Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
 821/1181 anonim ***** válasza:
100%

A köpenyest nem értem...

És arra, hogy Fred és George hogy nem vette észre Pettigrewt, itt a válasz: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__.. (9. válasz)

2014. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 822/1181 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy írták-e ezeket már előttem, de azért leírom, hátha nem:


1. Az első részben Hermione sóbálvány átokkal sújtotta Neville-t. "A fiú nyomban vigyázzállásba ugrott. Karja lehanyatlott, bokái összekoccantak, és egész teste megmerevedett."

A hatodik részben viszont Malfoy szórta az átkot Harry-re: "Malfoy hirtelen rászegezte pálcáját Harryre, s ő az átok hatására abban a szempillantásban kényszerű mozdulatlanságba dermedt. A következő másodperceket úgy élte át, mintha egy lassított felvétel szereplője lenne: tehetetlenül lefordult a poggyásztartóról, hosszan zuhant, majd iszonyatos puffanással földet ért Malfoy lába előtt. A varázsköpeny a háta alá került, nem takarta el többé groteszk magzatpózba merevedett testét."


Szóval egyszer vigyázzállásba ugrik a sóbálványátokkal sújtott személy, máskor úgy marad, amilyen pózban épp volt...:D


2. A thesztrálok olyan lények, amiket csak az az ember lát, akik láttak már valakit meghalni. Azt még meg is lehetne magyarázni, hogy Harry a szülei halálára nem emlékszik, ezért nem látta őket. Viszont a negyedik rész végén még szó is esik a ló nélküli fiákerekről, és ekkor Harry már látta Cedric-et meghalni. "Hermione elfordult, és valami okból megmosolyogta a ló nélküli fiákereket, melyek abban a percben tűntek fel a parkon át vezető úton."

2014. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 823/1181 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, most jutott eszembe:

Az első részben azt furcsálltam, hogy a Bölcsek kövét azért helyezték el a Roxfortban mert az még a Gringotts-nál is biztonságosabb és ott majd senki nem tudja ellopni. Mindegyik tanár bűvölt valamit, hogy megvédjék a követ. Ehhez képest 3 elsős gyerek könnyedén eljut a kőhöz...:D


Mógus nem tudott volna lejutni a kőhöz, ha nem tudja Bolyhoska trükkjét? A Sötét Nagyúr lóg ki a tarkójából, de nem tud egy rohadt Avada Kedavrát küldeni a kutyára?:D


Ja meg: Roxfort a legbiztonságosabb hely a világon. De azért tele van az erdő mindenféle szörnnyel, a fa, ami ki akar nyírni, Sirius a harmadik részben könnyedén bejut a kastélyba, a kígyó, ami kővé dermeszt mindenkit és Hisztis Myrtle-t meg is ölte... Hatodik részben Malfoy mérget és elátkozott nyakláncot csempészett az iskolába. Vérfarkas tanár... Voldemort Mógus tarkóján. Balesetek az órákon, szünetekben az összetűzések a diákok között. Hogy-hogy nem halt meg még senki?:D

2014. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 824/1181 anonim ***** válasza:
100%

A thesztrálokat Rowling nem akarta betenni a negyedik végére, de mondjuk meg lehet úgy magyarázni, hogy Harry még a sokk hatása alatt volt.

A köpenyes dolog szerintem csak a filmben van, könyvben nincs.

2014. márc. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 825/1181 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti, már nekem is eszembe jutott ez a "Roxfort a legbiztonságosabb" dolog :D De valahogy erről mindig ez a videó ugrik be: https://www.youtube.com/watch?v=pubOQqJupOQ&list=PLVzg8_J3Eh.. :D
2014. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 826/1181 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy már volt, de a Bölcsek kövében van:

-Hányas vágányról is indul?-kérdezte a fiúk anyja.

-A kilenc és háromnegyedikről!-sipította egy kislány.


Mrs. Weasleynek nem kéne tudnia, hogy honnan indul?

1981 óta gyakorlatilag minden évben kiviszi a gyerekeit (Bill 1970-ben született)

2014. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 827/1181 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, utolsó! :D Amint először olvastam a mondatot akkor nekem is ez ugrott be! :) (Hogy hogy nem tudod már több éve ide hozod a gyerekeidet) :D Oké, hogy mondjuk 2. alkalommal még elfelejti, de hogy nem tudom már hanyadszorra volt ott ,de most se tudja?... :D
2014. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 828/1181 anonim ***** válasza:
100%
de akkor sem felejthetné el, hiszen ő is odajárt...
2014. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 829/1181 anonim ***** válasza:
100%
Na tényleg... hisz ő is volt már számtalanszor a 9 és háromnegyedik vágányon... :D Kissé "feledékeny"
2014. máj. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 830/1181 anonim ***** válasza:
100%
Ez még az első rész volt, akkor én úgy értelmeztem, hogy talán minden évben máshonnan megy. Aztán persze kiderült, hogy nem, de az elsőben sokszor lehet érezni, hogy Rowling még annyira nem volt biztos a dolgokban.
2014. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!