Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnád a regényemet?

Elolvasnád a regényemet?

Figyelt kérdés

A műfaja krimi, laza, könnyed stílusban írtam.

Két new yorki ügynökről szól, akik az FBI gyilkossági csoportjánál dolgoznak. A páros egyike egy középkorú, komoly pasas, a társa egy pimaszkodó fiatal lány. Az ő kapcsolatuk alakulásáról, és természetesen közös nyomozásukról szól a sztori.


2011. márc. 29. 15:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Öhm, elég sok a hiba benne... egy FBI kaliberű munkahelyre, ha valami újonc Hello Kitty-s cuccban menne be, úgy rúgnák ki, hogy a lába se érné a földet (van ismerősöm a magyar megfelelőjénél, és ő mesélt róla). Ez így abszolút valószerűtlen. Minimum megrovást kapna. A stílus is tényleg nagyon gyerekes - ez egy komoly hely, itt nem csak kávézgatnak munka címszó alatt.

Aztán meg egy szimpla bűntényhez miért megy ki az FBI? Miért nem a rendőrség nyomoz? Azoknak a dolga.

Kötőjelek helyett javaslom, használj gondolatjeleket, így elvesznek a párbeszédek.

Jól írsz, jó a stílus, fejlődhetsz még, de ezt még nem lehetne kiadni.

2011. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Nem is akarom kiadatni.:) Előbb a véleméynek által, fejlődni szeretnék, és javítatni a történeten. A kiadás jelenleg csak álom.

Különben köszönöm a hozzászólást. Már régebben is írtam, és az oldalon is feltűntettem, hogy az egész egy nagy fikció, a valóságban nem történhetne meg ilyesmi, tisztában vagyok ezzel.

A gyilkosságot nem látom szimplának, még nincs megemlítve a sztoriban, de a rendőrség hívta az FBI-t, a későbbiekben tisztázódik.

Még egyszer köszönöm! (A gondolatjeleket javítom.)

2011. márc. 31. 18:14
 23/33 anonim ***** válasza:

De amúgy a stílusod tényleg jó, és talán ez a legfontosabb, hogy meg tudd fogni az olvasóközönséget. Enélkül tudhatnál egy csomó mindent, mégse tetszene senkinek se...

:)

Meg kb az összes ilyen jellegű sorozatnak a tv-ben semmi közük a valósághoz... kilencven százalékuk nem történhetne meg, szóval a tiéd azoknál semmivel se rosszabb.

2011. márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, igyekszem élvezhető stílusban írni, nem egyszerű. Olvasókat pedig még nehezebb találni, de próbálkozok.:)

Igen, a sorozatokban is történnek extrém esetek, vannak érdekes figurák, ezért is kockáztattam meg a lányt ennyire "gyerekesnek" leírni. Sokszor elvetem vele a súlykot, de amellett, hogy valóban sokszor valószerűtlen, talán szórakoztató. Legalábbis, remélem.

:)

2011. márc. 31. 18:38
 25/33 anonim ***** válasza:
Szia, előrebocsátom, nem olvastam a blogot, most találtam a kérdést, és csak egy apróságot szeretnék hozzátenni: valaki írta, hogy olyan dolgok vannak benne (Hello Kitty cucc, meg a kávézgatás munka helyett, az FBI száll ki egy szipmla nyomozáshoz) ami a valóságban még csak véletlenül sem fordulhat elő. A helyedben ezeket javítanám, vagy megindokolnám - értem, hogy fikció, de talán átélhetőbb, ha alapvetően tartja magát a valósághoz. Mint ahogy írtad, hogy ki fog derülni, hogy miért az FBI megy egy sima gyilkossághoz.
2011. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

A Hello Kitty... nehéz eset, mert a későbbiekben is feltűnik, nem egyszerű "kihúzni". De ma teszek fel egy új fejezetet, megpróbálom azt a részt átjavítani. Az első kb. 30 fejezetet 3 évvel ezelőtt írtam, voltak olyan dolgok, amiket nem volt szívem átírni. Az olvasók véleméynére bíztam a dolgot. :) Van akinek tetszett, valaki szerint túl "erős" egy ilyet beletenni. Dolgozok még az ügyön.:)

Köszönöm a hozzászólást!:)

2011. ápr. 2. 12:57
 27/33 anonim ***** válasza:
Szia, előző vagyok, nem úgy értettem, hogy ki kéne húzni a Hello Kitty-t belőle, (szerintem poén) hanem meg kéne indokoni. Pl meg akarták róni, (meg is rótták), de valami faramuci jogi módon elmagyarázta, hogy ezt így szabad, nem merik, nem tudják megróni, ilyesmire gondoltam. :-)
2011. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez nagyon tetszik! Ilyesmire nem gondoltam.:D Ma mindenképp megkísérlem belecsempészni a sztoriba. Nagyon köszönöm az ötletet!!:))


(Akinek még mindig nehéz megbékélni a lánnyal üzenem, hogy későbbi részekben az is kidderül, miért ilyen gyerekes, és lázadó öltözködés és stílus terén, de még nem A zöldfülűben.:))

2011. ápr. 2. 13:26
 29/33 anonim ***** válasza:
Mikor lesz 5. fejezet?? :D
2011. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Mindjárt dobom felfele.:D Csak vadászok még helyesírási hibákra, máris töltöm!:))
2011. ápr. 2. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!