Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy milyen könyvet olvassatok? (Bővebben lent. Olvasd el a kifejtést is! )

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést először a 11 és 16 év közötti korosztálynak akartam címezni, de aztán rájöttem, hogy a kérdésem alapjául szolgáló jelenség nem csak őket érinti, így életkortól függetlenül mindenkihez szól a kérdésem: mi alapján olvastok?

A kérdés a következő okból merült fel bennem. Az itt feltett "Mit olvassak?" típusú kérdésekre a válaszolók 99%-ban bestsellereket ajánlanak. Olyan könyveket, amelyek pillanatnyilag vezetik az eladási listákat, és jó a marketingjük. Ez a tendencia pedig szerintem arra utal, hogy az olvasóközönség finoman szólva is felszínes.

Komolyan az alapján választjátok ki a kedvenc könyveiteket, hogy mi a népszerű, a trendi?

Ez a jelenség egyébként nem is merül ki ennyiben. Egy pár éve még a Twilight volt a menő, most az már kezd kimenni a divatból, így sokan azok közül, akik annak idején rajongtak érte, most már ócsárolják. Nem azért, mert már nem tetszik nekik, hanem mert már nem divatos.

KOMOLYAN A DIVAT HATÁROZZA MEG AZ EMBEREK ÍZLÉSÉT?

Miért nem inkább a színvonal? Miért van az, hogy sokan EL SEM OLVASNAK egy Vernét, egy Rejtőt, egy Mark Twaint, mert nem divatos, nem menő, mert "túl régi", és mert nincs benne szó a Facebookról? Ha legalább elolvasnák, aztán azt mondanák, hogy ez nekik nem jön be, az még valamennyire elfogadható lenne. De hogy EL SEM OLVASNAK olyan könyvet, amit nem reklámoznak lépten-nyomon, amivel nincs tele a könyvesboltok kirakata, ami nem "szenzáció"?! Nos, ez nonszensz.

(Akinek nem inge, ne vegye magára.)

Ti mit gondoltok erről a jelenségről, hogy az olvasók ennyire hagyják magukat befolyásolni a reklámok által? Ha Te is a divatos könyveket preferálod, akkor meg tudnád indokolni, hogy miért nem szívesen olvasol kevésbé trendi könyveket?

Ti hogy vagytok ezzel?



2013. jún. 3. 14:50
1 2 3
 21/23 TheOneAboutAll ***** válasza:

4/20


Akármilyen sci-finek hathat, de letezik; nem, nem csak azért olvasunk, hogy szórakozzunk. Ehhez mit szolsz?

2020. febr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 TheOneAboutAll ***** válasza:

4/20


Előző vagyok, csak véletlenül rányomtam a küldésre...



Képzeld, léteznek olyan emberek, akik nem csak azért olvasnak, hogy szórakozzanak. Akiknek nem elsődleges szempont egy könyvnél, hogy szórakoztató legyen... Nyilvan a Te az ilyen emberre azonnal rásütöd az "Irodalmi sznob"- jelzőt, de ez nem téged minősít.

2020. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 TheOneAboutAll ***** válasza:

4/20


Előző vagyok, csak véletlenül rányomtam a küldésre...



Képzeld, léteznek olyan emberek, akik nem csak azért olvasnak, hogy szórakozzanak. Akiknek nem elsődleges szempont egy könyvnél, hogy szórakoztató legyen...

Nyilvan Te az ilyen emberre azonnal rásütöd az "Irodalmi sznob"- jelzőt, de ez már téged minősít.

2020. febr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!