A New Yorki tornyok összedőlhettek a saját súlyuk alatt?
#51 (23:51) - nem kell homokot hordani a Szaharába - a pénzes PR szakemberek gondoskodtak erről:
Hallottátok már a "Hilton legendát"? A telek sarkán ma is ott áll Stanley Kubrick híres fekete monolitjával inspirált architektúrájú hotel, melynek világszerte ismert céglogója az ikertornyokat ábrázolja egy pusztító örvénnyel egyetemben!
Persze valaki szemnek értelmezi ezt a (látszólag) hanyag vonalvezetésű spirális motívumot - mellyel teljesen egyet is lehet érteni, hisz az új "Occulus" már megépült a kérdéses szent helyen.
A teóriák tudományos bizonyításában a koincidencia sokszor lényegi tényezőnek számít. Milyen viszonyban van ez a szimbólumrendszer az "Elsüllyedt világok" szabadkőműves rajzfilmsorozat már előbb említett idevágó epizódjával (és a többivel)?
Hát kéremszépen - ott is van ilyen értelmezhetetlen mivoltú téglatest - ez nem vitás. Igaz ott "sárgaréz"-nek titulálják az acélkék objektumot! Van szem motívum, és a platform a ragyogó fénnyel szintén feltűnik a csúcsjelenetben - mely Kubricknál nap és bolygók együttállásával van kihozva.
Kell a témába bármit is erőltetve belegondolni - vagy minden olyan "világos mint a Sagma az üreges Föld közepében?"
:-)
P.S.
A "2001: Űrodüsszeia" filmben is van "Hilton", ahol egy nagyon szép dokkolási jelenetet mutatnak be egy "single stage to orbit" rendszerű űrrepülőgéppel - mert a 60-as években még úgy gondolták, hogy a lábszárcsonttól induló emberiség már ezt a célkitűzést is eléri az ezredfordulóra.
A filmben a majmok intelligenciájának a fejlődése a fekete monolit érintésétől indul meg!
Aki mindezt nem hiszi, az jobb ha utána jár!
;-)
Most már tényleg át kéne tenni ezt a "kérdést" az ezotériába.
Lehet, hogy itt még 30 plusz kattintást ki lehet csikarni belőle - de azért mindennek van határa.
A politológia, művészettörténelem, egyéb úttörő társadalomtudományok és a műszaki tudományok interdiszciplináris átfedése nem ezotéria.
#53 (08:12) - ezt fogd már fel végre - vagy távozz innen!
A tudomány valóban nem ezotéria.
De ez a módszer, amit használtok, nem tudományos. Ezek csak feldobott ötletek, mindenféle ellenőrzés nélkül.
#55 (09:06) - nincs igazad. Számomra teljesen felfoghatatlanok a konteóid.
Az eddig említett kulturális, politikai, stb. vonatkozások mindegyikének megléte bárki számára könnyen, és független forrásokból ellenőrizhető tény. A nanotermites robbanószer meglétét (a városrészt belepő porban) is akadémiai standardokat követő szakemberek publikálták.
"A tények makacs dolgok."
:-)
#57 - a heterogén robbanószereket már a dinamitos korszak óta használják ipari robbantásokra (pl. kő és kőszénbányászat). Az ammónium-nitrát keverve valamilyen negatív oxigénmérlegű robbanószerrel (di- és trinitrotoluol) vagy tüzelőanyaggal (paraffin-zsír, -olaj, nafta, stb.) a legközismertebb, de a klorát és perklorát keverékek is nagy jelentőséggel bírnak. (Főleg, hogy a betilthatatlan konyhasóból is gyárthatóak házilag diafragma nélküli elektrolízissel.)
A fejlődés viszont nem állt meg, és ezért a finom eloszlású termitek alkalmazását is kutatják világszerte. Ha elég erős indítótöltetet (pl. RDX-ből) használnak, akkor ezek az anyagok is képesek detonációs átalakulásra. A Google fordító a barátod:
50: Szerintem meg ilyen termít szerű magashőmérsékleten égő vegyűlettekkel is meglehetett volna oldani. Nem hiszem, ne tudnának a csucstechnologiás fegyvergyárakban, laborokban kidolgozni egy módszert ami képes lenne minimális feltűnéssel átolvasztani a gerendákat.
És az egészet az is gyanussá teszi, hogy pár hét alatt vizsgálat nélkűl eltakarították a romokat, és gondosan megsemmísítették. Egy repűlőgép szerencsétlenséget éveken át vizsgálnak, ha kell az oceán mélyéről felhozzák a roncsokat. Egy földrengés után egy hónapig keresik a túélőket, itt viszont nem volt mentés csak gyors rom eltakarítás. A tűzoltoknak megtíltották, hogy a saját esetleg tűlélő társaikat kutasák a romok közt.
Ezek is azt támasztják alá, hogy lett volna mit megtalálni, ha alaposan átvizsgálják a romokat, esetleg kikérdezik a túlélőket.
#59 (20:16) - sokan emlegetik az "átolvasztás" elvet - főleg azután lett ez divat, hogy termitet találtak a porban olyan kutatók, akik komoly akadémiai háttérrel rendelkeztek.
Ezzel a teóriával az a probléma, hogy magyarázatot kell találni az épületek teljesen függőleges és maradéktalan önmagukba roskadására, mely dolog minimum a WTC7-es épület esetében teljesen elképzelhetetlen. Ezért kell robbantástechnikát feltételezni. Pontosabban miért?
Ha azt akarjuk elérni, hogy egy óriási oszlopszerű arányokkal rendelkező épület függőlegesen önmagába roskadjon, akkor biztosítanunk kell, hogy a mozgást a nehézségi erők váltsák ki. A legkisebb aszimmetria esetén is már oldalra dőlés következhet be, melyet a megmaradt tartóelemek visszatartó ereje vált ki.
Csakis úgy lehet elérni a függőleges összeroskadást, hogy az összes tartóelemet gyorsabban bontjuk meg, mint amilyen gyorsan képes az épület tömege nemkívánatos irányban elmozdulni. A megbontási idő tehát egytized másodperc alá kell hogy essen. Semmilyen több centis vastagságú épületgerenda nem képes meggyengülésig áthevülni néhány tíz másodperces idő alatt.
Mindezért ha termitet is használtak, a munkavégző tölteteknek mindenképp klasszikus robbanószer módjára kellett átlényegülniük, amit megfelelő indítótöltettel el lehet érni ilyen célokra kifejlesztett finomabb eloszlású termiteknél.
A kevéssé ismert katonai termit használata olyan előnnyel is bír, hogy a hétköznapi terrorista robbantások kivizsgálására felszerelt laborok nincsenek beállva a keresésükre, és a kis mennyiségű tökéletesen kireagáló RDX, oktogén, stb., meg még kevesebb ólom-azid iniciáló anyag nagyon kevés nyomot hagy a rengeteg keletkező szutyokban.
Nem kell tehát földönkívüli technológiákat, atomtölteteket, meg egyebeket számba venni. Teljesen elég, ha a már meglévő és viszonylag egyszerű technológiai lehetőségekkel számolunk!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!