Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯
 841/1181 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs a közelemben a könyv, lehet, hogy rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, hogy amikor a minisztériumban voltak, akkor mágiával sokszorosították azt a sárvérűekről szóló szórólapot vagy mi a szöszt. Ha azt lehet, akkor szerintem elvileg könyvet is lehetne másolni.
2014. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 842/1181 anonim ***** válasza:
91%

Ha még valaki olvassa:

Végig olvastam az összed oldalt, és ezt még nem írtátok:)

Most olvastam újra el a Halál ereklyéit,és találtam pár elírást:)(Lehet hogy később javítva van)

484.oldal:"Harry kibújt a köpeny alól, és fellépett a szobor talpazatára, hogy el tudja olvasni a feliratot:

-Magad azzal ékesíted,ha elmédet élesíted.

-A te fejed VISZONG nem olyan ékes, ostoba kölyök! - vihogta egy hang."

Bocs hogy ilyen sokat idéztem, de el van írva a viszont szó :)

292:PŐRE kiszolgáltatott lett...

Na,most olvastam hogy ez elvileg egy rendes szó,de nem tudom mit higgyek :)Előre is kösz.

2014. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 843/1181 anonim ***** válasza:
100%

A "viszong" az elgépelés valószínűleg.

A pőre az egy létező szó, ahogy te is írtad, jelentése: csupasz,mezítelen...

Szerintem kétértelmű is lehet, nem csak fizikálisan értendő, hanem egy állapotra is lehet mondani...

A kontextusától függően.

2014. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 844/1181 anonim ***** válasza:
100%

Voldemort és Harry rokonok?!


Voldemort a Pewerell család leszármazottja. és Harry apja aranyvérű volt és a mese szerint Ignotus Pewerell akinek a sírja szintén Godric's Hollowban van átadta a köpenyt a fiának aki lehet Harry apja is vagy vmelyik felmenője. És ők ugye aranyvérűek. és a könyvbe is szó esik róla (356. old.) Hogy Harry lehet, hogy rokona Ignotus Pewerellnek. (mint mondta Sirius az ötödik könyvben az aranyvérűek szegről végről rokonok) szóval könnyen megeshet, hogy Harry rokona. de ha Harry és Voldemort is rokona a Pewerelleknek akkor....!!! ők is rokonok. mármint Voldemort és Harry rokonok!!!


De az írónő egy interjúban aztmondta harry és voldemort nem rokonok... Akkor hogy van ez? :)

2014. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 845/1181 anonim ***** válasza:
100%

És egyébként valaki még nagyon régen mondta,ha harry és ron nem ment vissza a roxfortba, hogyan lett auror:


Miután Kingsley Shackleboltot Mágiaügyi Miniszterré választják, a Roxforti csatában résztvevőknek megadta a lehetőséget, hogy a Minisztériumnál munkát vállaljanak, mint aurorok a RAVASZ letétele nélkül.

2014. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 846/1181 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még ez:

A Tűz Serlegében Mordon hangja? Miért van az, hogy Harry és Ron hangja nem változott meg a százfűlé főzet megivása után Mordon vagyis Kupor hangja viszont igen? Vagy ilyen jól tud utánozni? (Könyvbe ez nem volt gond. Ott a hang is megváltozott)

2014. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 847/1181 anonim válasza:
100%

Én azt nem értem hogy lehetett Féregfark Griffendéles? Elvégre még Voldemort is gyávának tartotta.

(bocsi ha már írta valaki nem olvastam végig az összes kommentet)

2014. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 848/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem írták még,és igaz. :)De lehet hogy ő is "kérte". xd
2014. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 849/1181 anonim ***** válasza:
100%
mármint úgy kérte a süvegől mint harry
2014. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 850/1181 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb válasz egy kérdésen belül! :D
2014. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!