Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora mértékben lesz folyósa...

Mekkora mértékben lesz folyósabb az olvadt alumínium ha folyósító szert keverünk hozzá?

Figyelt kérdés
2013. aug. 22. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

Még az elején írtam, wadmalacnak tényleg igaza van. Házilag nem lehet elég pontosan önteni lényegesen egy szerűbb és időtakarékosabb forgácsolni.


Annyira nem lehet bonyolult a formád hogy szükséges lenne nyomásos öntés bár azt én se tudom házilag hogy kivitelezed pedig én is gépész mérnöknek tanulok.


Olyan hogy folyató szer nincs. Vannak olyan ötvözök amik bizonyos tömeg százalékban adagolva lényegesen lecsökkentik az olvadás pontot.

2013. aug. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

A forgácsolás bonyolult forma esetén nagyon időigényes és bonyolult egyes esetekben kifejezetten nehezen oldható meg.

Most komolyan mérnökök nem ismerik a nyomásos öntést én meg a NAGY SENKI igen???

2013. aug. 24. 19:37
 43/63 A kérdező kommentje:
A formám pedig elég bonyolult s vannak plusz gondok is hogy pl. nem találták fel még a kanyarfurót se. A folyadék ellenben könnyűszerrel kanyarodik.
2013. aug. 24. 19:39
 44/63 anonim ***** válasza:
Tudom mi az a nyomásos öntés. De ezt házilag hogy akarod kivitelezni?
2013. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 A kérdező kommentje:
Folyadékoszloppal a minta tetején.
2013. aug. 24. 20:25
 46/63 A kérdező kommentje:
Ja és mégvalami ami erőteljesen a forgácsológépek ellen szól: az ha nincsenek. Mert lehet akármilyen hiper super modern egy forgácsológép, az az apróság, ha nincs, jelentősen lerontja a képességeit.
2013. aug. 24. 20:37
 47/63 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én tudom rosszul, de a nyomásos öntőgép egy égett grafitos olaj szagát árasztó nagy csúnya szerkezet. Melyben egy hidraulikus dugattyú lövi be az olvadt alumíniumot egy precízen forgácsolt fém formába.
2013. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:

A nyomásos öntőgép s a nyomásos öntés nem ugyanaz.

Én most arról beszéltem hogy az olvadt alumíniumot hogyan lehet házilag nagyobb nyomás alá helyezni, hogy jobban kitöltse a formát.


Nyilván ha százezres vagy milliós technológiát használunk akkor erre ebben a formában nincs szükség.

2013. aug. 24. 20:53
 49/63 anonim ***** válasza:
sejtetem hogy folyadék oszloposan akarod, elég csekély nyomást fogsz tudni vele elő állítani. Nem lehet akár mekkora az oszlop mivel számításba kell venned hogy közben hűl az aluminium
2013. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
Azért az alumínium súlya nem csekély. A milliós öntőgéphez képes valóban csekély de a folyadékoszlop nélküli öntéshez képest nem csekély. Kitöltés és nem kitöltés - selejt vagy nem selejt múlhat rajta ez a kérdés pedig egyáltalán nem csekély.
2013. aug. 24. 21:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!