Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért lehet szeretni a Kpop-ot?

Miért lehet szeretni a Kpop-ot?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mi annak az oka, amiért valakinek a zenei toplistájának az elejét ilyen számok foglalják el? Miben különböznek ezek a normál pop zenéktől, azon kívül hogy koreai/japán nyelvűek?

2015. jún. 30. 22:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
84%
Miért lehet szeretni fluor tomit, spt, byealexet és még megannyi néphülyítő szemetet? Na látod.
2015. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 xinexol ***** válasza:
93%

Egy külön műfaj, elég sok mindenben különbözik a nyugati zenétől, ezek a különbségek leginkább az eltérő kultúrából fakadnak és az eltérő szépségideálból.

A legjobb ha saját szemeddel és füleddel tapasztalod meg :)


Ez egy kisebb válogatás:


https://www.youtube.com/watch?v=zYoYoBtLqOY&list=PL_MgOSSiBh..

2015. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
100%

miért ne lehetne? mindenkinek más az ízlése.

szerintem mint popzene valamilyen szinten legyőzi a nyugati popot. először is a zene hangzása. ebben felveszi a versenyt a nyugatival; a másik a videó: a kpop videók színesebbek, tánckoreográfiát is tartalmaznak, a videókba szerintem náluk több munkát és pénzt fektetnek be és ez meg is látszik. ezért előzi le nálam a nyugati popot.

nekem baromira tetszik némelyik: pl. 2ne1 - I am the best szerintem eléggé badass lett, vagy a BigBang - Fantastic Baby. nemcsak a zene, de a videó is jó. a nyugati popzene valahol lemarad mögötte. de ezt te döntsd el magadnak, én így látom.

ott van pl. EXO - Growl, nézd meg, hónapokig gyakorolták a koreográfiát, a videó egy menetben lett felvéve, baromi nehéz lehetett összehozni és a jó videó mellett még a zene is jó. és már 71 milliós a számlálója.

amúgy embere válogatja, hogy kinek mi jön be. pl. én szeretem a nyugati zenét is, de inkább azokat, amik kissé melodikusabbak, meg persze a rap. a kpop világa annyira színes, hogy mindenki megtalálja azt, ami tetszik neki.

abban a válogatásban számomra pl. túl sok a lánybandaszám, én inkább a fiúbandákat szeretem.

2015. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
15%

hát igen, utsó válaszoló szépen összefoglalta, hogy miért egy néphülyítő szemét ez az egész "műfaj" (egyébként egyáltalán nem műfajról van szó, zeneileg ugyanúgy egy igénytelen trágya, mint az amerikai popzene).

és természetesen a színes-szagos, giccses, extasy-szagú videoklipek a mindenféle rángatózó vágott szemű luvnyával... itt sincs semmi különbség az amerikai modellhez képest: minél nagyobb szar a zene, annál több cukormázzal kell eladni. és tényleg a legtöbb szerencsétlen az alapján kedvel meg valamit, hogy a tyúbon hány milliós nézettséget produkált. mondanám, hogy rossz ízlése van annak, aki ilyeneket hallgat (nyugati vagy ázsiai popzenét egyaránt), de nem lenne igaz. ez nem rossz ízlés, hanem egy műveletlenség miatt, rossz családi kulturális beállítottság miatt, esetleg primitívség miatt ki nem fejlődött ízlés, egy szóval ízléstelenség. mert nekem ne magyarázza senki, hogy psy vagy nicki minaj. szerintetek ez ízlés kérdése? az, hogy bartók vonósnégyes vagy liszt rapszódia, arra azt mondom, hogy ízlések és pofonok. de még arra is, hogy led zeppelin vagy pink floyd. SŐT, urambocsá', még az is ízlés kérdése, hogy NEO vagy quimby.


egyébként olyat se mondjunk már, hogy "nyugati popzene". az angol popzene százszor előbbre való még napjainkban is, mint az amerikai. a könnyűzenében nagy-britannia mindig is a legelső volt, amerikai messze lemaradva kullogott mögötte.

2015. júl. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
0%
na bakker, én is beleírtam valahova, hogy 'így meg úgy az igénytelen nyugati popzene'. amerikait akartam írni. fáradt vagyok már : )
2015. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
94%

nahát megjelent valaki, aki nem szereti a popzenét és hülyének nézi azt aki szereti azt.

először is azért írtam le mi a különbség a nyugati és a kpop zenevideók között, mivel ez volt a kérdés!

a másik: nem hiszem, hogy vannak olyan emberek, akik a nézettségi szám alapján szeretnek meg egy zeneszámot. hol élsz? ez egy baromság volt, nem túl jó érv, ha már vitatkozni akarsz.

műveletlenség? képzeld, én mindenevő vagyok, mindent szeretek hallgatni, és képzeld még komolyzenét is. de ha valaki nem szereti a komolyzenét nem érdekel és nem mondom rá, hogy nincs ízlése. baromira nem nevelés kérdése, hogy mit hallgat az ember. talán azt mondom, hogy a nevelésem miatt én szeretem a komolyzenét IS.

amúgy nem ez az első, hogy akiknek semmi gőze sincs, hogy micsoda a kpop szerencsétlen Psy-t hozzák fel példának. képzeld a kpop nem egyenlő Psy-al. menj, nézz utána és azután gyere vissza papolni.

