Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért lehet szeretni a Kpop-ot?

Miért lehet szeretni a Kpop-ot?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mi annak az oka, amiért valakinek a zenei toplistájának az elejét ilyen számok foglalják el? Miben különböznek ezek a normál pop zenéktől, azon kívül hogy koreai/japán nyelvűek?

2015. jún. 30. 22:41
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%

nem, azért fájt a fejem, mert megláttam mennyi hülyeséget írtál. :D Oké, akkor: :)


"milyen az a komolyzenei neveltetés? bocs, de még nem hallottam ezt a szóösszetételt. nem hinném, hogy ha bach-on, schuberten, mahleren, wagneren szocializálódtál volna, kielégítene nicki minaj meg a vernyogó ázsiai popzene. "

bach-on, beethowen-en és haydn darabok hallgatása közben nőttem fel. a kedvencem kiskoromban bach brandeburgi koncertje volt és a mai napig itt van a gépemen a komolyzene mappában. néha ha nyugodt zenét akarok, előveszem a komolyzenét. szóval hidd el amit írok. és háborodj fel nyugodtan és sajnálj.


azt jelenti a komolyzenei neveltetés, ahogy leírtam. nem tudom, mit nem lehet érteni rajta? kiskoromban csak komolyzenét hallgattunk itthon. ezt jelenti.


kit érdekel a taníttatásod? :D kiakadsz mert komolyzenehallgató voltam kiskoromban, de felnőve már mást is hallgatok. fogadd el. valami irtózatos a zenei ízlésem, ugye? :D ez a világ hova fajul! iszonyatos!! :)


"a kpop videókba több pénz van belefektetve, és igenis jók a zeneszámaik és ezzel egyre jobban népszerűbbé válnak."

ez egy tény. a saját ízlésemtől függetlenül ki lehet jelenteni, hogy bizony megérte/éri nekik a sok pénzt beleölni, mert egyre jobban népszerűek, a sok "rossz ízlésű" ember szereti őket. Engem nem érdekel, hogy csilivilik a videók, meg bármilyen rossz dolgot is látsz benne. Tudok egy-két dolgot a kpop-ról, a háttérrel is tisztában vagyok, szóval köszönöm, nem kell kioktatni, nagyon jól tudom, hogy a bandák mögött vállalatok állnak, úgyhogy leállíthatod magad. mindig is érdekelt dél-korea, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy ezek gyártott zenék. remélem nem szükséges tovább ezt kibontanom, amikről írtál, minddel tisztában voltam eredetileg.

mindezek ellenére nekem tetszik némelyik kpop-szám. ahogyan az amerikai pop-ból is tetszik néhány és más területekről is. nem tudom még meddig akarod nyúzni azt a szerencsétlen kijelentést.


Én csak a kérdésre válaszoltam! hányszor magyarázzam ezt még el neked? a kérdező a popzene és a kpop közötti különbséget kérdezte én meg válaszoltam.


elfelejtettél valamit, újra leírom és megkérlek hagyj békén a továbbiakban, bár lehet nem fogod megállni, hogy válaszolj:

Egészségedre, mi pedig ízléstelen emberek nyomatjuk a fejünkbe a rossz, gagyi zenéket továbbra is.

2015. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
0%

"nem, azért fájt a fejem, mert megláttam mennyi hülyeséget írtál. :D Oké, akkor: :)"

akkor két smiley között vegyél be egy algopirint. a fejfájás nem jó dolog, és kicsit veszélyes, hogy ilyen dolgokon feltornázod a saját vérnyomásodat. én tök nyugodt vagyok.


"bach-on, beethowen-en és haydn darabok hallgatása közben nőttem fel."

azért a nagy "komolyzenei neveltetés" (csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ez a szóösszetétel ostobaság, de örülök, hogy nem esett le) közben arra nem jutott időd, hogy Ludwig van Beethoven nevét megtanuld helyesen leírni, noha ehhez semmilyen kiterjedt zenei műveltségre, maximum 3-4 elemi iskolai évre van szükség.


"kit érdekel a taníttatásod? :D"

te mondtad, hogy én vagyok Mr. Szaktekintély. gondoltam, szólok, hogy egyrészt valóban : D másrészt nem kell annak sem lenni, hogy belásd: az amcsi és a koreai popmusic egy hulladék.


