Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
 791/1181 anonim ***** válasza:
100%
De sok baki gyűlt össze.xdd
2013. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 792/1181 anonim ***** válasza:
100%
Mirella ez a te kérdesed? :))
2013. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 793/1181 A kérdező kommentje:
Igen, ki vagy? :)
2013. dec. 24. 17:25
 794/1181 anonim ***** válasza:
100%

Becsületemre legyen mondva, elolvastam az eddigi hozzászólásokat, bár nem mostanában, szóval ha alább ismerős sorok jönnének, nézzétek el. :)


Idézet az első könyv elejéről (a beosztási ceremóniából):


"Malfoy a nevét hallva magabiztosan kivonult a székhez, és kívánsága azonnal

teljesült. A süveg szinte még hozzá sem ért a fiú homlokához, és már kiabálta

is:


- MARDEKÁR!


Malfoy önelégült mosollyal csatlakozott barátaihoz, Crakhoz és Monstróhoz.


Már csak néhány gólya maradt.


Moon ... Nott ... Parkinson ... aztán egy ikerpár, Patil és Patil majd

Perks, Sally-Anne és akkor végre ...


- Potter, Harry!"


Kérdés: Malfoy hogy csatlakozhatott Crakhoz és Monstrohoz, ha a névsor szerint Monstro mégcsak Malfoy után jött volna? Én csak magyarul olvastam, de gondolom, a Monstro nem magyarosított név, bocs, ha félrenéztem valamit. De ha így is lenne, ez kb. csak olyan fordítási baki, minthogy Pitont (Snape) Potter után osztották be.


A másik furaság szintén az első könyvből tűnt föl, a 12. fejezet elején, mikor Ron Malfoynak ugrik a karácsonyi díszítésnél (bocs, oldalszámot nem tudok, scannelt txt-ben olvasok).


"Mikor bűbáj-óra után feljöttek a pincéből, a folyosón egy hatalmas fenyőfa

torlaszolta el az útjukat."


Nem a bűbáj-, hanem a bájitalórák vannak a pincében, ráadásul az idézett jelenet előtt pont bájitalórájuk volt Pitonnal.


Fogalmam sincs, hányas kiadású könyvet olvastam, ha azóta már javították volna, bocs (bár eredeti bakikra is vadászunk. :))

2013. dec. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 795/1181 anonim ***** válasza:
100%
De, a Monstro magyarosított név, az eredetiben azt hiszem, Gregory Goyle van.
2013. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 796/1181 anonim ***** válasza:
100%
Oh, köszi! :) Akkor így csak a fordításban jön ki furán.
2013. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 797/1181 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már volt: a 4. könyvben mondták, hogy a két külföldi suliról senki se tudja, hol van, nehogy a többi suli megtalálja. Aztán azt is mondták, hogy a trimágus tusát a 3 közül valamelyikben rendezték régen, felváltva. De hogy tudtak odamenni a külföldi diákok, ha egyszer nem tudják, hol van az iskola?
2013. dec. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 798/1181 anonim válasza:
91%
Bár ez nem baki, de elgondolkodtam rajta: a bájitaltan teremben milyen szag lehet? :D Erről, ha jól emlékszem, nincs írva semmi, hogy egyes bájitaloknak milyen szaga van. A 6. kötetben van egyszer megemlítve. Tehát ott azért elég büdös lehet. Ja, meg Piton hajának is elég jó szaga lehetett, erről sincs említés. Bár érdekes lett volna: " Piton körbejárt a diákok közöt. Ahogy elhaladt Harryék mellett, megcsapta őket a hajának átható szaga, amitől Harry úgy érezte mindjárt megfullad." :D
2014. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 799/1181 anonim ***** válasza:
91%
Még egy: A 3-ba mikor Harry és Hermione az Időnyerő segítségével visszamennek az időbe, hogy megmentsék Siriust és Csikócsőrt. De azt mondják, hogy senki sem láthatja őket. De Sirius és Csikócsőr látták őket! Ja utolsó ez nagyon jó volt! XD :D
2014. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 800/1181 anonim ***** válasza:
12%
THIS IS A SPARTA! 800!!!!!!!
2014. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!