és még valami: te komolyan azt hiszed van valami közöd ahhoz, hogy kinek milyen a zenei ízlése? mit szólogatsz be?

a másik, a "vágott szemű lunyvá"-val szépen kifejezted, hogy rasszista hajlamaid vannak. úgyhogy szépen menj innen és tanuld meg, hogy minden ember egyenlő.

2015. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
92%
Elég hülye kérdés, egy zenét lehet szeretni vagy nem szeretni. Én is szeretek pár kpop számot, de mellette hallgatok pl. Metallicát, régi magyar rockzenét, de szinte minden stílusban találok olyat ami tetszik, dance, rnb, rapp, chillstep stb.
2015. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
7%

"nahát megjelent valaki, aki nem szereti a popzenét és hülyének nézi azt aki szereti azt."

te nagy tévedésben vagy, én nem mondtam, hogy aki szereti a popzenét az hülye, és hogy én nem szeretem. én azt mondtam, hogy az amerikai, és az azt majmoló ázsiai szemét az gagyi, és akinek ez tetszik, az nem növesztett ízlést.


"nem hiszem, hogy vannak olyan emberek, akik a nézettségi szám alapján szeretnek meg egy zeneszámot. hol élsz? ez egy baromság volt, nem túl jó érv, ha már vitatkozni akarsz."

te örültél itt az előbb, hogy valami noname ázsiai szemétnek 71 millió nézője van. kit érdekel, hogy mit hány retardált néz meg?


"műveletlenség? képzeld, én mindenevő vagyok, mindent szeretek hallgatni, és képzeld még komolyzenét is."

hát igen, látod ez a szomorú. persze, felőlem azt csinálsz amit akarsz, de ma, amikor 10-ből 9 zene szemét, érdemes azért szelektálni, nem minden hulladékot bekajálni ami árad. ma havonta készül annyi single, mint az ötvenes években kb. 2 év alatt.


"baromira nem nevelés kérdése, hogy mit hallgat az ember."

de. miért, szerinted minek a kérdése, most úgy őszintén? : D nevelés, neveltetés minden a családi háztól elkezdve a bandákhoz verődésig minden.


"képzeld a kpop nem egyenlő Psy-al. menj, nézz utána és azután gyere vissza papolni."

elnézést, Mr. vagy Ms. Szaktekintély :D mivel nekem ezek a kpop videjók a tizenkettő-egy-tucat kategória, psy-t szoktam felhozni, mivel az ő ízléstelen néphülyítő videója a legnépszerűbb ebből az egész műfajból.


"és még valami: te komolyan azt hiszed van valami közöd ahhoz, hogy kinek milyen a zenei ízlése?"

ahhoz nincs közöm, hogy ki mit tol be az agyába. ahhoz sincs közöm, hogy ki milyen szemetet eszik, iszik, szív el. de az interneten elmondhatom a véleményem én is, te is. sajnálom.


"a másik, a "vágott szemű lunyvá"-val szépen kifejezted, hogy rasszista hajlamaid vannak."

jól van, nyugodjál meg. sajnálom, ha beletapostam érzékeny liberális lelkületedbe : D egyébként anno a szakdolgozatomat a vietnámi népzenéről írtam, annyira rasszista vagyok és annyira utálom őket, látod-látod.

legközelebb majd azt írom, hogy sárgák : D

2015. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
83%

megfájdul a fejem tőled. rendben, akkor aki szeret amerikai pop-ot és kpop-ot hallgatni nem növesztett ízlést. plusz retardált, aki kpop videót néz.

szomorúnak tartod, hogy a komolyzenei neveltetésem mellett ilyen tömegcuccokat hallgatok. én nem tartom annak és nem is kérek a sajnálatodból.

már bocsi, de én téged látlak Mr. Szaktekintélynek.

Minden mondatodból az süt ki, hogy az emberek nagy százalékát lenézed és magadat látod tökéletesnek. Hiába írod utána, hogy elfogadod mások ízlését, de előtte már beszóltál rájuk. Erre csak annyit írok: Egészségedre, mi pedig ízléstelen emberek nyomatjuk a fejünkbe a rossz gagyi zenéket.