"kiakadsz mert komolyzenehallgató voltam kiskoromban, de felnőve már mást is hallgatok."

nyugodj meg, kiakadni azért én nem akadok ki. messze nem ér ez nekem annyit, mint neked, aki a fejét is képes megfájdítani, ha valaki leoltogatja ezeket a gagyi "zenéket". csak érdekesnek találom, hogy ha valaki gyerekkorában megtapasztalta wagner, schubert, ravel, debussy, bartók magasságát, akkor hogy képes szemétre váltani. csakhogy az előbb kiderült, hogy az általános iskolai tananyag részét képező uszkve 3 zeneszerzőt ismered, akiktől valószínűleg nem is hallottál soha életedben semmit (nem véletlen, hogy a nevüket még leírni sem tudod helyesen). így teljesen érthető, hogy szemetet hallgatsz. ezzel így nincs is semmi baj, és nem forgatsz meg egyetlen híres nagy komponistát sem a koporsójában, csak kamuzni nem kéne arról a fene nagy "klasszikus neveltetésről" (mely szóösszetételen még mindig vihogok).


"a saját ízlésemtől függetlenül ki lehet jelenteni, hogy bizony megérte/éri nekik a sok pénzt beleölni, mert egyre jobban népszerűek, a sok "rossz ízlésű" ember szereti őket."

örülök, hogy ezt végre te is belátod. valóban, pakolják bele a pénzt, hogy a sok ízléstelen (mondtam már, ez már több annál, hogy rossz ízlés) idiótából maximalizálhassák a profitot.


"a kérdező a popzene és a kpop közötti különbséget kérdezte én meg válaszoltam."

a popzene az egy kereskedelmi besorolás, tehát olyan nincsen, hogy popzene ÉS koreai popzene. gondoltam szólok.


"Egészségedre, mi pedig ízléstelen emberek nyomatjuk a fejünkbe a rossz, gagyi zenéket továbbra is."

én már erre reagáltam. tedd azt. senki nem korlátoz, minden ember szabadon lehet hülye, egy bizonyos szintig. ez a szint az, ameddig másnak nem ártotok. szerintem ezt a szintet még nem értétek el, bár a profitorientált nagyvállalatok, akik futószalagon gyártják a szánalmas pop"zenéteket", erre törekszenek. azt nem mondom, hogy súlyos károkat még nem okoztatok a magas kultúrának, de semmiképpen sem olyan mértékűt, ami kulturális háborúért kiáltana.


ja, az "egyre jobban népszerűek" kifejezés nagyon megtetszett. hasonlít a "komolyzenei neveltetés"-hez. mások úgy szoktak fogalmazni, hogy "népszerűbbek".

2015. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

te már csak tudod, hogy mit hallgattam kiskoromban. :) általános iskolai tananyag? :D eléggé elkülönített világban élhetsz, hogy annyit sem tudsz, hogy gimiben is tanítanak éneket. de gondolom ez az igen különleges taníttatásod eredménye. mi, egyszerű emberek már azt sem tehetjük meg, hogy elfelejtjük a neveket, amiket anno még gimiben magoltunk be a dolgozatokra. :) hát persze kombinálj csak. ráadásul ki a csuda emlékszik mindenre, amit kiskorában hallgatott.. :D amúgy meg minek a csudának találtam volna ki, ha beadom neked, hogy csak komolyzenét hallgattunk kiskoromban? :D mi előnyöm származott ebből? erre válaszolj kombináló Mr. Szaktekintély. A Mr. vagy Ms. Szaktekintélyt te találtad ki, mi az, valamiért nem tetszik, amikor rád mondják? Egyébként pont rádillik, de nem dicséret.


komolyzenei neveltetés? mégis mi a problémád vele? a lényeget le tudod belőle vonni. a lényege annyi volt, hogy semmi modernebb zene. ostoba kifejezés? ez van, így jött össze. :D a lényeget le lehet belőle vonni. a te magasszintű, értelmiségi agyadnak elég nehéz lehet elfogadni.


