Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯
 801/1181 A kérdező kommentje:

Éljen! :D

Úgy emlékszem meg is indokolták: "Ha te látnád magadat Harry, azt hinnéd megőrültél, és meg akarnád támadni múltbeli önmagadat, nem? " - szabad idézés. :D Ezenkívül ha az "ellenség" látta volna őket, lelepleződnek.

Viszont Sirius és Csikócsőr ( :D ) már előre tudhatták, ha jól emlékszem. (Dumbledore?) Őket be lehetett avatni..de lehet, h tévedek.

2014. jan. 4. 19:32
 802/1181 anonim ***** válasza:
86%
A könyvekben vmikor Avada Kedavrát írnak a másik részbe meg Adava Kedavrát
2014. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 803/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második könyvben sokszori újraolvasással is furcsa, hogy mikor Harry-ék először megtalálják a feliratot a falon, Malfoy az, aki mondja, hogy "ti következtek sárvérűek". Malfoy mégis mit keresett ott, mikor épp vége volt a halloweeni ünnepségnek, ami után gondolom, mindenkinek a hálókörletbe kell mennie. Az meg lenn van a pincében. A felirat viszont a másodikon van. Remélem nem lett túl értelmetlen :D
2014. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 804/1181 A kérdező kommentje:
Biztos felszökött a nagy pánikhangulatban.. Apropó, Harryék mit kerestek ott?
2014. febr. 4. 23:11
 805/1181 anonim ***** válasza:
98%
Nekem az furcsa, hogy a 4. könyvben a külföldi diákok egymás között is néha angolul beszélnek, pl. amikor megérkeznek, van a lakoma, és utána Krummal meg néhány másik diákjával is angolul beszél Karkarov. Már csak azért sem logikus, mert mikor a roxfortosokkal beszélgetnek, törik az angolt, tehát otthon biztos nem úgy beszélnek.
2014. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 806/1181 anonim válasza:
100%

Sziasztok! Lehet már korábban felvetődött, de nem volt energiám végigolvasni mind a 800 hozzászólást. :D

Talán szőrszálhasogató vagyok,de amik engem matekosként leginkább idegesítenek a könyvekben, azok az irreális számok. Többször elolvastam az összes könyvet, és nekem az jön le belőle, hogy Harry évfolyamába max 8-10 Griffendéles jár. (Harry, Ron, Hermione, Neville, Seamus, Dean, Lavender, Parvati) Igaz néha 20-30 fős osztálylétszámot említ olyan órákon, ahol elvileg csak ők vannak, legalábbis csak őket beszélteti. (Bár a hálótermük ajtajára az van írva, hogy X. évfolyam, tehát nincsenek többen.)Tehát kb 40-en járnak egy évfolyamra, vagyis a Roxfortba összesen kb 300 diák jár. Namost, ha feltételezzük, hogy nincs más varázslósuli Nagy-Britanniában (legalábbis egy szóval sincs említve, hogy a felnőttek közül bárki is máshova járt volna, és ha van is másik iskola, akkor nagyban tesznek a Voldemort elleni harcra, élik az életüket miközben a világ elvileg legnagyobb sötét varázslója visszatér, és háború folyik), akkor varázslóból sem lehet túl sok az országban, csak pár ezer. Ehhez képest egy akkora minisztériumuk van, ami kb. annyi embert foglalkoztat, mint ahányan összesen vannak, és egy kviddics ligára is futja tizen valahány csapattal, ahol az egyetlen suli bajnok őrző játékosa (Wood) is csak valami noname csapatba tudott leszerződni, ha jól emlékszem. :) Persze ettől még ugyanúgy szeretem a könyveket, de ezt mindig is furcsának találtam.

2014. márc. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 807/1181 anonim válasza:
100%
Ja és még egy, a 11 évesnél fiatalabb gyerekek mit csinálnak egész évben? Nem hiszem, hogy a Roxfort előtt lenne valami előalapozó iskola, elvégre Ron sem ismert senkit a Roxfortosok közül a bátyjain kívül a legelején. Na mindegy, ez csak úgy eszembe jutott. :)
2014. márc. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 808/1181 A kérdező kommentje:
A számok tényleg érdekesek...de biztos, hogy nincs semmi a Roxfort előtt, maximum "mugli" iskola :D Aztán jön a levél.
2014. márc. 9. 23:28
 809/1181 anonim ***** válasza:
100%
Mugli iskolába tuti csak a mugliivadékok járnak, esetleg a félvérek. Az aranyvérűek biztos nem, hiszen ők semmit nem tudnak a mugli világról.
2014. márc. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 810/1181 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van...akkor az Aranyvérűek biztos sehová sem járnak előtte.
2014. márc. 12. 18:44
❮❮ ... 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!