Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora mértékben lesz folyósa...

Mekkora mértékben lesz folyósabb az olvadt alumínium ha folyósító szert keverünk hozzá?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

El kell keseritselek. A hőmotor épitése egyetemi vizsgafeladat. Sem évei sem százezrei nincsenek hallgatóknak vizsgákra. Utóbbi egy részüknek esetleg...


BMW gyártáshoz hasonlitani sufni tunningot elég komoly dilettanizmus. Bocsi ha ez sértő de gondold csak végig mit mivel hasonlitasz össze. Nyilván egy bonyolult eljárást választva sokkal több idő és pénz elkésziteni valamit, de hobbira rászánni éveket és százezreket... Mit mondjak, irigylem azt aki ezt megengedheti magának.

A neten már utána néztem ezeket, furcsa az a gondolat is hogy a gyakori kérdéseken kérdezek ezekről de a net más részét nem használom ezekre. De ujra bebizonyosodott hogy a net mennyire hatalmas mert úgy tünik mintha nem ugyanaz a netet néznéd Te és én.

A bonyolult minta kitöltése elég fontos adat a hőlégmotor épitéshez mert ha az olvadt aluminium nem tölti ki rendesen a mintát akkor nem azt fogjuk kapni amit megterveztünk. S legyen bármilyen jól is megtervezve valami, ha nem az a végtermék, akkor a tervezés nem számít.

2013. aug. 24. 15:00
 32/63 Wadmalac ***** válasza:

"A hőmotor épitése egyetemi vizsgafeladat"

Ezt te sem gondolod komolyan. :D

Esetleg adott alapokból papíron konstrukció felépítése, ahol egy már létező koncepcióhoz képest csupán méretadatok és ezzel kimenő teljesítmény stb. változnak.

Még a gépészmérnök képzés során sem állítanak senki eszterga mellé, még egy vacak satuhoz reszelni se.

"BMW gyártáshoz hasonlitani sufni tunningot elég komoly dilettanizmus. Bocsi ha ez sértő de gondold csak végig mit mivel hasonlitasz össze."

Esetleg próbáld meg mégyegyszer elolvasni amit írtam, ne vcsak minden második mondat harmadik szavát. BMW: jól felszerelt profi mérnökcsapat tele pénzzel osztva a motortervezési feladat nehézségével, a másik meg jó műszaki ember kis büdzsével és műhellyel osztva Stirling-motor proto. Arányokról írtam, és ott bármily hihetetlen, négymillió osztva kétmillióval ugyanannyi, mint négy osztva kettővel. Ha én dilettáns, te diszlexiás. :)

"De ujra bebizonyosodott hogy a net mennyire hatalmas mert úgy tünik mintha nem ugyanaz a netet néznéd Te és én."

Hát ez tutira így van. Mert akkor látnád, hogy már komplett 3D modelleket is találsz, amelyek tökéletesen működnek, persze sok-sok munka árán. Meg persze vannak működő koncepciós makettek pillepalackból meg ilyesmiből összelegózva, ami nagyon ötletes és jópofa, csak nemelég többre, mint koncepció bemutatásra.

"A bonyolult minta kitöltése elég fontos adat a hőlégmotor épitéshez mert ha az olvadt aluminium nem tölti ki rendesen a mintát akkor nem azt fogjuk kapni amit megterveztünk. S legyen bármilyen jól is megtervezve valami, ha nem az a végtermék, akkor a tervezés nem számít."

Nos akkor xar a tervezés, lehet szégyenkezve visszaülni a rajzasztal mellé.

Te se vedd sértésnek, de aki azt állítja magáról, hogy rutinos az alu-öntésben és FOLYASZTÓSZERT keres ehhez épp a gyakorikérdések oldalán, aztán meg marginális kérdésnek minősíti gépépítésnél a forgácsolást, hát ha rám passzol a dilettáns kifejezés, akkor neked a hátadra is tetoválhatják. :)

De nem tudom, minek erőltetem, hogy felfogd a koncepciód hiányosságait, csapjál csak bele az építésbe, majd amikor magad szembesülsz a problémákkal, majd rájössz. Annyi gerincet nem is feltételezek, hogy akkor visszajöjjél ide leírni, ahol lehülyézed azt, aki segíteni akar.

:D

Jó szórakozást az építgetéshez.