Csak úgy mellesleg mondom, de nem egy kis tini vagyok, aki lesi a számlálót, bandázást nem tudom mire értettem, de ha kedvenc bandára gondoltál, nekem nincs olyanok, innen-onnan hallgatok néha, azt ami egyezik az én lesajnált ízlésemmel. nem mellesleg a tényeket írtam le, a kérdésre válaszoltam. amire utaltam az az volt, majmolás ide-vagy oda, a kpop videókba több pénz van belefektetve, és igenis jók a zeneszámaik és ezzel egyre jobban népszerűbbé válnak. arra utalt a számláló.

oké, a "vágott szemű lunyva" akkor az egy finom, cseppet sem bántó kifejezés volt, amiben másik népcsoport külső jellemvonását említetted. nem hiszem, hogy nem bántanál meg pl. egy japánt, ha ilyet mondanál neki. bántónak éreztem, úgy tűnik én érzékenyebb vagyok a mások megbántása témára. ezen változtatni nem fogok, én ilyen vagyok.

2015. júl. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
8%

"megfájdul a fejem tőled."

világért se! ne lovald bele magad ennyire. első az egészség.


milyen az a komolyzenei neveltetés? bocs, de még nem hallottam ezt a szóösszetételt. nem hinném, hogy ha bach-on, schuberten, mahleren, wagneren szocializálódtál volna, kielégítene nicki minaj meg a vernyogó ázsiai popzene.


"már bocsi, de én téged látlak Mr. Szaktekintélynek."

ne láss. persze, néhány zenei témához jobban értek, lévén csak végeztem zenei általánost, konzit és főiskolát, de ezt is csak azért árulom el, mert felhoztad. és ennek semmi köze a kpophoz, lévén az - mint már mondtam - NEM zenei ízlés vagy szakértelem kérdése. nem kell hozzá öt percet sem foglalkozni zenével, meg semmilyen hangszeren játszani, hogy észrevedd, mennyire ócskák ezek a zeneként árusított, néphülyítő csilli-villi szörnyűségek.


"Minden mondatodból az süt ki, hogy az emberek nagy százalékát lenézed és magadat látod tökéletesnek."

ez azért nem igaz, mert az emberek nagy többsége szerencsére nem hallgat ilyen vackokat. az lehet, hogy a youtube-on a mittudoménhánymilliós nézettségű gagyikat látva úgy érezheted, hogy ez a tömeg ízlése, de szerencsére ott még nem tartunk. másrészt, ha mégis így lenne, tudniillik hogy lenézem az emberek nagy százalékát, az is egy védhető álláspont. az embernek megadatott az a képessége, hogy választhat: konformista tömegember lesz, vagy túllép ezen. de mint mondtam, esetemben ez nem így van, én ezzel nem foglalkozom. a popzene sok nagyszerű előadója a kedvenceim között van. a mai amerikai és az azt majmoló ázsiai hulladékok nem tartoznak ide, már csak azért sem, mert azokat zenének is nehéz lenne nevezni.


"Hiába írod utána, hogy elfogadod mások ízlését, de előtte már beszóltál rájuk."

az amerikai pop, a sok-sok miley cyrus, justin bieber, one direction, és az ezzel azonos koreai szemét nem ízlés. nem mondhatod ezt, hogy ez rossz vagy jó ízlés. ez pusztán csak annak hiánya, vitának nincs helye. de ezt már mondtam.


"Erre csak annyit írok: Egészségedre, mi pedig ízléstelen emberek nyomatjuk a fejünkbe a rossz gagyi zenéket."

tedd azt.


"a kpop videókba több pénz van belefektetve, és igenis jók a zeneszámaik és ezzel egyre jobban népszerűbbé válnak."

eleve a music video egy marketinggépezet része, amit rendszerint arra használnak, hogy a teljesen egyforma, uniformizált "zenéket" csomagolják és eladják. persze más kérdés, hogy sok-sok jó ízlésű producer csináltatott már remekebbnél remekebb videoklipeket, de a nagy többségük csak egy színes-szagos, pinával telerakott, cukormázas giccshalmaz. tudod, olyan ez, mint a big mac: becsomagolják az egyszer használatos szemetet, megeszed, kiszarod, vége. ha nem csomagolnák be, undorodnál tőle, mert észrevennéd, hogy az, ami: szemét. ez a fogyasztói "kultúra" aminek büszkén legyél csak részese.

az meg hol szempont, hogy mibe mennyi pénzt raknak bele? attól az még ugyanúgy egy szemét. érdekel is engem, hogy hány producer pénze csörgedezik bele egy produkcióba, ami alapvetően az emberi ízlés további lezüllesztéséért és a legális néphülyítésért készül? na meg a profitmaximalizálásért.

másrészt pedig, james brown, a led zeppelin, de miles davis vagy richard strauss is viszonylag jól elvoltak music videok nélkül. nem volt rájuk szükség, mert a műveik önmagukban álló, művészi alkotások voltak.


"oké, a "vágott szemű lunyva" akkor az egy finom, cseppet sem bántó kifejezés volt"

hát ha vágott szeme van, mit csináljak? : D a fekáknak meg fekete a bőrük. azért ennyire nem kell PC-nek lenni.

2015. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!