"örülök, hogy ezt végre te is belátod"

na nehogy már azt képzeld, hogy a veled való beszélgetés során világosultam fel. én már alapból ismertem a kpop-ot szóval nehogy azt hidd, hogy valami pozitív, építő dolgot tanultam tőled. (azon kívül, hogy egyre szánalmasabbnak látlak)

2015. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg már rettenetesen offolunk. szerencsétlen kérdéskiírónak nem hiszem, hogy az a legnagyobb problémája, hogy én hallgattam-e vagy sem komolyzenét, amíg kicsit voltam. én itt végeztem.
2015. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
25%

"általános iskolai tananyag? :D eléggé elkülönített világban élhetsz, hogy annyit sem tudsz, hogy gimiben is tanítanak éneket."

ki mondta, hogy nem tanítanak éneket? tudom, hogy tanítanak. (azt is tudom, hogy te minden ének-zene órát ellógtál, vagy magasról tettél az egészre. ha egy kicsit odafigyeltél volna, nem a koreai és amerikai szennyeket fogyasztanád.) arra próbáltam utalni, hogy bach, beethoven és haydn, akiket emlegettél, az általános iskolai tananyag része, így érthető, hogy már talán hallottál róluk (feltételezem, hogy pár évet azért csak lehúztál az iskolában, de ha tévednék, cáfolj meg).


"mi, egyszerű emberek már azt sem tehetjük meg, hogy elfelejtjük a neveket, amiket anno még gimiben magoltunk be a dolgozatokra. :)"

egyrészt halálosan égő, hogy beethovent neked úgy kellett bemagolni a dolgozatokhoz. másrészt ez is tökéletesen bemutatja, hogy füllentettél, amikor azt állítottad: te gyerekkorodban ezeken a komponistákon nőttél fel.


"amúgy meg minek a csudának találtam volna ki, ha beadom neked, hogy csak komolyzenét hallgattunk kiskoromban? :D mi előnyöm származott ebből?"

semmi előnyöd, épp ezért nem is értettem, hogy minek kellett ezt hazudnod, amikor világosan látszik, hogy hazudozol. ha inkább kerek perec bevallottad volna, hogy életedben nem hallottad a fideliot, és azt sem tudod, hogy beethoven nevét hogy írják, de szereted a kpopot, inkább tűntél volna hitelesnek mint így. és még érthető is lenne, hogy ma ilyesmikkel szennyezed a tudatod, hiszen aki valóban beethovenen szocializálódik, az undorral tolja félre ezeket a koreai mérgeket.


"A Mr. vagy Ms. Szaktekintélyt te találtad ki, mi az, valamiért nem tetszik, amikor rád mondják? Egyébként pont rádillik, de nem dicséret."

a szövegértéseddel valami nem stimmel, és kicsit kezded magad túlságosan felhúzni. ez az egyre következetlenebb mondatokból és a frusztráltságról tanúbizonyságot tevő állandó szmájlizgatásból is levágós. egyáltalán nem zavar, ha Mr. Szaktekintélynek nevezel, épp ezért írtam, hogy bizonyos témakörökben tényleg az vagyok, ezért nyugodtan hívj így. felőlem nem kell dicséretként tekintened rá, én majd azt teszem.


"komolyzenei neveltetés? mégis mi a problémád vele?"

az, hogy magyartalan és nem létező szóösszetétel. értem én, hogy te mire akarsz utalni. arra, hogy te egy magas kultúrát fogyasztó közegből jössz, de tudod, ha ez valóban így lenne, nem "komolyzenei neveltetésnek" hívnád. aztán lehet, hogy tényleg onnan jössz, csak valami valahol félresiklott, fene tudja.


"a lényege annyi volt, hogy semmi modernebb zene."

és itt a hozzászólásod legsötétebb pontja, amikor azt állítod, hogy a komolyzene az archaikus zene, a popzene pedig modern. szóval szerinted ez nem modern? https://www.youtube.com/watch?v=wXQCPAR0EHo


engedd meg, hogy gratuláljak. most bizonyítottad be, hogy közöd nincs ehhez az egészhez. ám még mielőtt ezt kikérnéd magadnak, vagy felcsesznéd magadat rajta: nem is kell, hogy közöd legyen. egyáltalán nem szükséges, hogy mindenki értő ismerője legyen sosztakovicsnak meg muszorszkíjnak, schönbergnek és hindemith-nek, de akkor ne hazudozzon arról, hogy ő mekkora komolyzene-ismerő, miközben életében nem hallgatott semmi olyat, ami a koreai vásári szemétnél értékesebb.


"a te magasszintű, értelmiségi agyadnak elég nehéz lehet elfogadni."

élmény látni, hogy ilyen örömmel iratkozol ki ebből a csoportból, hogy értelmiség. ha neked ez így jó, velem ugyan nem szúrsz ki.

