Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanom kéne?

Figyelt kérdés

Egy ideje mintha már lennének nagyobb problémák az egy éves kapcsolatomban. A párom tényleg egy csoda; mindig mindent megtesz. És lehet pont ez is a baj része. Egyszerűen mindig minden elé helyez engem, ami első ránézésre szuper, de valahogy mégsem. Nem érzem egészségesnek hogy állandóan engem válasszon és sose haragudnék meg ha bizonyos szituációban inkább a családját, barátait helyezné előtérbe.

Én se tudom folyton őt választani. Vannak barátaim, vannak kötelességeim…. De ez persze nem azt jelenti hogy sose prioritizálnám. Csak úgy érzem hogy más dolgok is lehetnek fontosak mellette.


A kapcsolatunk elején ezzel nem volt gond. Mindkettőnk életében sok szar volt, elcseszett család, nulla barátok stb. Így a teljes osztatlan figyelmemet tudta élvezni és ugyan akkora erőfeszítéseket tettünk a kapcsolatba. Azóta viszont az én életem változott az övé nem. Nem tudok annyit beletenni a kapcsolatba. De szerintem annyit tudok hogy a kapcsolat még egészségesen megmaradjon. Viszont az elvárás nem ez…


Nem tudom mit csináljak. Nem lehet beszélni se vele, mert soha nem mondja el ha valami zavarja.



júl. 19. 11:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%
Beteg az elméd, az a baj. Ezeknek a lányoknak semmi sem jó.
júl. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem tök jó, hogy ezt észreveszed, figyelsz a kapcsolatotokra, meg hogy mennyire egyenlő a dolog! Mert ezek baromi fontosak, és még véletlenül sem hiszti a részedről, ahogy a #3-től mennek a válaszok. Ezek kötekedő, toxikus írások, amik nem tartják tiszteletbe a személyed és a kérdésed, ne foglalkozz velük.


Erről valahogyan beszélned kellene mindenképpen a partnereddel. Szerintem teljesen érthető, hogy egyenrangú felekként kell részt vennetek a kapcsolatban (tehát nem emelhet ő fel téged önkényesen). Feltehetőleg persze nem rosszindulatból teszi, de ez mégis nagy extra felelősséget jelent rád nézve.


Azt is jól tetted, hogy elküldted pszichológushoz, mert ez úgy látom inkább róla szól, ő menekül ebbe a teljes önfeláldozásba és ennek valószínűleg több köze van a saját traumáihoz és lelki gubancaihoz mint hozzád (még ha rád is vetíti ki). Szerintem ugyanennek a problémacsomagnak a része az is hogy nem beszél a saját érzéseiről, hiszen ha ezt nem osztja meg veled, akkor az nem őszinteség (oké, ez sarkalatos, de érted, a lényeg, hogy megosszátok a problémáitokat). Plusz a rendezetlen családi helyzet is feltehetőleg része valami nagyobbnak amit fel kell dolgoznia.


(Egyébként emiatt ne érezze senki rosszul magát, mindenkinek van valami amit fel kell dolgoznia, van ahová fejlődhet, max nem ismeri el.)


Szóval jól érzed hogy ez problémás, szerintem próbálj meg vele erről valahogyan beszélni. Szorítok! <3

júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemled meg, ne szédítsd tovább
júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Amit erőltetni kell, azt nem kell erőltetni!
aug. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!