Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a velemenyetek a SzJG-rol?...

Mi a velemenyetek a SzJG-rol? (tobbi lent kerlek olvassatok el;) )

Figyelt kérdés

En elolvastam es az elejen tetszet is, de aztan kezdtem kondolkozni hogy ez nagyon eltulzott tortenet, nagyon eltulzott szereplokkel.Marmint Virag senki nem lehett enyire sotet es ne bukjon meg, Cortez "gyonyorusege" most komolyan?,Reni nagy szerelme ien nincs a valos vilagban vagy ritka...Aztan meg a tortenet: egy csomo balhe, de soha semilyen kovetkezmeny, aztan meg 7-esbe szilveszteri buli pia nelkul komolyan hany fiatal nem iszik legalabb bulikon...az elejen nagyon tetszett a koonyv de rajottem hogy egy orbitalis baromsag az egesz egy olyan vilagba ami nem letezik es csak hamis remenyeket ad...ez az en velemenyem kerlek szoljatok hozza kivancsi vagyok a tietekre is:)

16/l



2013. máj. 21. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
A legtöbb pontban egyetértek veled. Hozzátenném, nem véletlen, hogy az SzJG-ért kislányok (10-13 éves korig) rajonganak, holott az írnónő tényleges tiniknek szánta a könyvet.
2013. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hatt akor szerintem az irono olyan szinten kellet volna irja...
2013. máj. 21. 17:46
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Én a barátnőim miatt olvastam el, és tényleg kicsit fura. Bár a Renis szerelmet megértem én is hasonlóképp már mér "rajongok" egy lányért. És szerintem azzal, hogy nem tett piát a könyvbe szerintem csak jó példát akart mutatni. Virág pedig egy kitalált karakter eltúlzott tulajdonságokkal :D
2013. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
előző vagyok lemaradt a végéről ami meglepő lehet: 16/F
2013. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

*gondolkozni *ilyen *való *semmilyen


Egyébként nekem tetszett, de ettől függetlenül én is úgy érzem, hogy eltúlozta és körülbelül lehetetlen történetet hozott létre az író. De aranyos volt, egyszer jó:)

2013. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Előbb tanulj meg írni, azután tedd ki ezt a kérdést ._.
2013. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem létezhetnek ilyen szereplők a való életben is, csak éppen NEM egy osztályban. Cortezt Reni szemén át látjuk, aki ugyebár szerelmes, ezért a Cortezről alkotott képe is megszépül, majdhogynem tökéletes lesz. Virághoz hasonló egyszerű gondolkodású lányt, aki nagyon sötét, de nagyon jó lelkű, én személyesen is ismerek. Ő sem bukott meg semmiből, persze azt én sem értem hogy csinálta, de tényleg létezik.

Az ivás meg egy pozitív példa, ami egyértelműen nevelő célzattal van benne. Én is túléltem úgy a középsulit úgy, hogy egy korty alkoholt nem ittam, de persze cikinek is számítottam vele. És pont ez az, hogy ilyen korban az emberek beleviszik egymást a rosszba, és pont ezzel az SzJG-s hozzáállással lehet ezt elkerülni. Mindenki más iszik, és lehet, hogy mások szerint ciki vagyok, amiért én nem, de a kedvenc könyvem kedvenc szereplői megtanítottak, hogy nem kell annak lennem.

Lehetett volna életszagúbb is, ihattak volna, és nevelő célzattal jól rosszul lehettek volna, vagy baj történhetett volna. Ebből is le lehetett volna szűrni azt, hogy az ivás rossz, de szerintem a könyv ártatlanságához ez nem illett volna. Nevelő célzatként pedig szerintem az job

2013. máj. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nevelő célzatként pedig szerintem jobb, hogy ha azt látjuk, hogy nem ciki nem inni, minthogy iszunk, aztán bajba kerülünk.
2013. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a könyv nagyon tetszett.A kedvenceim közé tartozik. Az hogy néha van egy kis túlzás azt simán meglehet érteni. Reni és Cortez szerelméhez csak annyit fűznék hozzá, hogy igen van ilyen a valóságban. A piálásról meg csak annyit,hogy mostanában tényleg egyre több fiatal kezdi el túl korán, ez a könyv pont azt mutatja meg, hogy nem kell ezt csinálni mert attól még nem vagy ciki és nem közösítenek ki. Számomra megérte elolvasni a könyvet és nagyon sajnálom hogy nincs folytatása.
2013. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Igen, Virág IQ-ja kb. a 4-5 résznél jelentősen csökkent, C. szentem nem is olyan csodás, csak Reni látja annak. Ha komoly következménye lenne akkor már a 3. rész sem lenne meg, mindenkit eltanácsolnának...Szerintem azért nincs pia, mert az írónő nem akarja befolyásolni a fiatalokat, hogy az a menő aki iszik...De mondjuk igazad van mert így még az elején igaznak tűnt, a végére máár...(pl.: Kitörik az ablaküveg, C. vmiért pont elkapja Renit...) De én amúgy most olvasom 6-jára, imádom a könyvet, és szerintem így izgi, hogy a valóságban nem is lehetne
2013. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!