Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az energia nem vész el, csak...

Az energia nem vész el, csak átalakul CÁFOLATOM! Igaz?

Figyelt kérdés

Szóval, vegyünk 2 részecskét, A és B. A gravitáció minden tömeggel rendelkező testre hatással van, és végtelen, mert nem fogyhat el. A magához húzza B t, amely mozgási energiát kap. A semmiből. Ha átalakul, akkor bármilyen energiává át lehet alakítani, és energiát kaptunk a semmiből. Ha nem, tud átalakulni, akkor elvész, így is hibás az elmélet. Nagyobb példa. A föld és egy meteorit. Vegyünk egy több km átmérőjűt. Olyan, mint ha egy traktor motorja húzná a földhöz. Csakhogy ennek a traktornak nem kell energia, mégis energiát ad, éppen egy traktormotornyit (példa!) a testnek. Ez így paradoxon. Bizonyított, hogy a részecskék vonzzák egymást, azaz mozgási energiát kapnak valahonnan. Így, ha a gravitációból lehet energiát nyerni, és a gravitáció végtelen, mert állandó fizikai tulajdonság, és soha nem fogy el, az azt jelenti, hogy az energia sem fogy el soha, azaz végtelen mennyiségű energia (is) lehet az univerzumban? Persze, az energiamennyiség a gravitáció által, az univerzumban lévő testek tömegétől függ, mert arra hat a gravitáció a végtelen erejével, és mivel az összes tömeg a világegyetemben nem végtelen (szerintem), így nem lehet végtelen a benne lévő energia se, bár ez egy más kérdés, hisz nem tudjuk, hogy a világegyetem végtelen-e. Tovább gondoltam, el is vészhet, hiszen ha megy egy tárgy X irányba, egy részecske, és egy másik részecske közelít hozzá, akkor lehet, hogy lelassul és megáll, azaz elveszíti a mozgási energiáját, és ez esetben mivé alakult át a részecske mozgási energiája? Szerintem semmivé. Vagy lelassul, ez esetben is veszít a mozgási energiájából, és nem alakult át semmivé, mert a tömege miatt lassult le, a tömeg nem energia, ill. energia nem létezik tömeg nélkül. Legalább részecskék, fotonok formájában, de azokra is hat a gravitáció. Akkor tehát, mégsincs mindig ugyananyi mennyiségű energia a világegyetemben?


Nem értem, miért fogadja el a legtöbb ember az energia nem vész el csak átalakul elméletet. Hogyha hibás a cáfolatom, kérlek írjátok le, azt is, hogy miért! A fizikában a gravitáció tulajdonságai, a tömeggel rendelkező testekre gyakorolt hatásának fogalma, működési elve, és az energia nem vész el csak átalakul (elfogadott elmélet), egyszerűen szerintem nem fér meg.



Ja, és azt nem mondja ki az elmélet, hogy energia nem jöhet létre a semmiből. Ha viszont igaz, hogy átalakulhat, akkor végtelen mennyiségű energia van, nem csak mozgási, de hő, és minden típusú energia. Vagyis lehetne, akár..anélkül, hogy az univerzum forrásos, végtelen mennyiségű energia keletkezhet benne ezekszerint, mert a gravitáció soha nem fogy el, és örök, állandó.



2015. aug. 1. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem tudtam hogy trollnak tetszik lenni. Vagy Poe:

[link]

(=annyira hülye, hogy megkülönböztethetetlen egy trolltól)

2015. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 A kérdező kommentje:
#49 DE EZT AZ ENERGIÁT MI ADJA?? az ég áldjon meg. Milyen más energia? Hogy a föld gravitációs mezejébe került, és belecsapódott? A gravitációs erő, nem? Abból lett az az energia, amivel bele tudott csapódni a földbe nem hiszem már el. A GRAVITÁCIÓ AZ EGY ERŐ ÉS NEM ENERGIA ESSEN MÁR LE!!!
2015. aug. 2. 11:56
 53/80 A kérdező kommentje:
Nem energia miatt csapódott a földbe, viszont energiát kapott. Nem energiától, hogy Te is megérthetsd, bár kétlem. Essen már le.
2015. aug. 2. 11:57
 54/80 A kérdező kommentje:
Vagyis energiától csapódott a földbe, de nem energiától kapta, a becsapódáshoz szükséges energiát.
2015. aug. 2. 11:58
 55/80 anonim válasza:

Igaza van a kérdezőnek.

Mint olyan hogy helyzeti energia nem létezik.. írták is h attól függ hol vesszük fel a 0 szintet. ennyi erővel bárhol felvetem és akkor végtelen lenne az energia a SEMMIBŐL!! szerintem erre már régóta rájöttek és egy a potenciális energiával takaróznak

(ja és ne gyertek ezzel a potenciálkülönbség dumával, mert ez se valami jó magyarázat..)

