Mekkora mértékben lesz folyósabb az olvadt alumínium ha folyósító szert keverünk hozzá?
Remélem előbb-utóbb beesik még ide valami műszaki ember, aki ráébreszt, milyen zöldségeket hordasz össze. Valahol utánaolvastál némi elméleti alapnak, azt sem értetted meg teljesen és a gyakorlati megvalósításról fogalmad sincs.
Precíziós öntésről beszéltél a forgácsolás kiváltására, csak tudnám, honnan veszed a precíziós öntőformát.
Mert homokba nincs precíziós öntés, csak fémformába. Azt majd biztos egér rágja ki neked század mm pontosra.
Nyomásos öntésről beszélsz, amihez SZINTÉN fémforma kell, a homokforma 1 bar túlnyomást sem bír. Folyadékoszlop nyomásról beszélsz, mikor már az elején benyögted, hogy egy vinyóház meg némi hulladék az alapanyagod, hát biztos összehoznál vagy 5 centi magas folyadékoszlopot. Arról nem is beszélve, hogy milyen technikai feltételei vannak annak, hogy olvadt alumíniumot formába vezess NYOMÁS ALATT.
Elején még azt hittem, valami kezdő, műszaki érdeklődésű ember vagy, aki megérdemli a műszaki segítséget, de ekkorát már rég tévedtem.
Egyik szavaddal a másikat cáfoló troll vagy, ez a helyzet. Bár közben észrevettem, hogy erre más kérdéseidből is rájöhettem volna.
Unalmadban kitalász marhaságokat, más meg koptatja itt a billentyűket és vesztegeti rád a drága idejét, mert azt hiszi, tényleg segítség kell egy NORMÁLIS embernek.
Ha ennyire ráérsz, besétálhatsz a sarokba 5 percre szégyellni magadat.
Jobb lenne ha nem szólnál hozzá ahhoz amihez nem értesz. A fém forma az egyik fajta forma a sok közül. A precíziós öntés messze nem csak fém formában alkalmazott technológia. Igen jó lenne ha beesne ide valami műszaki ember aki nem próbál arról győzködni hogy amit nem ismer az nincs hanem ismeri azt amiről beszél.
Az egy Bar túlnyomásod 3 méter magas folyékony alumínium oszlopot jelent. Gondolkozz már reálisan mielőtt írsz.
És olvass figyelmesebben. Szó sem volt 1 db winyóházról. Több darab van. S annyit használok fel amennyire szükség van. Tudod létezik egy matematikai fogalom, a szorzás. Vagy ennek a létét is le akarod tagadni?
Sajnos a fizikai ismereteid alapvetően hiányosak. Ha folyadék oszlop helyezi nyomás alá az olvadt alumínium masszát akkor csak akkor kerül nyomás alá az olvadt alumínium amikor a folyadék oszlop fölötte van. Előbb nem. S a massza beöntésekor nincs a fölötte az alumínium. Közben, feltöltés közben töltődik fel. Tudod ahogy a kád. ott is alulról töltődik fel nem felülről. Fürödtél már valaha egyáltalán hogy ilyen képtelenségeket hordasz itt össze? Nem nyomás alatt kerül feltöltésre a minta. A feltöltés végén kerül nyomás alá.
Az szégyellje magát aki itt okoskodik közben pedig alapvető részletekkel és a matematikai alapműveletek fogalmával (szorzás) sincs tisztában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!