2013. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

"A hőmotor épitése egyetemi vizsgafeladat"

Ezt te sem gondolod komolyan. :D

Esetleg adott alapokból papíron konstrukció felépítése, ahol egy már létező koncepcióhoz képest csupán méretadatok és ezzel kimenő teljesítmény stb. változnak.

Még a gépészmérnök képzés során sem állítanak senki eszterga mellé, még egy vacak satuhoz reszelni se.

"BMW gyártáshoz hasonlitani sufni tunningot elég komoly dilettanizmus. Bocsi ha ez sértő de gondold csak végig mit mivel hasonlitasz össze."

Esetleg próbáld meg mégyegyszer elolvasni amit írtam, ne vcsak minden második mondat harmadik szavát. BMW: jól felszerelt profi mérnökcsapat tele pénzzel osztva a motortervezési feladat nehézségével, a másik meg jó műszaki ember kis büdzsével és műhellyel osztva Stirling-motor proto. Arányokról írtam, és ott bármily hihetetlen, négymillió osztva kétmillióval ugyanannyi, mint négy osztva kettővel. Ha én dilettáns, te diszlexiás. :)

"De ujra bebizonyosodott hogy a net mennyire hatalmas mert úgy tünik mintha nem ugyanaz a netet néznéd Te és én."

Hát ez tutira így van. Mert akkor látnád, hogy már komplett 3D modelleket is találsz, amelyek tökéletesen működnek, persze sok-sok munka árán. Meg persze vannak működő koncepciós makettek pillepalackból meg ilyesmiből összelegózva, ami nagyon ötletes és jópofa, csak nemelég többre, mint koncepció bemutatásra.

"A bonyolult minta kitöltése elég fontos adat a hőlégmotor épitéshez mert ha az olvadt aluminium nem tölti ki rendesen a mintát akkor nem azt fogjuk kapni amit megterveztünk. S legyen bármilyen jól is megtervezve valami, ha nem az a végtermék, akkor a tervezés nem számít."

Nos akkor xar a tervezés, lehet szégyenkezve visszaülni a rajzasztal mellé.

Te se vedd sértésnek, de aki azt állítja magáról, hogy rutinos az alu-öntésben és FOLYASZTÓSZERT keres ehhez épp a gyakorikérdések oldalán, aztán meg marginális kérdésnek minősíti gépépítésnél a forgácsolást, hát ha rám passzol a dilettáns kifejezés, akkor neked a hátadra is tetoválhatják. :)

De nem tudom, minek erőltetem, hogy felfogd a koncepciód hiányosságait, csapjál csak bele az építésbe, majd amikor magad szembesülsz a problémákkal, majd rájössz. Annyi gerincet nem is feltételezek, hogy akkor visszajöjjél ide leírni, ahol lehülyézed azt, aki segíteni akar.

:D

Jó szórakozást az építgetéshez.


Hm... Lehülyézés történt. A dilettáns messze nem egyenlő a hülyével. Az segitség hogy milliós eszközökről, évekről, vagy ép százezrekről beszélsz néhány ezres folyasztószer helyett? Az az állitás se hangzott el, hogy rutinos lennék bármilyen öntésben. Ez kezd politikai csatározás jellegűvé fajulni amikor olyasmiket mondasz a másikról ami nemhangzott el s ugy állitod be mintha elhangzott volna s utána minősíted. Ráadásul megint a saját gondolatod cáfolódik. Rutinos öntő nem itt keresne folyasztószert. Az hogy öntöttem már elég messze áll a rutinos öntő fogalmától. Ezt arra válaszoltam házi öntésben kételkedtél. Az ember 30 000 éve önt, egyesek szerint az öntés nem is az ember (a homo sapiens) találmánya hanem a neandervölgyié. És ha az ember képes volt őskori ókori középkori körülmények között is önteni, megint csak a dilettáns szót tudom arra használni, hogy ez napajinkban nem lehetséges. Az ősembernek se voltak milliói, százezrei se mégis tudott önteni. Nem drágán nem olcson hisz pénz se volt még akkor.


Ha a jó tervezés eredményét nem kapjuk meg öntési hiba miatt akkor megintcsak a legnagyobb őrültség a tervezőasztalhoz visszaülni. Az öntést kell megfelelően megismételni. Mert akármilyen jót is tervezel, ha nem tudod kiönteni nem lesz jó a terméked.

