Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯
 811/1181 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy már volt-e, de én mindig azon gondolkodtam el, hogy az elsősök miért félnek átmenni a falon a kilenc és háromnegyedik vágányra, ha van nagyobb testvérük (persze nem mindenkinek akinek van, hanem csak annak, akinek van, pl. Weasley-ék vagy a 19 évvel később-ben Harry fia). hiszen például Ginny amikor az első kötetben az anyukájával átkíséri a nagyobb tesóit a vonathoz, akkor ő is a falon megy át, szóval hülyeség azt írni a második kötetben, hogy félt átmenni a falon, meg hogy bizonytalan volt, hiszen számtalanszor átkísérte már a bátyjait. vagy például Ron is, az elsőben fél a faltól, ő is azt hiszi, hogy nekimegy, de szerintem azelőtt ő is átkísérte a peronra a bátyjait, szóval kissé érthetetlen :D
2014. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 812/1181 anonim ***** válasza:
97%
szerintem nem igazán a falon átmenéstől félnek, hanem hogy utána már nekik is fel kell ülniük a vonatra, és elszakadni otthonról. Én is ideges meg izgatott lennék.
2014. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 813/1181 anonim ***** válasza:
100%
de kifejezetten a faltól féltek, ez biztos. a többi aztán csak ráadás :D
2014. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 814/1181 anonim válasza:
100%

Amúgy azt sem értem, hogy miért élnek egymástól olyan távol a varázslók egy országon belül. Pl. Weasley-ék is egy mugli település mellett élnek, pedig ha egységes településeik lennének (mint pl. Roxmorts), az nagyban megkönnyítené az életüket, plusz a muglik szeme elől is könnyebben el lehetne rejteni. :)

A másik: ha a baglyok bárkihez eljuttatják az üzenetet, úgy, hogy meg sincs címezve a levél, akkor hogyan tud egy szökött rab évekig elrejtőzni a Minisztérium elől, mikor csak követniük kellene a madarat?

2014. márc. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 815/1181 Norandi ***** válasza:
100%
Sziasztok. Én azt nem értem, hogy a 7. részben hogy találhatták meg a kagylólakot, amin a fidelius bűbáj volt, és Bill volt a titokgazda. Ron is odatalált, pedig az esküvő óta nem beszélt Billel. És utána Harryék is egyből látták.
2014. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 816/1181 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak!

azért, mert Dobby-val mentek, és a manók bárhol tudnak közlekedni, akár le van védve, akár nem (pl. amikor a hetesben behopponált Siriusék lakásába, ahol Harryék rejtőztek).

2014. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 817/1181 anonim válasza:
100%

Én egy Harry Potter rajongó vagyok, és egy csomószor kiolvastam az egészet, de egy hibát tudok:az időnyerők.

Miért nem használták fel, mielőtt a Potter-szülőket megöli Voldemort?

2014. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 818/1181 anonim ***** válasza:
100%
Nem Potterék voltak az egyetlen család, akiket Voldemort ölt meg. Ha miattuk visszamennek, akkor a többi családért is vissza kell, ami nagyon kockázatos. Mellesleg, lehet, hogy akkor még nem is voltak időnyerők (csak tipp, nem néztem utána, ír-e róla valamit, szóval ha rossz, bocsi)
2014. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 819/1181 anonim ***** válasza:
100%

A múltat nem lehet megváltoztatni. Egyszer ezt már kifejtettem. Ha már egyszer meghaltak akkor meg vannak halva. Csikócsőrt azért lehetett megmenteni, mert eredetileg se halt meg. Már az első időben megmentődött, de második Harryék nem látták, hogy Macnair a kerítésbe vágta a fejszéjét. Pont ezért nem láthatták meg első Harryék az eredményt, mert akkor azt hitték volna, hogy máshogy történt, és nem mentek volna vissza az időnyerővel. Akkor viszont minden felborult volna.

Szerintem csak akkor tették rá a Fideliust, amikor Harryék megérkeztek, a manók se képesek ilyenre.

2014. márc. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 820/1181 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyeli még valaki ezt a kérdést, akkor én még hozzátenném ezeket : amikor az 5. Részben Mr Weasley beszélget Harryvel a peronon ott szóba kerül a köpeny.és aztán a vonaton Neville is megemlíti : hogy használd a köpenyt! Na már most, ők erről honnan tudnak? A másik pedig az hogy a Weasley ikreknek egyszer sem tűnt fel h Ron Peter Pettigrew -val alszik??????
2014. márc. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!