2015. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
33%

"amúgy meg már rettenetesen offolunk. szerencsétlen kérdéskiírónak nem hiszem, hogy az a legnagyobb problémája, hogy én hallgattam-e vagy sem komolyzenét, amíg kicsit voltam. én itt végeztem."


egyáltalán nincs itt semmilyen offolás. a kérdés az volt, hogy miért lehet szeretni a kpop-ot, és milyen embereknek lehet a zenei toplistájának az elején. hát, itt feljebb minden kérdésre választ kap a kérdező.

2015. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

ne mondd már, hogy az egész beszélgetésünk nem egy nagy off? a komolyzenei kérdés egyáltalán nem jön ide. kpop-ról van szó. logikátlan volna tőlem, hogy ilyen dolgot írok magamról, igen. mégis megtettem és te azt hiszed hazudok, vajon miért is írtam mégis? vajon mi az oka? minden erődet bevetetted, hogy bebizonyítsd azt, ami nem igaz.

"aztán lehet, hogy tényleg onnan jössz, csak valami valahol félresiklott, fene tudja."

ebben lehet valami igazság. meghallottam a rádiót vagy ilyesmi. nem tudom én sem hol kezdődött.

"azt is tudom, hogy te minden ének-zene órát ellógtál, vagy magasról tettél az egészre. ha egy kicsit odafigyeltél volna, nem a koreai és amerikai szennyeket fogyasztanád."

már megint. mi alapon írogatod ezeket? azért mert nem használok megfelelő kifejezéseket? azok neked alapok, nekem nem. zenecd-k és kazetták mellé nem kaptam egyéb tanítást, de hallgatni szerettem a zenét. magoltam? miért lenne az probléma? szerintem egyedül egy zeneiskolában tanulja örömmel ezeket a diák. amit szerettem az énekórában az az éneklés és a komolyzene hallgatás volt, pláne ha olyat hallgattunk, amit már ismertem.

komolyzenét tanult emberekkel vagy körülvéve, még azt is megkockáztatom, hogy zenetanár vagy, ezért halvány lila gőzöd sem lehet arról, hogy egy átlagos ember, mint én igenis elfelejtheti a gimis órákat. a zenei ízlést meg hagyjuk. most, hogy válaszolgatsz egyértelműen látszik, hogy te egy hatalmas komolyzene imádó vagy. ha nem tudod elképzelni, hogy a komolyzene mellett lehet szeretni mást is, írj ki egy kérdést, kíváncsi vagyok én, vajon egyedül én vagyok-e ilyen.

és nehogy azt mond, hogy ez nem off.

2015. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
59%
Vajon miért van az, hogy egy ilyen jó nevelést kapott, intelligens ember, aki számára a pop műfajába tartozó zene még csak zenének se nevezhető, képes egy ilyen alacsony műveltségű emberrel leállni vitázni olyan dolgokon amik még említést sem érdemelnek? Még szerencse, hogy olyan nyugodt vagy, hogy ráérsz mondatonként kielemezni és "megcáfolni" a kulturálatlan vitapartnered mondandóját. :)
2015. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
0%

jajj, gyerekek gyerekek. először idézzétek légyszi a soromat, ahol azt állítottam: a popzene egy szemét amit nem szabad hallgatni. ilyet nem mondtam, ezt csak ti hallucináljátok oda, hogy ezzel elbagatellizáljátok a dolgot és rám süssetek egy amolyan "kultúrhülye" sztereotípiát. ez nem érvelés, sajnálom.


szerintem a MAI AMERIKAI popzene, és az azt majmoló ÁZSIAI egy szemét néphülyítés, ahogy ennek már hangot adtam párszor. nyugodtan lapozzatok vissza. egyébként nagy kedvencemnek számít james brown, a rolling stones, a led zeppelin, quincy jones, a brothers johnson, a sly and the family stone, de mondhatom még hendrixet, otis reddinget, az earth, wind & fire-t, mai magyarok közül pedig egyértelműen a PASO-t vagy a firkint. ha valaki ezeket nem szereti, nincs vele baj, MÁS az ízlése. AZT nem minősítem. de ha valaki kpopot és ariana grandét hallgat, az nem ízlés. kezditek érteni a dolgot? még hosszan sorolhatnám a kedvenceimet, de ez tényleg off, csak a kedvetekért írtam le, ugyanis ha nem tudnátok, ezek mind popzenei formációk és előadóművészek, és egyik sem szemétgyáros. lám, lehet popzenét csinálni úgy is, hogy ne mérgező hulladék maradjon utána. fura, nem?


