Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a kedvenc kpop bandátok?

Mi a kedvenc kpop bandátok?

Figyelt kérdés

Én nagyon sokat hallgatok pl: TWICE, Red velvet, Oh my girl, ANS, Apink, CLC, Favorite, April, Loona, Momoland, Mamamoo, Itzy, (G)I-dle, AOA, BLACKPINK, Dreamcatcher, Everglow, Got7, Girls generation, Gfriend, Ateez, Izone.

Szólok: Chungha, Sunmi.



2020. júl. 12. 11:19
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút Twice :)
2020. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
68%

Elsőnek azért nincs igaza, mert látszik, hogy sosem érdekelte és egy kicsit sem konyít a témához, de véleménye persze mindenkinek van. Kialakult egy sztereotípia a kpoppal kapcsolatban. Sajnos sokszor olvasni vagy hallani hírekben baromságokat a kpopról. Aki kicsit is benne vagy az fogja a fejét, hogy lehet ilyen baromságot lehozni a médiában. Sokszor irigységből hoznak le ilyen cikkeket, mert látják, hogy egyre népszerűbbek.

Kérdem én, ha tényleg ennyire szörnyűen bánnak velük (persze nyilván van ilyen is) akkor miért mennek még mindig egyre többen hogy idolok legyenek. A másik, hogy általában kikorúként kezdik, ekkor nyilván még nem ők, hanem szülő gondviselő írja alá a szerződéseket, amit nagykorúként már saját maguknak kell megújítaniuk. Vajon miért újítják meg? Mert annyira szörnyű és utálják az egészet. Persze hangsúlyozom, hogy vannak olyanok valóban akik kikészültek, de ez nem kpop sajátosság. Néha szét kéne nézni máshol is. A nyugati sztárok miért drogoznak? Mert annyira elviselik az egészet? Nekik szerinted nem szabják meg minden mozzanatukat? Dehogynem. Ilyen ez a szakma. A sztárokat sajnos mindig is robotokként fogják kezelni és nem csak Koreában.

A másik, hogy ki beszélgetett valódi idollal? Vagy egyáltalán akár koreai akár japán emberrel? Ismeri őket az aki a véleményt alkot vagy megint szokás szerint tapasztalat és tudás nélkül beszélünk a levegőbe. Idollal én sem beszéltem, de sok ázsiaival igen. Sokan nem tudják elképzelni, hogyan gondolkodnak ők. Őket a sok munka, az hogy megmondják nekik mit csináljanak, az közel sem zavarja őket annyira mint minket. Ők így élik a hétköznapjaikat. Megint olyanba akarunk beleszólni amit nem ismerünk. Sztem nyugodtan el lehet hinni, hogyha zavarja őket akkor majd változtatnak rajta.

1. Ne akarjunk szeretetszolgálat lenni anélkül, hogy tudnánk róluk valamit.

2. A másik, meg ne higgyünk el mindent a médiának.

3. Ne alkossunk véleményt arról, amit nem ismerünk.

4. Ne hasonlítgassuk össze a "krumplit a répával" mert teljesen különbözőek.

Bocsi, ha valakit ezzel megbántottam, csak nem szeretem amikor nulla vagy kevés információ birtokában alkotunk véleményt. Ez sok baj okozója manapság sajnos.

2020. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
51%
#1-es vagyok. Nagyon bánt.
2020. aug. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%
22-es az a sok rémtörténet a valóságon alapul! Nézz utána jobban a kpop múltjának! Hiába hogy még kiskorúak...! Bár a legtöbb az már 18 mikor még gyakornok... ugyan van mikor 16-17 évesen debütál egy csapat de akkor is nagyon sokszor lehet látni hogy nagyon szét vannak dolgoztatva már akkor kemény edzes tervet és diétát kell követniük a szexualis kizsákmányolás ról meg nem is beszélek! Nem egy alkalom volt mikor a 17 éves lányoknak kint votl a fenekük mert a nadragjuk tul rövid és szoros volt! Nem egy alkalmat lattam!
2020. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%
#22 honnan szerezhetsz több információt erről mint bárki más? Azért mert többet hallgatod, egy két bulvár cikket elolvasod akkor már tudod mi folyik ott valójában. Én se tudom nyilván, de elég egyértelmű számomra hogy gyártósoron gyártják őket.
2020. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

1. Honnan szerezhetsz több infót? Mondjuk onnan h nem a nyugati szart olvasod hanem a saját nyelvükön. (koeai, japán) Csak nézd neg Magyarországról mennyi szar jelenik meg a külföldi sajtóban, miközben mi röhögünk, hogy mekkora baromság.

