőzőbb lett a vírus, többen kapják el, így többen kapják el, és többen is halnak meg.
Azt továbbra is nagyon várnám, hogy mivel támasztod alá azt az állításodat, hogy az influenza ugyanolyan veszélyes a fiatalokra, mint a COVID. Mert hogy eddig a közelébe sem sikerült jutni...
#78
Azt elismerem, hogy anno a 11. válaszom írásakor elég bátor (na jó, hülyeség) volt tőlem, hogy azt írtam, tuti nem épül be a genomba, mert ki tudja.
Mindenesetre megnéztem az idézett cikket (vagy legalább az abstractját, nekem most erre volt időm), akkor rögtön feltűnő, hogy ez egy in vitro kutatás. Tehát nem emberi szervezetben levő sejtekben mutatták ezt ki, hanem egy laborban tenyésztett sejtvonalban. A sejtvonal neve Huh-7, és ami érdekesebb, hogy tumorsejtvonalról van szó. Ez önmagában nem meglepő, a tumorsejtek immortalizáltak (nem öregednek, korlátlan számú osztódásra képesek), ezért gyakran használják őket laborokban. Csak gyakran eléggé máshogy működnek, mint a normál sejtek. Például a Huh-7 sejteknek 60 körüli kromoszómájuk van. (Ez tumorsejteknél nem ritka, mert általában rosszul működik a DNS hibajavítás, és az apoptózis útvonalak is.)
Nem csak nekem jutottak eszembe ilyen gondolatok, ahogy nézem, hanem nálam valószínűleg jobban hozzáértő személynek is (meg mások is):
Nem tudom, mennyire jogosak a kritikák (bár logikusnak tűnnek). De az biztos, hogy egy in vitro kutatás önmagában nem bizonyítja, hogy a szervezetben is végbe megy ez. (Persze a valószínűségét növelheti.)
#78, #79
Miből is gondoljátok, hogy vége van?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!