"komolyzenét tanult emberekkel vagy körülvéve, még azt is megkockáztatom, hogy zenetanár vagy, ezért halvány lila gőzöd sem lehet arról, hogy egy átlagos ember, mint én igenis elfelejtheti a gimis órákat."

nem vagyok körülvéve komolyzenét tanult emberekkel, sőt, elárulom, hogy nem is komolyzenét tanultam (speciel könnyű- és népzenét hallgattam a főiskolán). nem vagyok zenetanár. de beethoven nevét helytelenül leírni, miközben még ráadásul vered magad, hogy mennyire művelt vagy, simán gáz dolog és műveletlenségre vall. nem zenei műveletlenségre, hanem általánosra. tudom, hogy ma már nem sikk ilyen dolgokat tudni, sőt, azt sem, hogy mikor volt a második világháború, de hát gondolom akinek a kpop egy kulturális színvonal, annak ilyenfajta műveltségre nincs nagy szüksége. ezzel tökéletesen meg van válaszolva a kérdező által feltett kérdés: mi az oka annak, amiért valakinek a zenei toplistájának az elejét ilyen számok foglalják el? köszönjük a választ! totális ontopic.


"most, hogy válaszolgatsz egyértelműen látszik, hogy te egy hatalmas komolyzene imádó vagy."

már megint zöldségeket beszélsz. nem én állítom, hogy nem lehet többféle kulturális produktumért rajongani, hanem éppen te, ezekkel a mondatokkal. mintha lennének a popzene-rajongók és a komolyzene-rajongók. elárulom, én speciel mindkettőből szeretem az igényeset, de kpopból és mai amerikai popból ilyen nincs, mivel az már eleve nem is készül igényesnek. nem az a feladata, hogy az legyen, hanem a vegytiszta néphülyítés. ha azt hiszed, hogy ez az én fantazmagóriám, akkor nagyon tévedsz. ezzel abszolút tisztában vannak azok a producerek, akik ezeket gyártják, legyen akár koreaiak, akár amerikaiak.


kollégád:


"Még szerencse, hogy olyan nyugodt vagy, hogy ráérsz mondatonként kielemezni és "megcáfolni" a kulturálatlan vitapartnered mondandóját."

talán épp azért vagyok képes minden egyes gondolatra reagálni, mert nem kapkodok, ellentétben veletek, akik - nagyon úgy fest - fel sem fogjátok amiről beszélek. kapaszkodtok abba a sületlenségbe, hogy szerintem a populáris zene egy szemét, mert csak wagner a jó. ilyet én nem állítottam.


ja, a kedvetekért visszaolvasgattam. még csak nem is én hoztam fel a komolyzenét. azt írtam, hogy kpop és amerikai pop esetében nem ízlésről van szó. ízlés, ha valaki dönt, hogy bartók vonósnégyes vagy liszt rapszódia, led zeppelin vagy pink floyd, esetleg neo vagy quimby. nos, ezután kaptam egy reakciót vitapartneremtől, hogy ő amúgy nagyon szereti a komolyzenét. hát, gondoltam kiderítem, hogy tényleg szereti-e. kiderült, hogy nem nagyon ismeri. ez van. ettől még biztos jó fej a magánéletben, remek ember lehet és biztosan ért ahhoz amit csinál etc. de zenei ízlése nem igazán van. nem azt mondom, hogy rossz, hanem hogy nincs. ha lenne bennem némi tanító szándék, azt javasolnám, hogy ha már annyira mindenevő, kicsit hallgasson ZENÉKET is, például jazzt, fúziót, ska-t, népzenéket. viszonylag hamar rájönne, hogy mi is a gáz például a kpoppal. na de, nincs bennem tanító szándék, úgyhogy ilyet nem mondok : )

2015. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 xinexol ***** válasza:
100%
Szerintem nem hiszem, hogy bárkinek is kritizálni van joga azt, hogy ki mit hallgat és hogy melyik zene mennyit ér. HA valaki popzenét szeret, akkor halgasson azt, aki komolyzenét akar, az is megtalálja amit akar. Egyik zene se ér többet a másiknál.
2015. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!