Mire lesz jó egy átlag embernek, ha tudja ezeket?
Mikor fog egy átlag ember a való életben abszolút érték függvényt használni?
Mikor lesz szüksége az egyes regények szereplőire?
Mikor lesz szüksége arra, hogy kiszámolja, hogy hány N erő szükséges ehhez meg ahhoz?
Mikor lesz szüksége az atom felépítésére?
Mikor lesz szükség arra, hogy állítólag miből áll a Föld magja?
Amúgy kedves kérdező, leírnád milyen (kéne legyen) egy átlag ember? Mert szerintem ilyen: Ápolt, jó beszédtárs, családos és legfőképpen nem kell pénzt lopnia, mert van egy jövedelmező állása, amivel a társadalom hasznára válik.
Sajna az utóbbi válaszolóknak igazuk van, egy valóságos átlagembernek ezek közül egyik se kell, viszont akkor egy átlag embernek sem számítógépekhez, se bármi más értéket képviselő dologhoz sem ért, mert nincs is neki, mert pénze sincs, mert a Földet nézve ilyen az átlag.
Kedves uxux, még mindig várom a példákat arra, hogy egy átlag ember mire fogja ezeket használni.
Vagy talán nem tudod mire lesznek ezek jók és csak azért mondod mert te tudod?
Mire jó, hogy lakásokban/házakban lakunk?
Mire jó, hogy hűtőben tároljuk az ételt?
Mire jó, hogy utána a mikróban megmelegítjük?
Mire jó, hogy villamos energiát használunk?
Mire jó, hogy fűtünk?
Mire jó, hogy megkérdezzük GYK-n, hogy mire jó?
Merthogy ezeket az emberiség mind a tudásával alkotta meg.
De amúgy igazad van, ez mind nem jó semmire, költözzé' ki az erdőbe, és üldözzed a vadnyulakat kőbaltával, mint az ősemberek..
A matematika a gondolkodást és problémamegoldó-készséget javítja, az irodalom szövegértelmezés és szókincs fejlesztés céljából hasznos, a fizika középszinten csupán azért, h ne legyél teljesen hülye arról, h mi folyik körülötted, a kémia szintén a földrajz pedig alapműveltség, tájékozódás...
Egyébként, ha máskor nem is, akkor az érettséginél ezeket mind tudni kell.. érettségi nélkül pedig sehova se fognak felvenni.
Mindennapokban pedig nem valószínű, h használni fogod ezeket, kivéve ha ezekre épül a munkád, vagy tovább tanulsz, de ha engem kérdezel én nem szívesen beszélek olyanokkal, akiknek fingjuk sincs arról pl, h hogy néz ki az abszolutérték függvény...
Mire jó, hogy lakásokban/házakban lakunk? hogy ne fagyjunk meg és véd a széltől
Mire jó, hogy hűtőben tároljuk az ételt? hogy ne romoljon meg
Mire jó, hogy utána a mikróban megmelegítjük? hogy ne hidegen kelljen megennünk
Mire jó, hogy villamos energiát használunk? Nagyobb fényt bocsájt ki mint egy gyertya
Mire jó, hogy fűtünk? hogy ne fagyjunk meg, kellemes hőmérséklet miatt
Mire jó, hogy megkérdezzük GYK-n, hogy mire jó?
Hogy választ kapjunk arra amit kérdezünk
Most te válaszolj az én kérdéseimre és ne csak okoskodj.
Kedves kérdező, ezeket a dolgokat nem azért tanítják, hogy tudjad őket.
Mondok egy példát. Nem azért emelgetsz súlyzókat, hogy ha netalán tán súlyzókat kellene emelgetned, akkor menjen, hanem hogy ha arrébb kell vinned valami, akkor ne kelljen még egy ember segítségét kérned, hanem elbírd egyedül is.
Nem azért tanulsz, mert sok adatra van szükséged, hanem hogy egy kicsit fejleszd az agyadat, a logikai készségedet, és ha szembekerülsz bármilyen problémával, el tudj rajta gondolkodni, és megoldani, mert nem vagy s.egghülye.
Plusz az is igaz, hogy 10 évesen még nem tudjuk, mik akarunk lenni, így megmutatnak mindenfélét, aztán dönthetsz köztük.
Hirtelen az abszolút érték függvényre nincs ötletem de szerintem elég nagy gond lenne ha egy villanyszerelő nem tudná mi az a szinusz függvény
Az egyes regények szereplőire valóban nincs szükséged viszont mint ahogy fent írták, javulhat a helyesírásod, gyarapodhat a szókincsed, és nem utolsó sorban jobb ember lehetsz ha nem csak elolvasod hanem megpróbálod megérteni a könyveket.
A hány N erő az gépészetben elég gyakran elő szokott jönni.
Atom felépítésére nem sok szükséged le de ha legalább azt tudod hogy van olyan hogy elektron és ezek "áramlanak" akkor lehet nem hiszed hogy a zseblámpa a kezedben fekete mágiától világít.
A föld magjának "ismerete" esetleg arra jó hogy az iránytű nem a manók miatt áll északra.
És mielőtt azzal jössz hogy pld igen de attól még hogy tudja valaki hogy "van áram" nem fogja érteni igazán az ellem lámpa működését. Igen ebben teljesen igazad is van, de nem is kell hogy értse hogy valójában miről van szó de legalább ad egy alapot. Nézd gyakorlatilag kémia biológia földrajz stb terén ép csak belenyal az ember az adott témába legalábbis általános iskola, gimnázium szinten.
Ha valami valóban fontos akkor azt majd persze sokkal részletesebben a szakközépben vagy a fősulin egyetemen megtanulja.
Ez az egész arra jó hogy ad egy alapot amire a későbbiekben lehet építkezni, arról nem is beszélve hogy az évek alatt kiderülhet hogy téged mi érdekel miben vagy tehetséges. Attól hogy sík hülye valaki a kémiához épen lehet remek újságíró pld. ,de ha nem tanul se irodalmat, nyelvtant és persze kémiát akkor ez mikor is fog kiderülni?
Igazad van...ezek semmire sem jók. Kapcsoljuk be a TV-t és nézzük a valóvilágot, vagy a celebek életét, esetleg Kiszel Tündének a szemöldökét mert annak az átlag ember hasznát veszi. Az ezotv-n pazaroljuk a pénzünket, mert szellemileg annyira lemaradottak vagyunk, hogy simán elhisszük, hogy egy kártyából ki lehet olvasni bárkinek a szerelmi ügyeit. Inkább tudod mit? Mogyorófalapiban futkorásszunk a tűz körül, mert azt seg.hülyén is meg lehet tenni.
Az általad felsorolt dolgokat az iskolában tanítják, ahova azért járnak az emberek, hogy okosságokat sajátítsanak el. Ha neked nem tetszik akkor ülj otthon és piszkáld az orrod. Wc-re sem jár mindig az ember, csak amikor érzi, hogy szüksége van rá.
UI:Azért tanuljál, hogy ne legyél ennyire szűk látókörű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!