2. Kint van a fenekük? Haha. Miley Cyrus Wrecking Ball című számát láttad már? Ne röhögtess már. Úgy mondjátok mintha egy fertő lenne az egész kpop. Csakhogy ez nem a kpop hanem az egész zenei világ így működik.

3. Szigorú diéta, sok munka? Ha negnézed az átlag ázsiai embereket, nincsenek elhízva mint az amcsik vagy akár mi. Nem zsírt meg cukrot zabálnak egész nap. (Részben genetika h így néznek ki) Egyébként akkor már sajnálhatjuk a sportolókat is h milyen diétát kell követniük sőt sokat is edzenek mellé. Szegények.

4. Az ázsiaiak mindenbe 150%ot tesznek. Egy nap alatt 30 orát gyakorolnak. XD Ha ezt valaki nem tudja akkor minek szól bele. Sok munka persze, de ha vki szerint ez csak ott van így akkor téved? Több mint 7 milliárdan élünk ezen a Földön, ha ki akarsz tünni vmivel akkor az nem lesz ingyen. Persze sajnálom őket énis, nem is tudnám csinálni, de ne gondoljuk már h ez kpop sajátosság, csak mivel egyre népszerűbbek ezért fel van fújva. Lehet utána nézni drogtúladagolasban meghalt amcsi zenészeknek, szinészeknek. Az nem gáz? Csak ha koreai?

5. Vegyük figyelembe azt amit korábban írtam. Ők másképp gondolkodnak mint mi, más a tűréshatáruk. Ne a mi európai gondolkodásmódinkhoz hasonlítsuk. Ha köztük élsz akkor majd rájössz :)

5. Futószalagon gyártott együttesek? Sokszor nekem is igy tűnik, de akármennyira fura ők is emberek. Igen egy nagyon komoly iparág állt rá a kpop idolok képzésére, menedzselésére. Ázsia ilyen, ők így gondolkodnak. Ha ez nem tetszik akkor ne nézd, ne hallgasd, de ők is mérdemlik h emberként kezeljük őket és úgy is beszéljünk róluk.


De természetesen nem jó h igy működik, de gondolkodjunk el rajta h máshogy nem müködhet ha fent akar maradni.

És nem vagyok egy érzéketlen valaki, nagyon sajnálom öket, de ez nem kpop sajátosság.

2020. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Mélységesen egyetértek a #22-es válaszolóval.


Abba esetleg nem gondoltok bele, hogy többségében szeretik ezt csinálni? Ha valamit szeretsz, azért hajlandó vagy komoly erőfeszítéseket tenni és áldozatot hozni. Így vannak ezzel pl. a sportolók is. Meg aztán az ázsiai munkamorál pedig teljesen más mint az itthoni, ott a hétköznapi embereknek is sokkal többet és jobbat kell nyújtani a munkahelyükön. Nem mondom, hogy ez helyes, de ők ehhez hozzá vannak szokva és bírják a gyűrődést.


Nem rosszból, de szerintem pont ti vagytok azok, akik egy-két bulvárcikk elolvasása után jöttök ezzel a "rabszolgák" dologgal. Nyilván vannak szélsőséges esetek, de nem lehet minden entertainmentet egy kalap alá venni, vannak, ahol szarul bánnak az idolokkal, de van, ahol emberségesen. És entertainmentje válogatja azt is, hogy mennyire engedik az idolok individualitását kibontakoztatni. Meg aztán lehet, hogy az idolcsapatok kívülről nézve futószalagon gyártottnak tűnhetnek, de valójában a legtöbbnek teljesen egyedi koncepciója van.


Szóval a #22-es hez csatlakozva tudnám én is javasolni, hogy mielőtt véleményt formálnátok erről, ismerjétek meg az adott kultúrát jobban, ne csak két-három megnézett videoklip alapján általánosítsatok, és ne a bulvármédiából tájékozódjatok erről.

2020. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
80%
Én is tejesen egyetértek a #22-es válaszával. Jó tudni, hogy vannak emberek akik mindig mindenhol képesek megvédeni azt amit szeretnek. Én is így tennék, de egyszerűen nem mindig van ehhez energiám. 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡
2020. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
A 27-es kolléga érti a lényeget. Valószínűleg ő többet is tud a dologról, mint akik csak magyarázni tudnak fél információk birtokában. Köszönöm a megértést.
2020. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
15%
#1-es vagyok nagyon megbántottatok. :/ azért egy bocsánat keres járna nekem.
2020. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!