Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék egy programot...

Hogyan tudnék egy programot írni, ami generálna a lent ismertetett szempontok szerint számokat, számsorozatokat?

Figyelt kérdés

Például vegyünk egy olyan számhalmazt, ami az {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10} számokat tartalmazza.

Ki szeretnék választani belőle 3 darab számot, azt hány féle képpen tehetem meg?

Ez ugye nagyon egyszerű 10nCr3=120 ami a (10!)/(3!×6!)=120


A kérdésem és segítségkérésem arra vonatkozna, hogy olyan számítógépes programot szeretnék írni, ami ezt a korábbi példában említett 120 féle számsorozatot kiszámolja és egy txt-be kimenti.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2013. ápr. 29. 19:41
1 2
 11/13 Simon0211 ***** válasza:
Így, van! Semmi szükség ellenőrzésre, három egymásba ágyazott ciklussal le lehet generálni az összes megoldást. Ha szükség van a C++ os verzióra írj bátran, a többi programozói nyelvhez sajnos nem értek.
2013. máj. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Sikerült, amit szerettem volna, tovább is fejlesztettem, tökéletesen működik. :)

Mindenkinek nagyon köszönöm.

Lehet, hogy bután hangzik, de az összes lottó számot szerettem volna legenerálni, aminek nyilván nincs sok értelme. Csak gondolkoztam, próbálgattam, hogyan lehetne. Nekem nem ment...

2013. máj. 2. 19:30
 13/13 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2013. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!