Az hogy mások munkásságát nem ismered nem azt jelenti hogy ezek meg sem történtek. Oké hogy Te csak olyant ismersz aki


"Esetleg adott alapokból papíron konstrukció felépítése, ahol egy már létező koncepcióhoz képest csupán méretadatok és ezzel kimenő teljesítmény stb. változnak. "


de ez korántsem csak igy van.

De elöbb tisztázzni kellene mit is értesz ezalatt. Mert aki bármilyen motort épit az adott alapokból dolgozik. Mégis mi mást kellene változtatnia kimenő teljesitményen kivül? Mármint mi olyant amitől a koncepció változik? Akármit is csinálsz a stirling motorral két lehetőség van csak: stirling motor marad s a koncepciód nem változott, vagy átalakitod változik a koncepció de akkor az már nem stirling motor.

Ugyhogy jó kérdés ez a fejtegetés hova vezet.

Alapvetően te irtad hogy én stirling motor épitek, ebben azonban én magam nem vagyok biztos mert a tervek láttán egyesekkel vitába keveredtem azzal is hogy ez egyáltalán stirling motor e?


Ha már a témánál vagyunk ez egy elég konkrét kérdés: a regeneátor nélküli hőlégmotor szerinted stirling motor e?



"Még a gépészmérnök képzés során sem állítanak senki eszterga mellé, még egy vacak satuhoz reszelni se."


Erről pedig tudok, De ez nem követendő példa hanem az oktatás szégyene. Viszont nem az fog sufni tunningban bármit is késziteni aki a gépészmérnök lett eszterga és satu látványa nélkül hanem az aki használja az elkészitéséhez szükséges eszközöket legyen az satu eszterga vagy más és legyen az illető gépészmérnök vagy más.

2013. aug. 24. 16:13
 34/63 Wadmalac ***** válasza:

"néhány ezres folyasztószer helyett"


Na akkor most szépen, higgadtan levezetem, miért beszélsz zöldséget.

1. nincs olyan, hogy folyasztószer fémöntéshez. A folyasztószer kifejezés keményforrasztásnál használatos, a folyasztószer arra való, hogy a forraszanyag jól befussa a forrasztandó felületeket.

2. nincs szükség sem rá. Mert az alumínium nem hőközben olvad, mint a széntartalmú vas, amint megolvad, folyik, mint a víz. Ha a formakitöltés rossz, annak két oka lehet, az egyik az, ha a forma és az olvadék közt nagy hőátadás történik, vagyis az olvadék megdermed, mielőtt odaérne, ahová kell. Akkor magasabb hőmérsékletű olvadék kell és/vagy előmelegített öntőforma. A másik ok lehet a gázosodás, amikor az öntőformában nem lettek megfelelő gázelvezető lehetőségek kialakítva, ezért ottmarad a buborék. Egyébként az alumínium annyira jó formakitöltő, hogy még az általad megoldásként emlegetett precíziós öntésnél is (aminél forgácsolt fém kokillát használnak aluhoz, megnézem, hogy csinálod meg otthon, ha meg nem tudod, minek emlegetted) hártyavékony öntési sorják keletkeznek, ha a formafelek illeszkedése nem tökéletes.


Összefoglalva, már a kérdés feltevése is az alapvető szükséges műszaki ismeretek teljes hiányát mutatja.


Eszem ágában nincs harcolni, csak egyre elvadultabb, a műszaki tényektől egyre elrugaszkodottabb dolgokat írtál, miközben az épp műszaki alapokra támaszkodó válaszokra állítod, hogy a másik nem ért hozzá.

Én finommech. műszerész technikusként mentem a Műegyetem gépészkarra, én álltam a satupad, az eszterga, a marógép mellett és nem csak néztem, hanem dolgoztam is rajta, ez bizony nagy előny volt az ilyen alapokat nélkülöző végzős gimnazistákkal szemben és egyetértek, állati nagy hiba, hogy mérnök ilyen alapok nélkül diplomát kaphat.

Húsz éve dolgozom a szakma igen széles területén, van elméleti alapom és elég tapasztalatom öntésben, hegesztésben, forgácsolásban, sőt géptervezésben is. Szóval nem csak bemagolt egyetemi tankönyv alapján beszélek.

Az írásodból látszik, hogy nem vagy buta, sőt valószínűleg átlag felett intelligens vagy, de ez nem jelenti, hogy mindenhez értesz.

Még az is lehet, hogy az alapötleted teljesen jó és működőképes.

De a leghalványabb fogalmad sincs az elkészítésről műszakilag.