üdv: Eop

2015. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 A kérdező kommentje:
Végre, valaki megérti a 10 emberből, hogy ez az energia törvénye nem áll meg a lábán. A helyzeti energia nem is energia, hanem egy mennyiség az X, Y, Z koordinátákon. De az anyag energiája, attól független, hogy a térben hol van, így egyetalán nem nevezhető energiának...
2015. aug. 2. 14:01
 57/80 sadam87 ***** válasza:

#40

"Vagy akkor is létrejöhet a semmiből, mert én kitalálom, hogy nekem a helyzeti energiám a monitorhoz képest 10, de a tölgyfához 200, akkor energiát kreáltam, jajj, teremtő vagyok."

Van valamekkora helyzeti energiád a monitorhoz képest, és valamekkora a tölgyfához képest, a kettő egymással párhuzamosan létezik, és egyáltalán nem zárja ki egymást.

Ugyanígy a Föld mellett a Nap is hat ránk, ahhoz képest is van valamekkora helyzeti energiánk, az más kérdés, hogy mivel a Földre hozzávetőleg azonos mértékben hat a Nap, ezért ezt általában nem érzékeljük (egyébként az árapály épp annak a következménye, hogy a Nap és a Hold gravitációja nem egyenletes erővel hat a Föld különböző részein).

#43

"Hallottál már a km/h ról?"

Valószínűleg hallott. És te hallottál a relativitásról? Mert Galileo ezt kb. 400 éve fedezte fel, aztán Einstein még egy kicsit jobban ki is dolgozta. De az, hogy a sebesség viszonyítási pont kérdése, általános iskolás tananyag. Gondolom a Földfelszínhez akarsz viszonyítani mint abszolút pont. De miért is? Hiszen a Föld (amellett, hogy forog a saját tengelye körül), kering a Nap körül. Tehát egyáltalán nem fix. És persze a Nap is mozog a galaxisban, ect.

#47

"Szánalmas, hogy idáig süllyedt a gyik színvonal."

Ezt remélem, magadra értetted.

"A VÉLEMÉNYEM TOVÁBBRA IS AZ, HOGY AZ ELMÉLET TÉVES!!!"

A véleményed lehet ez, csak ez a tudomány jelenlegi állítása szerint nem igaz. ÉS az érveid alapján aligha te fogod megdönteni. Pontosan milyen végzettséged is van fizika terén, hogy így lefikázol mindenkit?

#52

"A GRAVITÁCIÓ AZ EGY ERŐ ÉS NEM ENERGIA ESSEN MÁR LE!!!"

Ezt mindenki tudja, csak te ködösítesz a fogalmakkal. De akkor nézzük, mi is az az energia? Sokféle definíciója van, nem is vagyok biztos, melyik a legjobb, de a legegyszerűbb, amit középiskolában meg kell (kéne) mindenkinek tanulnia: az energia egy test munkavégző képessége (mondom, nem tökéletes ez a definíció, bizonyos energiaformák így nem, vagy nehezen értelmezhetőek, de maradjunk ennél). A meteoros példánál a Föld vonzza a meteort, (gravitációs) erőt fejt ki rá. A munka definíciója: erő*elmozdulás (W=F*s). Azaz a Föld (illetve a gravitációs mező) munkát végez a meteoron, emiatt megnő a mozgási energiája, miközben a helyzeti energiája lecsökken.

Te azt állítod, hogy itt a mozgási energia a semmiből jön. Node tegyük fel, hogy van egy kavics a Föld felszínén. Ez magától be fog csapódni a meteorhoz hasonlóan? Eléggé meglepődnék. Hogyan tudjuk ezt elérni? Mondjuk fellőjük egy rakétával. Ha a közegellenállástól eltekintünk, és feltételezzük, hogy a rakéta egyenletes sebességgel halad, a rakéta a következő munkát végzi a kavicsunkon: delta W=G*delta h, ahol W a munka, G a súlyerő, és h a magasság (megjegyzem, ez a képlet csak akkor használható, ha a magasságváltozás kicsi, hiszen különben a gravitációs erő is (számottevően) változik a magassággal, de azt hiszem, differenciálegyenleteket ebben a vitában kár elővenni).

Tehát a rakéta munkát végzett a kavicson, azaz annak megnövekedett a (helyzeti energiája). Innentől kezdve be tud csapódni a Földbe, ahogy fentebb le van írva. Tehát nem semmiből lett az energiája, (legalább) annyi energiát kellett befektetni, mint amennyi felszabadult.

2015. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:
Ezt már végig sem olvasom, totál OFF, mit személyeskedsz? Azt hittem, értelme ember vagy, amikor a medúzás kérdésemre válaszoltál, de úgy látszik, tévedtem...
2015. aug. 2. 14:55
 59/80 A kérdező kommentje:
értelmes*
2015. aug. 2. 14:55
 60/80 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem mi az amit ennyire képtelen vagy felfogni, kérdező. Mi adja az energiát?

Az még megvan, hogy a tömegvonzás minden tömeggel rendelkező test között fennáll? Két test között a tömegükkel arányos, és a távolságot növelve csökken.

Fgrav = G * m1*m2/d^2 képlet ismerős?


Az energiával kapcsolatban ott az előző válaszoló leírása. Ha ezt sem tudod értelmezni, én befejeztem, mert vagy tényleg csak otthon unatkozva szítod itt a tüzet értelmetlen ostobaságokkal, vagy tényleg ideje visszatérned az általános iskolai szintre...

2015. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!