Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A New Yorki tornyok összedőlhe...

A New Yorki tornyok összedőlhettek a saját súlyuk alatt?

Figyelt kérdés
2023. máj. 3. 17:02
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
0%

#30 (18:03)

A fontosabb tartógerendák olyan csekély sérülést szenvedtek a repülőgépektől, hogy az épületeket az ép részek bontása nélkül teljesen fel lehetett volna újítani.

2023. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
0%
Harom emelet semmisult meg a robbanasban, az kb. 10-12 meter. Ennyit zuhant a komplett felso 13 emelet, ennek tomege alatt szakadt ossze a serult epulet.
2023. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
79%

Nem a becsapódó repülőgépektől dőltek össze, sőt nem is a saját súlyuk alatt roppantak össze, hanem a gépekben lévő sok tonna kerozin égése okozta a vesztüket. (a fekete füst az égő keró, nem az irodai géppapír)


A betonacél a kerozin égési hőmérsékletén teljesen elveszíti a szilárdságát. A kovács sem véletlenül az izzó vasat kalapálja, nem a hideget. Egy épület azon részein ahol húzó és nyíró erők is hatnak, a beton azonnal törik amint kilágyul benne az acél.


Az is könnyen belátható, hogy ha egyszer megindul lefelé a több ezer tonnányi felső 13 emelet, nincs az a szerkezet, ami megfogna egy ilyen mértékű erőhatást. Nincs a világon olyan épület, amit úgy terveztek volna, hogy elviselje amikor közvetlenül ráesik több ezer tonnányi beton, acél és üveg.

2023. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:

33.

"Az is könnyen belátható, hogy ha egyszer megindul lefelé a több ezer tonnányi felső 13 emelet, nincs az a szerkezet, ami megfogna egy ilyen mértékű erőhatást"


Akkor ez is csak okoskodás, amit leirsz a videót látszik hogy nem sikerült megnézned, amit linkeltem!

2023. máj. 5. 00:24
 35/60 October15 ***** válasza:
77%
Teljesen fölöslegesen próbáltok érvelni. Csak röhögjetek a műsoron. A konteósok lényegi eleme, hogy vitára alkalmatlanok lévén a konteójukon kívülröl érekző a konteójukat cáfoló bármilyen állítást csak simán lesöpörnek azzal, hogy hát úgyis hazudsz mert mocskos reptilián vagy. :D Kár erölködni. Ellenben nagyon szórakoztató a szerencsétlenkedésüket nézni, hallgatni, olvasni persze csak megfelelő adagolás mellett.
2023. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
30%
Nem dőltek össze, inkább úgy néztek ki mint ha kirobbantották volna az aljukat, és magukba roskadtak volna, mint mikor töltetekkel lerobbantanak egy épületet.
2023. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
76%
A két fő épületnél még csak csak elfogadható hogy a kerozin tűz meggyengítette a fémrészeket. De a WTC7-es épület, teljesen szabályos összedölésére, már tényleg nehéz magyarázatot találni. És ha az egészben van egy ilyen hiba, akkor az megkérdőjelezi az egészet. Ott nem volt kerozin hanem sima iroda tűz volt orákon át, amit állítolag a ledölt tornyok gyujtottak. Egy videoban azt állítják, hogyha robbantottak volna, akkor azt jól hallották volna a környéken. De mi van ha előtte meggyengítették, és már csak egy minimálisat kellett robbantani.
2023. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

#37 (14:47) - a szerkezetmegbontó robbanások minden különleges ellenintézkedés nélkül sem hallhatóak, mégpedig fizikai okokból van ez így. A nagy méreteknél teljesen más az akusztika:


Ha egy 50 gramm TNT-t tartalmazó kézigránátot beledobunk egy fél méteres gödörbe és utána ezt felöntjük homokkal, akkor a robbanás hangja egy olyan tompa puffanás lesz, mintha csak egy cementes-zsákot dobnánk le egy teherautóról. A szétterjedő hangban nem lesznek magas hangú összetevők, melyekre az emberi fül érzékeny.


Ugyanígy, ha egy épület belsejében robbannak el a szükséges több kilós töltetek, akkor azok az ellensúlyt képző fojtás alatt teszik azt, és a nyomáshullámot pedig megfogják a falak. Ennek a túlnyomásnak az eleresztése pedig olyan lassan történik meg, hogy a keletkező időbeli nyomásváltozások a hallhatósági tartomány alá esnek.


Nincs tehát semmilyen durranás, csak az épületszerkezet dőléshangjától megkülönböztethetetlen morajlás. A magas hangok nagyon rosszul terjednek a levegőben ezért néhány száz méter után minden hang erősen eltorzul a diszperziótól és az említett spektrális változástól.


Távolabbról tehát semmilyen "robbantásos hang" nem hallatszik ki egy épület belsejéből, csak a szerkezeti omlástól megkülönböztethetetlen tompa dübörgés!

2023. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
36%
Azt még megértem hogy a statikát ignoráljátok mert a gyikemberek szorakoztatobbak mint az egyetemi matek, de hogy tudtok olyan dolgokat ignorálni hogy az egész állitásotók értelmetlen? Ha felrobbantották az épületeket mi értelme a bohockodásnak a repülővel??? A terroristáj felrobbantották kész. Miért bohockodnának repülövel, mi értelme lenne egy ekkora ellenörizhető riziko faktort belevinni a dolgokba???
2023. máj. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
8%

#39 (01:25) - a kérdésedre nagyon egyszerű a válasz. Vitatkozhatunk a témában, de talán inkább a "Zeitgeist" első epizódját nézd meg.


Sok értekezést találsz a neten, melyekben humán műveltségű emberek az események PR hatását elemzik. Egyértelmű, hogy az USA köztudottan agresszív topmenedzsmentjének sokat hozott a konyhára a kérdéses akció.

2023. máj. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!