Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért lehet szeretni a Kpop-ot?

Miért lehet szeretni a Kpop-ot?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mi annak az oka, amiért valakinek a zenei toplistájának az elejét ilyen számok foglalják el? Miben különböznek ezek a normál pop zenéktől, azon kívül hogy koreai/japán nyelvűek?

2015. jún. 30. 22:41
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Akkor leírnád nekem azokat a kritériumokat? Kíváncsi vagyok. :D

Egyébként azt tudni kell, hogy a kpop előadók debütálásuk előtt egy kb 5 éves tréningen vesznek részt. És ha hallottál már kpop-ot, azt is tudod, hogy egyáltalán nem tehetségtelen emberekről van szó. Lehet hogy van pár előadó aki zenéje neked "szemét", de egy egész műfajt ne minősíts. Tessék, ez is kpop: [link]

És ez is: [link]

2015. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
0%

"lehet a te közeledben sok felnőtt ember emlékszik rá."

az én közelemben sincs több, mint a te közeledben, de ez nem is baj. nem kell mindenkinek georg philipp telemannal kelnie és feküdnie. de mintha ezt már említettem volna (úgy tízszer). indoklást lásd feljebb.


"műveletlen vagyok komolyzenei téren, mert csak hallgatom és ennyi. kit érdekel? hogy jön most ide?"

te hoztad fel a komolyzenét néhány oldallal ezelőtt. utána pedig meséltél komolyzenei élményeidről. ha zavar, máskor ne tedd, mert lehet, hogy valaki reflektál rá. de ezt is mintha már említettem volna.



"béna az ízlésem? kit érdekel. fogadd el."

az, hogy nem tetszenek bizonyos komolyzenei alkotások, ízlés kérdése. felőlem, ne tessen. az, hogy tetszik-e a kpop, az nem ízlés kérdése, hanem simán ízlés nélküliség. ezt is mondtam már. indoklásért szintén scrollozz ill. lapozz feljebb.


"ha tanító szándékkal akartál volna hozzánk állni, akkor megfogalmazhattad volna a véleményed kevésbé lenéző stílusban"

sajnálom. különben nincs bennem tanító szándék. majd pont a gyakorikérdéseken fogok tanítgatni... de ezt is írtam már.


"a stílusod, amivel magadat mások felé emeled csak megbotránkoztatást vált ki mindenkiből"

ennek örülök. megannyi művész váltott ki a történelem folyamán megbotránkoztatást, eszerint jó úton haladok : ) nyugi, vicc volt. megbotránkozni kár, nem ér ez a témakör annyit. ezt is mondtam már.


"járj szépen vissza és írogass"

köszi, hogy megengedted!


"szép napot!"

viszont.

2015. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor leírnád nekem azokat a kritériumokat? Kíváncsi vagyok."

vegyél ki a könyvtárból bach, wagner, bartók, miles davis, john coltrane stb. irodalmakat. ők eléggé jól körbejárták ezt a kérdést. utána magad is érezni fogod.

néhány nagy komponista valóban úgy vélekedett, hogy minden zene jó, csak azt sem szabad elfelejteni, hogy az ő idejükben még nem nevezték zenének a korabeli avicii-ket (a dj elődje a kocsmai zenebohóc volt). ők nem is tudhatták, hogy néhány száz évvel később milyen vásári szemeteket fognak árulni "zene" címén. a plebs-nek, no meg a zeneipar üzletembereinek persze jól jött az az idézet, miszerint xy komponista szerint a zene a szépérzékre van bízva. azóta is biztos buzgón osztogatják meg facebookon két coelho-idézet között ezt is. csak azt felejtik el, hogy míg történelmünk nagy zeneszerzői ezt mondták, ők mélyen tisztelték a zenét, míg a mai iparosok kicsit sem, csak profitmaximalizálásra használják. leoninus, perotinus, palestrina, lassus vagy bach műveiket nem másnak, mint istennek ajánlották. ebből a szellemi magasröptűségből ragadnak ki intelmeket egy olyan világban, ahol a zenének nem hogy üzenete, értéke sincs. jobban mondva, üzenete van: vegyél meg, egyél meg, szarjál ki, következő.


"Egyébként azt tudni kell, hogy a kpop előadók debütálásuk előtt egy kb 5 éves tréningen vesznek részt."

egyébként azt tudod, hogy magyarországon a komolyabban zenével foglalkozó emberkék (nyilván nem sp-re gondolok) kb. 3-tól 21 éves korukig tanulnak iskolában zenélni, utána pedig még úgy egy életen keresztül képzik magukat?


