Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnék egy programot...

Hogyan tudnék egy programot írni, ami generálna a lent ismertetett szempontok szerint számokat, számsorozatokat?

Figyelt kérdés

Például vegyünk egy olyan számhalmazt, ami az {1,2,3,4,5,6,7,8,9,10} számokat tartalmazza.

Ki szeretnék választani belőle 3 darab számot, azt hány féle képpen tehetem meg?

Ez ugye nagyon egyszerű 10nCr3=120 ami a (10!)/(3!×6!)=120


A kérdésem és segítségkérésem arra vonatkozna, hogy olyan számítógépes programot szeretnék írni, ami ezt a korábbi példában említett 120 féle számsorozatot kiszámolja és egy txt-be kimenti.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2013. ápr. 29. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"(10!)/(3!×6!)" Az 840, de valóban 120 féleképp lehet.

Egyébként nagyon egyszerűen lehet írni ilyen programot. 3 for ciklus kell hozzá egymásba ágyazva, a ciklusváltozókat kell fájlba írni.

2013. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tom Benko ***** válasza:

Faktoriálist legkönnyebb iterációval:


int fakt ( int n)

{

return (n > 1) ? (n*fakt (n-1) ):( 1);

}


Így az általad igényelt számítás:


int kombinacio ( int minek, int osztaly)

{

return (minek*osztaly < 0) ? 0 : (fakt(minek)/(fakt(osztaly)*fakt(minek-osztaly)));

}

2013. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

@Tom Benko

Szövegértelmezési gondjaid vannak?

A kérdező le szeretné generálni programmal ezt a 120 féle számsorozatot.

2013. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Simon0211 ***** válasza:
C++ os programozásban mennyire vagy ismert?
2013. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

VisulBasic-et tanítottak régen, de nagyon alapszinten tudok róla ezt-azt. De írtam néhány, többnyire matematikai műveletekkel dolgozó programokat, de itt elakadtam és nincs ötletem, hogyan tudnám megvalósítani. Nem tűnik bonyolultnak, de még is az.


Az eddigi válaszokat köszönöm nagyon :)

2013. ápr. 30. 18:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Épp ezért írtam ötletet.
2013. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tom Benko ***** válasza:

@3: Nem, munkába indultam.

A generálás valóban úgy megy, hogy ciklusokkal legeneráltatjuk. Viszont kell bele egy ellenôrzés is az ismétlôdések ellen.

2013. máj. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Viszont kell bele egy ellenôrzés is az ismétlôdések ellen."

Ezt a feladatot meg lehet sokkal jobban csinálni, úgy hogy nem kell ellenőrizni hogy volt e. Eleve úgy kell előállítani a számhármasokat hogy azok lexikografikusan növekvő számhármas sorozatokat alkossanak. Python-ban a kedvenc prog. nyelvemen csak néhány sor az egész, nem írtam meg a kódot csak fejben, de leírom ha érdekel valakit.

2013. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Légy szíves írd meg, ha nem gond, mert akkor gyakorlatilag meg lenne a megoldás és sokat segítenél ezzel. :)
2013. máj. 1. 18:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt van, még meg is sorszámoztam a sorokat: [link]

Egyébként mire kell?

2013. máj. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!