Ez nem bűn, nem hiba, pótolható autodidakta módon is. Csak amíg az alapvető technológiai tervezést lényegtelennek minősíted, fényévekre vagy a megvalósítástól. Nem hogy nem látod előre a várható műszaki nehézségeket, hanem még a gondolatát sem érted, hogy lesznek ilyenek.

És hiába emeltem ki, hogy nem lebeszélni akarlak meg leszólni, hogy hagyd a fenébe mert úgyis hülye vagy hozzá, csak jeleztem előre, milyen nehéz, hosszú és drága munka vár rád, lepergett rólad.

Ez olyan projekt-menedzseri hozzáállás, kitalálom az alapötlete aztán nem érdekel, hogyan,m de oldja meg a mérnök meg a technikus.

Ha magad építesz, te vagy nem csak a projekt-menedzser, de a mérnök meg a technikus is és neked kell megoldani. És az a neheze.

Nem tudom érted-e, vagy csak lapátolom a borsót a falra.

2013. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy Te milliós de legalábbis százezer forintos megközelitésekről irsz.

Ami jó dolog ha van.

Azonban ostobaság lenne pusztán pénzhiány miatt elvetni technológiákat.

Igaz hogy milliókból meg lehet csinálni dolgokat.

De milliók nélkül is lehetséges ez ha egyéb technológiákat is használunk.

Lehet venni zsemlét 10 Ft-ért is és 45 Ft-ért is...

2013. aug. 24. 17:11
 36/63 A kérdező kommentje:
A homok hővezető képességét nem nagyon lehet megváltoztatni. Ott van azonban a nyomás alatti öntés ami a kitöltést segiti ha nem elég jó nélküle. Erről pl miért nem irsz? miért kifogásokat keresel miközben vannak plusz megoldások is ha már a folyasztószer létét nem ismered el?
2013. aug. 24. 17:13
 37/63 Wadmalac ***** válasza:

"A homok hővezető képességét nem nagyon lehet megváltoztatni. Ott van azonban a nyomás alatti öntés ami a kitöltést segiti ha nem elég jó nélküle. Erről pl miért nem irsz? miért kifogásokat keresel miközben vannak plusz megoldások is ha már a folyasztószer létét nem ismered el?"


Nyomás alatti öntés, otthoni műhelyben. Egyre jobb. És én beszélek milliós technológiákról.

Kifogásokat keresek.

És nem ismerem el a folyasztószert.

MERT NINCS OLYAN, fogd már fel! A fémeket nem úgy öntjük, hogy hozzákeverünk valami csodaszert és hopp, most jól folyik. Azt is leírtam, hogy semmi szükség ilyesmire és még mindig nem fogod fel.

És nyomás alatti öntés sem kell, leírtam, mi kell a jó öntéshez, de az is lepergett.

Egy műszaki káosz van a fejedben, csak a nagy hiúságod miatt képtelen vagy belátni.

Reménytelen eset.

2013. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Értem már. Nem ismered az otthon végezhető nyomás alatti öntés technológiát se.

Ami nem csoda mert egyetemen a milliós technológiákat tanitják. Amik kétségkivül jók. De messze nem kizálólagosak.


A műszaki káosz nem az én fekemben van. Egyszerüen csak nem tudsz mindent s ezért nem látod át.


Azt tudom hogy nem ismered a folyósitószert mert ha ismernéd akkor irnál róla nem pedig a létét tagadnád.

Viszont a kérdésre mégse válaszoltad az az elején hogy ilyen nincs hanem terelted a szót a forgácsolás felé. S most itt a végén bizonygatod hogy ilyen nincs. Ennyit a káoszról.

2013. aug. 24. 19:06
 39/63 A kérdező kommentje:
Kezdem azt hinni hogy az öntősokat se ismered. Kezdesz átmenni misztikus csodaszerek tagadásába. Pedig ezeket is tanítani kéne amikor az öntészeten tanítják. Viszont attól hogy nem tanítják még léteznek.
2013. aug. 24. 19:09
 40/63 A kérdező kommentje:

Amúgy érdekes, ezen az oldalon gyakori hogy valaki felvet egy témát, az elején azt irkálják, hogy ilyen nincs, elviszik a témát más irányba majd valamennyi hozzászólás után jön valaki a megoldással s attól kezdve az eredeti téma megy.


Érdekes tanulmány lenne ez a téma is.

2013. aug. 24. 19:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!