"Lehet hogy van pár előadó aki zenéje neked "szemét", de egy egész műfajt ne minősíts."

akkor most azért annyit tisztázzunk, hogy a kpopot úgy értelmezed, mint a manapság interneten terjedő ázsiai szemétklipeket, vagy mint A dél-koreai popzenét? az utóbbi esetében nem is egy műfaj. a popzene tudniillik nem egy zenei műfaj, hanem egy kereskedelmi besorolás. a led zeppelin, a beatles, michael jackson, frank sinatra mind popzenét toltak, pedig van köztük rockbanda, r&b- meg swingénekes is. a k-pop, mint koreai pop, nem egy zenei műfaj, hanem egy termék, gyártási helyének megjelölésével.

a műfaj az olyasmi, hogy van a csendélet meg a dráma. ez két külön műfaj. a vasaló viszont vasaló, hiába gyártották amerikában vagy koreában. nincs köztük különbség, maximum minőségben (bár pop esetében ma abban sem).


a két általad linkelt zenéről sommás véleményem annyi, hogy meglehetősen giccsesek. klisés, külsőségekre épülő popgagyi. harmóniai világuk liberace, richard cleydermann és havasi balázs egy különösen émelyítő egyvelege, dallamvilága pedig leginkább a hetvenes években a san remoi fesztiválon hallható, kb. egy napig élő nóták dallamvilágát idézi. de abban igazad van, hogy valamelyest kimagaslanak a többi közül. ezekre már talán lehet azt mondani, hogy simán rossz, vacak popdalok. de azt szerintem te is tudod, hogy a kpop igazi gyűlöletessége nem ezekben található, hanem például az ilyen emberiség elleni bűnökben:

https://www.youtube.com/watch?v=MBNQgq56egk


ebben a szemétben például tökéletesen látható/hallható, hogy egy mindenféle kohéziót nélkülöző akkordmenetre egyszerű, néhány hangból álló, katonai menetelésekből ismerős dallamot adnak elő énekelni nem tudó emberek. szörnyű hangszerelés, szörnyű hangzásvilág, még groove-ja sincs. riff az persze van, természetesen szigorúan 3-4 hangból maximum, amit egy 30 éves commodore 64 is elő tud állítani bootolás után, ha az ember nem nyúlkál a klaviatúrához. mindezt színes-szagos, az extasy által kiváltott állapottal hasonlatos képi világú klippel adják el. hát így.


zárásként eszembe jutott, hogy az angol nyelv két fogalmat is ismer arra, amit mi csak "rossz"-nak tudunk mondani. bad, és wrong. próbáljátok meg érezni a különbséget a kettő között. egy backstreet boys-ra vagy zámbó jimmy-re például tökéletesen illik a 'bad', míg ariana grandéra vagy psy-ra a 'wrong'. ízlelgessétek ezeket a jelzőket.

2015. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Jól van, most már elég lesz. XD Nem az volt a kérdés, hogy te miért utálod a Kpop-ot, és az sem, hogy szerinted ez miért nem nevezhető zenének.
2015. júl. 2. 19:45
 35/53 anonim ***** válasza:
kérésed parancs, ikszdé.
2015. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 Bogi7867 válasza:
100%

Én nem szeretnék csatlakozni a vitába, csak választ szeretnék adni a kérdésre. :)

A legelső kpop zenét amit hallottam kiváncsiságból hallgattam meg. Mivel az tetszett ezért utánanéztem hogy az adott bandának milyen zenéji vannak még és azok is bejöttek. Ezután jöttek az fmv-k, TV műsorok stb., és egyre több mindent szerettem volna megtudni a kpop-ról. Ez 3 éve volt és azóta szinte az életemet nem tudnám kpop nélkül elképzelni. Elősször is azért, mert valamiért nagyobb lett az önbizalmam, mert mielőtt nem kezdtem el ilyen fajta zenét hallgatni az önbizalam a padlót érintette. Több energiám van, többet mosolygok, több barátom is lett azóta mert ugye megnőtt az önbizalmam és merek barátkozni.

Azt gondoltam, ha már a kpop tetszik akkor miért ne tetszene a koreai kultúra. Azóta elkezdtem koreai nyelvet tanulni és egész jól megy.


Azért avval én sem értek egyet hogyha kpop-ot hallgatsz nem vagy művelt. 13 éves vagyok, 7 éve zongorázom, 2 éve hegedülök, alapfokon beszélem az angolt (a koreai videókhoz álltalában készül angol felirat és így az angol tudásomat is feljesztettem) mivel Szerbiában élek ezért a szerbet anyanyelvemként beszélem, koreaiul pedig két éve tanulok. Ezek mellett az iskolában színötösre végeztem. Pedig kpop-ot hallgatok.

2015. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
25%
13 éves vagy, majd kinövöd : )
2015. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ugyanaz az az előadó, csak nincs hozzá "fancy" klip, illetve, hát, gondolom ez feltűnt, hogy a zene stílusa is más. Alig várom a kritikádat. :D

2015. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meglepően felkészült vagy a legújabb k-pop számokból, ahhoz képest, hogy ezt még említésre sem méltatod. :)
2015. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
33%

nem vagyok felkészült. beírtam a youtube-ra, hogy kpop, és ez a hulladék volt az első találat. : )

ez az ízé amit most linkeltél semmiben nem különbözik a másiktól, maximum kissé több amerikai, kilencvenes évekbeli musicalhatás érhető tetten rajta. amiket arra elmondtam, erre is érvényesek. kuka.

2015. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!