Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a novellámról?

Mit gondoltok a novellámról?

Figyelt kérdés

Régi már, és egy ideje letettem az írásról, de hiányzik. Szerintetek érdemes lenne folytatnom vagy "nyugodjak le a p.csába"? :D


Előre is köszönöm az építő kritikákat! :)


2015. szept. 14. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, mit kellene néznem? :D
2015. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Oh... gratulálok önmagamnak, félreolvastam. Azt hittem, egy konkrét szövegről írsz kritikát (nem volt világos) :D


Ha nagyon régi, akkor olvasd újra, és csak szép lassan kezdj hozzá.

2015. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsi! A lényeg lemaradt... :)


[link]

2015. szept. 14. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem kifejezetten tetszik a novellád. Jó az alapötlete, a történet mögött érezhető a mondanivaló. A stílusa is gördülékeny, ugyanakkor választékos, pár kisebb hiba ugyan előfordul, de komolyabban sehol nem akadtam meg stílusbeli probléma miatt.


Egy dolgot nem értettem, és úgy érzem, ezt érdemes lenne kibontani: a novella elején az szerepel, "vitték a lábai, de a tudata belefulladt az elméjét borító füstbe". Ha eltekintünk attól, hogy ezt érdemes lenne kicsit átfogalmazni (a tudat és az elme között olyan finom a jelentésbeli különbség, hogy szerintem az egyiket el kellene hagyni a kettő közül, és annak megfelelően átírni a mondatot), akkor is adott egy nagyon erős kép, amire szerintem minden olvasó magyarázatot vár (én legalábbis így voltam vele). Érdemes lenne valahol az elején leírni, hogy mi történt vele konkrétan, miért érzi így magát.


Ettől eltekintve klassz írás, szerintem akár pályázni is megpróbálhatsz vele. És semmiképp se hagyd abba, írj még többet, és egyre jobb leszel. :)

2015. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyelvezete, fogalmazási stílusa tetszetős, csak a személyes ízlésemnek túlságosan elvont. :)
2015. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm szépen a kritikákat!


A személyes ízléssel nincs mit kezdeni, nekem is van olyan történet, amit szépnek találom, de maga a sztori nem fog meg. Annak viszont örülök, hogy stílusra tetszett!


Előző válaszoló: Igazad van azokban, amit írtál, mindjárt nekiülök, és kicsit átdolgozom.:) Köszönöm a részletes kritikát, jó ilyeneket olvasni.:)

2015. szept. 15. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen folytasd és soha ne add fel! Ha úgy gondolod dolgozd át.


Egy író, aki megtapasztalt már néhány dolgot...

2015. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!